در این مقاله سعی داریم که اطلاعاتی در مورد تاریخچه زبان ارمنی، مزایای یادگیری آن، اهمیت یادگیری این زبان و هزینه تدریس خصوصی زبان ارمنی ارائه دهیم.

زبان ارمنی یکی از زبان های هندواروپایی می باشد که در طی هزاران سال از آن در مناطق قفقاز استفاده می شده است که بیشترین کسانی که از آن استفاده می کنند در کشور ارمنستان قرار دارند. همچنین ارمنی های زیادی وجود دارند که در کشورهای مختلف اروپایی پراکنده شده اند اما همچنان از زبان ارمنی بهره مند هستند. تعداد افرادی که به زبان ارمنی سخن می گویند در مقایسه با زبان های زنده دنیا آنجنان زیاد نمی باشد و کل افرادی که در تمام دنیا از این زبان استفاده می کنند در حدود ۱۱ میلیون نفر برآورد شده اند که ۳ میلیون نفر آنها در کشور ارمنستان و بقیه در سایر کشورهای جهان پراکنده اند.

تاریخچه زبان ارمنی

این زبان در اصل زیر مجموعه ای از زبان های گروه ساتم (satem) که از زبان های هندواروپایی می باشد است و به گونه ای است که حداقل یکی از ویژگی های زبان های کشورهایی مانند سلتیک، یونان، ایتالیا و آلمان را در خود دارد که در آن توقفات کام حفظ می شوند. به عنوان مثال مانند توقف حرف K در کلمه Like که به صورت کامل رعایت می شود. اطلاعات دقیقی از اینکه اولین ارامنه دقیقا چگونه و چه زمانی وارد شرق آناتولی شده اند و در نزدیکی دریاچه وان، سوان و ارومیه ساکن شده اند در دست نیست اما احتمالاتی وجود دارد که آنها هزاره دوم قبل از میلاد و در نیمه دوم آن به این مناطق ورود کرده اند. این اقوام تقریبا ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به عنوان جانشینان محلی و با عنوان اورارتویی ها حضور داشته اند که اولین بار اسم هایی مانند ارمنیا و آرمنیا در کتیبه داریوش اول در بیستون مشاهده شده است.

  • زبان ارمنی ها نیز مانند تمامی زبان های زنده دنیا تحولاتی را به خود دیده است. یکی از تحولات این زبان مربوط به تحولات طبیعی است که نتیجه تکامل و ترقی زبان است. تحول دوم زبان ارمنی مربوط به عوامل خارجی و تاثیر گرفتن از زبان های دیگر است و در تحول سوم هم مربوط به نوآوری ها و دستکاری های دانشمندان و ادبا می باشد. بسیاری از دانشمندان سده نوزدهم بر این باور بودند که زبان ارمنی زبانی ایرانی می باشد چرا که شباهت های زیادی با زبان ایرانیان داشت.
  • زبان ارمنی مانند دیگر زبان ها ادوار مختلفی را به خود دیده است که دوره باستان، دوره میان و دوره جدید هستند. دوره باستان این زبان خود به دوره باستان کلاسیک که به سده پنجم بر می گردد، دوره بعد از ارمنی باستان که سده های ششم تا هفتم را شامل می شد و دوره ارمنی پیش از دوره میانه که سده های هشتم تا یازدهم بودند. در دوره میانه ، زبان گفتاری ارمنی همپایه زبان ادبی آن شد و اساس زبان ارمنی در این دوره را می توان گویش ارمنی منطقه کیلیکیه دانست. زبان ارمنی در دوره جدید به دوره آشخارهابار معروف است و زبان ادبی آن زبان ادبی جدید ارمنی می باشد و از زمان حضور کلیساها و مسیحیت رشد پیدا کرد.

الفبای زبان ارمنی

الفبای زبان ارمنی در حدود نیم قرن قبل از میلاد مسیح اختراع شده است و با تغییرات جزئی هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. این الفبا همانند الفبای انگلیسی از چپ به راست نوشته می شود و این زبان دارای ۳۸ حرف الفبایی است.

هزینه تدریس خصوصی زبان ارمنی

اهمیت یادگیری زبان ارمنی

یادگیری یک زبان جدید همیشه می تواند جذابیت های بسیار زیادی داشته باشد حتی اگر سختی دو دشواری های زیادی به همراه داشته باشد. زبان ارمنی نیز از آن دست زبان های اروپایی می باشد که یادگیری آن می تواند مزایای زیادی برای افراد مختلف داشته باشد. از جمله مهم ترین مزایای یادگیری زبان ارمنی می توان موارد زیر را نام برد:

گردشگری و سفر:

کشور ارمنستان را می توان یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی و گردشگری ایرانیان دانست چرا که هم فاصله آن مناسب بوده و هم از نظر هزینه ها و مخارج به صرفه می باشد. علاوه بر آن این کشور به واسطه داشتن قدمت و تاریخ کهنی که دارد دارای جاذبه های گردشگری و فرهنگی غنی می باشد که یادگیری و آشنایی با زبان آنان می تواند جذابیت های سفر را برای افراد چندین برابر کند و به آنها اجازه دهد که با فرهنگ و مردم ارمنستان به خوبی آشنایی پیدا کنند.

زبان ارمنی برای تحصیل:

امروزه تحصیل در کشورهای خارجی در بین جوانان و دانشجوها طرفداران زیادی دارد و کشور ارمنستان نیز به واسطه اروپایی بودن و فاصله نزدیکش می تواند هدف بسیاری از دانشجوها باشد. این کشور دارای دانشگاه های معتبری است که مورد توجه دانشجوهای ایرانی قرار گرفته. به عنوان مثال دانشگاه ایروان از دانشگاه های معتبر و با کیفیتی می باشد که دانشجویان می توانند به ادامه تحصیل بپردازند.

زبان ارمنی برای کسب و کار:

در قرن ۲۱ دیگر نمی توان کسی را پیدا کرد که نقش زبان را در کسب و کارها انکار کند. سهولت حمل و نقل و رفت و آمد بین کشورها باعث شده است که افراد زیادی در فکر تجارت، کسب و کار، داشتن شغل و درآمدزایی در کشورهای مستعد باشند. بنابراین کسانی که قصد دارند در این کشور کاری را شروع و یا به شغل و تجارتی مشغول باشند، یادگیری زبان ارمنی قطعا می تواند کمک بسیار زیادی به آنها بکند.

هوشیارتر شدن ذهن:

یادگیری هر زبان جدیدی در هر دوره ای از سن آدمی می تواند راهی برای بازتر شدن و هوشیارتر شدن ذهن شود چرا که زبان های جدید ذهن آدمی را با چالش های جدیدی مواجه می کند که می توانند مانند یک ورزش ذهنی عمل کرده و ماهیچه های مغز را قدرتمندتر کند.

زبان ارمنی برای مهاجرت:

مهاجرت امروزه به امری عادی در میان مردم جهان تبدیل شده است و هر کسی می تواند هر جایی که خودش علاقه دارد زندگی کند و معمولا برای آسیایی ها و ایرانیان، کشورهای اروپایی جذابیت بالایی دارند و به همین دلیل از مقاصد محبوب آنها می باشند بنابراین کسانی که قصد مهاجرت به کشوری مانند ارمنستان را داشته باشند یادگیری زبان آنها می تواند کمک زیادی بکند.

تدریس خصوصی زبان امنی

امروزه افراد مختلف تمایل بیشتری به یادگیری زبان های خارجه از طریق کلاس های خصوصی دارند چرا که تقریبا تمام شرایط برای یادگیری بهتر آنها فراهم می شود. تدریس خصوصی زبان ارمنی نیز می تواند مزایای خاصی داشته باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده بهینه و حداکثری از امکانات و زمان کلاس:

زمانی که برای یادگیری زبان از تدریس خصوصی بهره می برید می توانید تمام زمان کلاس را در اختیار داشته باشید و تمرکز خودتان را به صورت حداکثری بر روی یادگیری بگذارید. همچنین مدرس بهتر و موثرتر می تواند اطلاعات و دانش خودش را منتقل کند.

تناسب شرایط با زبان آموز:

از مزایای مهم تدریس خصوصی زبان داشتن تناسب شرایط کلاس با زبان آموز می باشد. به عنوان مثال دانش آموز می تواند ساعت کلاس، روش تدریس و کیفیت مدرس را انتخاب کند و با توجه به توانایی های خودش حداکثر استفاده را از شرایط برای یادگری ببرد

توجه بیشتر مدرس:

در روش تدریس خصوصی، مدرس می تواند تمام تمرکز و حواس خودش را معطوف یک نفر کند و بر تمامی تکالیف و تمرینات نظارت داشته باشد و پیشرفت سریع تری حاصل شود.

نرخ تدریس خصوصی زبان ارمنی

هزینه های تدریس خصوصی تمامی زبان های می تواند تابع شرایط خاصی باشد که از مهم ترین آنها می توان به روش تدریس، نوع مدرک و مقطع تحصیلی مورد نظر، سابقه مدرس، آموزشگاه، محل تدریس، امکانات و سایر شرایط اشاره کرد.

آموزشگاه تدریس خصوصی سروش دانش

آموزشگاه سروش دانش با داشته سابقه ای درخشان در ارائه خدمات به زبان آموزان همواره در بین بهترین آموزشگاه های زبان های خارجه قرار داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار است. با وجود آنکه آموزشگاه های زبان بسیار زیادی هستند که خدماتی را به زبان آموزان ارائه می کنند اما انتخاب آموزشگاه مناسب باید تحت شرایط خاصی صورت بگیرد. این آموزشگاه از اساتید مجرب و ماهری بهره می برد و بهترین شرایط و امکانات را برای زبان آموزان فراهم می کند و با بهره گیری از جدیدترین و بهترین متدهای آموزشی روز دنیا، آموزش های لازم را به صورت تضمینی به متقاضیان می دهد. از مزایا و امتیازات آموزشگاه سروش دانش می توان اخذ آزمون های تعین سطح رایگان، قسط بندی شهریه ها، تضمین موفقیت، امکان تدریس در منزل و برنامه ریزی دقیق را نام برد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)