با توجه به گسترش آموزش زبان انگلیسی آیا می توان کلاس خصوصی یافت که هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی آن مناسب باشد؟
یکی از شیوه های بسیار کارآمد برای آموزش زبان انگلیسی رفتن به کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی است. این شیوه آموزشی به دلیل مزایا و امتیازاتی که به نسبت سایر شیوه های آموزشی دارد توانسته است از جایگاه ویژه ای برخوردار شود. از این رو در تهران و سایر شهرهای ایران آموزشگاه های زیادی آموزش زبان انگلیسی را توسط اساتید و معلم های خصوصی بسیار حرفه ای با شرایط مختلف برگزار می نمایند. اگر چه معیارهای زیادی برای انتخاب کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی وجود دارد اما برای بسیاری از زبان آموزان هزینه کلاس ها و نرخ هر دوره آموزشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این رو در انی مطلب ضمن بررسی مزایا و امتیازات شیوه تدریس خصوصی برای یادگیری زبان انگلیسی به بررسی معیارهای انتخاب یک کلاس تدریس خصوصی مناسب و همین طور هزینه کلاس ها خواهیم پرداخت.

چرا کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی

همانطور که گفته شد به دلیل مزایا و امتیازاتی که کلاس های تدریس خصوصی در اختیار زبان آموزان قرار می دهد، این کلاس ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. از جمله برتری ها و امتیازات کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی به نسبت سایر شیوه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. در کلاس های خصوصی زبان، زبان آموز خود می تواند با توجه به موقعیت و شرایط زندگی خود، محلی را برای آموزش انتخاب نماید. این محل می تواند آموزشگاه، منزل و یا محل کار وی باشد. بنابراین حق انتخاب مکان با زبان آموز بوده و همین مساله یادگیری زبان انگلیسی را برای بسیاری از افراد که شرایط رفتن به کلاس های خصوصی آموزشگاه را ندارند، آسان می نماید.
  2. برنامه کلاس ها و زمانبندی جلسات با نظرسنجی خود زبان آموز تعیین می شود. بنابراین زمانبندی کلاس ها بسیار انعطاف پذیرتر می باشد چرا که زبان آموز می تواند با توجه به زمان هایی که می تواند به یادگیری زبان انگلیسی بپردازد، کلاس های خود را تعیین نماید. این مزیت برای افراد شاغل، محصلین و بانوان خانه دار بسیار مفید است چرا که آنها به اندازه سایر زبان آموزان زمان خالی در اختیار ندارند و اغلب زمان کلاس های خود را به روزهای آخر هفته موکول می نمایند.
  3.  تمام زمان جلسات آموزشی زبان متعلق به خود زبان آموز است. این مساله باعث می شود زمان کلاس ها کمتر هدر رفته و زبان آموز با توجه به سطح آموزشی خود به رفع مشکلات خود پرداخته و مطالب جدید را به راحتی بیاموزد.
  4. زبان آموز در انتخاب معلم خصوصی و یا استاد زبان خود آزادی عمل بسیار بیشتری دارد چرا که می تواند در صورت نارضایتی از یک استاد به سادگی از آموزشگاه مربوطه بخواهد که استاد وی را عوض نمایند. بنابراین زبان آموز می تواند تحت نظر استادی آموزش ببیند که از وی رضایت کامل دارد.
  5.  استاد در کلاس خصوصی می تواند با توجه به سبک و شیوه ای که برای زبان آموز می تواند موثرتر باشد، آموزش زبان انگلیسی را برای وی ادامه دهد. همین مساله باعث می شود که زبان آموز بتواند در بازه زمانی بسیار کمتری و با بهترین شیوه ممکن زبان انگلیسی را بیاموزد.
  6. منابع آموزشی می تواند با نظر خود زبان آموز انتخاب شود. چرا که استاد بهترین منابع را معرفی کرده و زبان آموز می تواند با توجه به آموزش های قبلی خود و یا هدف نهایی که در پیش دارد، یک منبع آموزشی را انتخاب کند.
  7. از همه مهمتر در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی زبان آموزان در رده های سنی مختلف می توانند با آسودگی خاطر و برای هدف نهایی که می تواند برای هر فرد متفاوت باشد، آموزش می بینند. برای مثال افرادی که با هدف تحصیلی به یادگیری زبان انگلیسی می پردازند قطعا با افرادی که قصد مهاجرت یا کار در خارج از کشور را دارند قطعا می توانند به سبک های مختلفی آموزش ببیند.
  8. در کلاس های خصوصی زبان آموزهایی که بسیار حساس و خجالتی هستند می توانند بدون هیچ مشکلی آموزش ببینند. حتی افراد خاص که دارای بیماری یا مشکلات خاصی هستند می توانند در این کلاس ها به بهترین شیوه ای که برای آنها مناسب است آموزش ببینند.

عوامل موثر بر هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی

حال که امتیازات و مزایا آموزش به سبک خصوصی بیان شد ، ممکن است سوال شود که هزینه این کلاس ها چطور است؟ در جواب باید بگوییم هزینه هر کلاس خصوصی زبان تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی متغیر می باشد. این عوامل باعث می شوند که فردی که افراد در شهرها و موقعیت های جغرافیایی مختلف و تحت نظر اساتید متفاوتی زبان انگلیسی را با هزینه هایی گوناگون آموزش ببینند. از جمله این ملاک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد

مکان برگزاری کلاس ها

یکی از تاثیرگذارترین عوامل موثر بر نرخ و هزینه کلاس های زبان خصوصی، مکان برگزاری جلسات آموزشی است. با توجه به اینکه در تهران و شهرهای بزرگ افراد می توانند در آموزشگاه، محل کار و منزل آموزش ببینند، آموزشگاه ها اکثرا نرخ کلاس ها را با توجه به محل برگزاری کلاس ها تعیین می کنند. در میان آموزشگاه ها سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که یک نرخ ثابت را برای این مکان های مختلف از شما می خواهند .

تعداد جلسات آموزش زبان انگلیسی

هزینه کلاس های آموزش زبان با توجه به تعداد جلسات آموزشی نیز متغیر خواهد بود. معمولا آموزشگاه روال کلاس ها را به این صورت می گذارند که برای تعداد جلسات بیشتر هزینه کمتری می گیرند تا زبان آموزان با مشکل پرداخت هزینه ها مواجه نشود. از این جهت کلاس هایی که تعداد جلسات کمتری دارند هزینه بیشتری خواهند داشت. البته این استراتژی به برنامه آموزشگاه های نیز مربوط می شود.

سطح آموزش زبان آموزان

برای سطح آموزشی مختلف هزینه هایی متغیری از زبان آموزان گرفته می شود. برای مثال کلاس های زبان تخصصی آیلتس و تافل نرخ و هزینه بالاتری نسبت به کلاس های سطح پایین مکالمه دارند. از این جهت سطح آموزشی زبان آموزان نیز بر هزینه کلاس های زبان تاثیر گذار است.

استاد و معلم زبان انگلیسی

از آنجا که معلمان و اساتید زبان انگلیسی بسیار زیاد هستند، سطح سواد و نوع آموزش زبان استاد مربوطه می تواند تاثیر بسیار زیادی بر سطح یادگیری زبان آموز داشته باشد. اساتید با تجربه که بسیار محبوب هستند، کلاس های آموزشی خود را با هزینه های بالاتری برگزار می نمایند. از آنجا که هر چه سطح استاد و معلم خصوصی زبان بالاتر باشد، می تواند زبان آموز را بهتر آموزش دهد، قطعا اینکه هزینه بالاتری هم دریافت نماید طبیعی است.

موقعیت جغرافیایی

هزینه کلاس های خصوصی زبان با توجه به موقعیت های جغرافیایی مختلف نیز متفاوت می باشد. برای مثال در تهران و شهرهای بزرگ هزینه های بسیار بالاتری به نسبت شهرهای کوچک گرفته خواهد شد. حتی در مناطق مختلف تهران نیز هزینه کلاس ها تدریس خصوصی زبان متفاوت می باشد. در این میان برخی از آموزشگاه های سطح تهران هم هستند که برای تمام موقعیت های مکانی یک هزینه یکسان را دریافت می نمایند.

شیوه و متدهای آموزشی زبان آموزان

شیوه ای که یک استاد برای آموزش زبان آموزان بکار می برد نیز بطور مستقیم بر هزینه و نرخ کلاس ها تاثیر گذار است. برای مثال یکی از اساتید زبان، شیوه NLP را برای آموزش زبان آموزان بکار می برد این درحالیست که استاد دیگری ممکن است از شیوه های قدیمی استفاده نماید. از این رو هر چه شیوه آموزشی مورد نظر موثرتر و بروز تر باشد و بتواند زبان آموز را به هدف وی برساند، قطعا هزینه کلاس بالاتر خواهد بود.

منابع آموزشی زبان انگلیسی

گرچه منابع آموزش زبان انگلیسی می تواند تا حد زیادی بین آموزشگاه ها مشترک باشد. اما برخی از آموزشگاه با ارائه جزوات، کتاب ها و حتی نرم افزارهایی که مختص همان آموزشگاه می باشند، زبان آموز را در مسیر آموزش کمک خواهند نمود. این منابع آموزشی می تواند بر هزینه کلاس های آموزشی تاثیر بگذارد.

آموزشگاه زبان انگلیسی

در نهایت آموزشگاهی که زبان آموزان در آن مشغول به یادگیری زبان انگلیسی خواهد شد نیز بر هزینه و نرخ کلاس ها تاثیر می گذارد چرا که هر آموزشگاه نرخ و هزینه های متفاوتی را برای آموزش زبان آموزان خود در نظر می گیرد. بنابراین برای انتخاب آموزشگاه حتما دقت نمایید که هزینه کلاس های آن با کیفیت آموزش های زبان انگلیسی که ارائه می شود متناسب باشد.

هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران

هزینه کلاس های خصوصی زبان انگلیسی در تهران با توجه به مناطق مختلف و ملاک هایی که گفته شد متفاوت می باشد. این هزینه در بازه های زمانی مختلف نیز تغییر خواهد کرد. برای مثال در تعطیلات تابستان هزینه کلاس ها بالاتر خواهد رفت چرا که تمام محصلین برای رفتن به کلاس های خصوصی اقدام می نمایند.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل تهران

یکی از بهترین حالت های آموزش زبان انگلیسی، کلاس های تدریس خصوصی است که در منزل برگزار می شود. این شیوه یادگیری برای بانوان خانه دار و کوکان آنها بسیار مناسب است چرا که می توانند با آرامش کامل و تحت نظر یک استاد حرفه ای در منزل خود با آرامش و امنیت کامل زبان انگلیسی را بیاموزند.

نرخ تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه سروش دانش

آموزشگاه سروش دانش یکی از معتبرترین آموزشگاه های ارائه دهنده کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی است که با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در این زمینه توانسته است هزاران زبان آموز را به هدف نهایی خود برساند. چنانچه قصد دارید در کلاس های تدریس خصوصی این آموزشگاه شرکت نمایید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مشاورین سروش دانش تماس حاصل نموده و از هزینه کلاس ها و شرایط آنها مطلع شوید و برای ثبت نام اقدام نمایید.
در این آموزشگاه ها امتیازاتی برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است که برای اطلاع از آنها به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی سروش دانش مراجعه نمایید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)