مزایای یادگیری زبان ژاپنی چیست؟ هزینه تدریس خصوصی زبان ژاپنی چقدر است؟ ویژگی ها و تاریخچه این زبان به چه صورتی است؟ پاسخ این سوالات را در مطلب زیر خواهیم دید.
زبان ژاپنی یکی از ۱۰ زبان پرکاربرد حال حاضر دنیا می باشد که بیشتر از ۱۳۰ میلیون نفر از آن استفاده می کنند. در کشور ژاپن این زبان را با نام نیهونگو می شناسند. زبان ژاپنی با زبان هایی مانند آینو، زبان های استراآسیایی و زبان های آلتایی دسته بندی می شود. در نوشتن ژاپنی از ۳ دسته آوا به نام هیراگانا، کاتاکانا و روماجی و واژه نگارهای کانجی استفاده می شود. هر کدام از کانجی ها در زبان ژاپنی به تنهایی بیان کننده یک کلمه هستند که در حدود ۲۰۰۰ عدد می باشند که ریشه آنها از زبان چینی است. این زبان از قرن هفتم از خط استفاده می کند و در قرن هشتم بود که آواهای هیراگانا و کاتاکانا ابداع شدند.

تاریخچه زبان ژاپنی

ژاپن در قدیم با نام یاماتو شناخته می شده است و چینی های باستان این کشور را «وا» نامیده اند. حدود ۶۵۰ سال قبل از میلاد مسیح نیز این کشور را با نام نیپون یا نیهون (به معنی سرزمین آفتاب تابان) می شناختند که تا امروز هم این نام در میان ژاپنی ها ماندگار شده است. این کشور از ۴ جزیره اصلی به نام های هونشو، هوکایدو، کیوشو و شیکوکو تشکیل شده است و شاید به همین دلیل است که زبان آنها دارای الفباهای متفاوتی می باشد. ژاپنی ها تا قرن پنجم میلادی فقط از زبان گفتاری استفاده می کردند و در اواخر قرن ششم و اوایل قرن هفتم از خطوط چینی برای نوشتن بهره بردند.
از الفبای هیراگانا فقط برای نوشتن واژه های اصیل ژاپنی استفاده می شود در حالی که الفبای کاتاکانا برای نوشتن واژه های سایر زبان ها مورد استفاده قرار می گیرد و کانجی ها نیز همان علایم هستند که به تنهایی کلمات را بیان می کنند. الفبای ژاپنی به صورت کلی به دو بخش معناگرا و آوانگار تقسیم می شود که الفبای معناگرا همان الفبای چینی می باشد که ۱۶۰۰ سال پیش وارد زبان ژاپنی شده است و با نام کانجی شناخته می شود. الفبای آوانگار نیز فقط نشان دهنده آواها هستند که به سه شیوه هیراگانا، کاتاکانا و روماجی بیان می شوند.

واقعیت هایی در مورد زبان ژاپنی

زبان ژاپنی همانند دیگر زبان های آسیای شرقی جزء سخت ترین زبان های دنیا به حساب می آید بنابراین برای یادگیری آن نیاز به تلاش مضاعفی است. در مورد زبان ژاپنی که نهمین زبان پرکاربرد حال حاضر دنیا می باشد نکاتی وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست
• این زبان در اینترنت بسیار گسترده مورد استفاده قرار می گیرد چرا که جامعه ژاپن از جمله جوامع با سواد می باشند و بیشتر از ۱۰ درصد کاربران اینترنت در دنیا را تشکیل می دهند
• ژاپنی ها در هر کجای دنیا که باشند سعی می کنند که با زبان مادری خود صحبت کنند و فرهنگ خودشان را حتی اگر در قلب اروپا و آمریکا باشند، حفظ می‌کنند.
• همانگونه که گفته شد این زبان دارای ۴ سیستم نوشتاری است که قدیمی ترین سیستم آن هیراگانا می باشد
• اغلب کلمات در این زبان علاوه بر تلفظ ژاپنی دارای یک تلفظ چینی نیز هستند بنابراین با یادگیری زبان ژاپنی زمینه یادگیری زبان چینی نیز فراهم می شود
• ژاپنی ها بسیار سریع صحبت می کنند و لقب سریع ترین زبان دنیا در اختیار آنان می باشد
• ادبیات آنها همیشه و در هر حالتی توام با احترام است و به خاطر ادب و نزاکتی که دارند مشهور هستند
• بسیاری از کلمات زبان ژاپنی در زبان های دیگر هم پذیرفته شده و مورد استفاده قرار می گیرند (کلماتی مانند انیمیشن، اوریگامی و توفو)
• این زبان تقریبا هیچ ارتباطی با زبان های دیگر زنده دنیا ندارد و بر خلاف زبان های اروپایی که به همدیگر مرتبط هستند کاملا منحصر به فرد می باشد.
• در زبان ژاپنی برخلاف زبان های فرانسه و اسپانیا، علائمی برای تفکیک کردن جنسیت و همچنین حالت مفرد و جمع وجود ندارد.
• زبان ژاپنی دارای افعال پیوسته نیست و هیچ حرف اضافه ای در آن به کار نمی رود.
• تلفظ کردن حروف در زبان ژاپنی سخت نیست چرا که فقط ۴۸ صدا ( که از ۵ حرف صدادار و ۱۱ حرف بی صدا تشکیل شده) دارد.

نرخ تدریس زبان ژاپنی

مزایای یادگیری زبان ژاپنی

امروزه و در قرن ۲۱ پیشرفت های بسیار زیادی در تمامی زمینه ها به دست آمده است که ارتباطات و حمل و نقل بین کشورهای مختلف بسیار آسان تر شده است بنابراین یادگیری زبان های دوم، سوم و حتی چندم در عصر حاضر می تواند مزایای زیادی برای افراد مختلف داشته باشد و زمینه های پیشرفت و موفقیت آنان را فراهم کند. زبان ژاپنی نیز از جمله زبان های مهم و پرکاربرد حال حاضر جهان می باشد که یادگیری آن مزایای زیاد دارد.

تاثیر یادگیری زبان ژاپنی در شغل و تجارت

امروزه بر کسی پوشیده نیست که کشور ژاپن در میان اقتصادهای برتر جهانی قرار دارد و عادی است که افراد زیادی بخواهند وارد تجارت با این کشور شوند و یا شغلی برای خودشان داشته باشند. بنابراین آشنایی با زبان ژاپنی می تواند کمک بسیار زیادی به افراد بکند که بخواهند شغلی داشته باشند و یا در این کشور سرمایه گذاری کنند و وارد تجارت شوند.

تاثیر یادگیری زبان ژاپنی در تحصیل و مهاجرت

همانطور که گفته شد کشور ژاپن به عنوان یکی از با سوادترین کشورهای جهان شناخته می شود به گونه ای که دانشمندان این کشور سالانه افتخارات بسیار زیادی به دست می آورند و به همین دلیل دانشجویان بسیار زیادی هستند که تمایل دارند تحصیلات تکمیلی خودشان را در دانشگاه های سطح اول این کشور ادامه بدهند. همچنین با توجه به آنکه این کشور از کشورهای با ثبات و امن و محیطی مناسب برای زندگی است، افراد زیادی تمایل دارند که اقامت آن را دریافت کنند. به همین دلیل یادگیری زبان ژاپنی می تواند به هر دو دسته کمک بسیار زیادی بکند که زودتر با محیط هماهنگ شده و به موفقیت برسند.

تاثیر یادگیری زبان ژاپنی در آشنایی با فرهنگ های آسیایی

ژاپن همیشه در تاریخ آسیایی ها نقش پر رنگی داشته است و در کنار کشورهای غربی و شرقی آسیا دارای فرهنگ و تاریخ بسیار غنی است. یادگیری زبان ژاپنی می تواند در آشنایی با فرهنگ کهن آنان کمک زیادی بکند و برای افرادی که با هدف گردشگری و توریستی وارد این کشور می شوند نیز می تواند لذت سفر و دیدن جاذبه های طبیعی و تاریخی آن را چندین برابر کند.

تاثیر یادگیری زبان ژاپنی در استفاده از اینترنت

زبان ژاپنی بعد از زبان های انگلیسی و چینی پرکاربردترین زبان در اینترنت می باشد که دانست این زبان می تواند کمک زیادی بکند که در کنار ۱۰ درصد کاربران اینترنت که ژاپنی هستند از آن استفاده کنید.

تاثیر یادگیری زبان ژاپنی در بالا بردن هوش

تقریبا تمامی دنیا به این موضوع واقف هستند که رهبران بلامنازع تکنولوژی در دنیا، ژاپنی ها هستند و سالانه بیشتر از ۴۲۰۰۰۰ اختراع را به ثبت می رسانند که قطعا زبان آنها بی تاثیر نیست چرا که زبان ژاپنی شما را وادار می کند از هر دو نیمکره مغز خودتان استفاده کنید.

نرخ تدریس خصوصی زبان ژاپنی

برای تعیین کردن نرخ تدریس خصوصی زبان ژاپنی نمی تواند با قطعیت چیزی را بیان کرد چرا که این هزینه ها به شرایط و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از جمله فاکتورهایی که در تعیین نرخ تدریس خصوصی این زبان موثر هستند می توان به شیوه و متدهای آموزشی، میزان آشنایی زبان آموز با زبان ژاپنی و مقطع زبانی که نیاز دارد، محل تدریس خصوصی، سابقه و میزان توانایی مدرس، نوع آموزشگاه تدریس زبان و تعداد ساعات آموزشی اشاره کرد.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش

با توجه به آنکه تدریس خصوصی زبان های خارجه امروزه طرفداران بسیاری دارد و از طرف زبان آموزان استقبال بیشتری را به خود می بیند آموزشگاه های زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند اما انتخاب بهترین آموزشگاه نیازمند داشتن آگاهی از شرایط و ضوابط آنها می باشد. تدریس خصوصی مزایای زیادی دارد چرا که زبان آموز خدمات مدرس را به صورت اختصاصی در اختیار دارد، ساعات و تعداد کلاس ها بر اساس زمانبندی و وقت آزاد خود زبان آموز تعیین می شود، امکان تدریس در منزل وجود دارد، تمرکز بالاتری بر روی آموزش وجود دارد و در نهایت زمان کمتری برای کسب نتیجه نیاز است.
آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش با داشتن سابقه ای دو دهه ای از بهترین و با سابقه ترین اساتید بهره می برد و جدیدترین و مدرن ترین شیوه های آموزشی را به کار می برد، همچنین این آموزشگاه آزمون های تعیین سطح رایگان را برای زبان آموزان در نظر گرفته است، شهریه ها را برای آنان قسط بندی می کند تا تحت فشار نباشند، خدمات تدریس در منزل را ارائه می کند و انواع خدماتی که باعث رفاه بیشتر زبان آموز می شود را به او ارائه می کند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)