آیا می دانید هزینه تدریس خصوصی زبان فرانسوی چقدر است؟ چه عواملی بر روی هزینه یادگیری زبان فرانسوی تاثیر می گذارد؟ در ادامه این مطلب به پاسخ این پرسش ها می پردازیم.

زبان فرانسه به دلیل تلفظ سختی که دارد، معمولا در همان ابتدای کار بسیاری از افراد را از یادگیری منصرف می کند. اما باید به شما بگوییم که اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، حتما می توانید با صرف زمان کمتر، زبان فرانسه را نیز یاد بگیرید. زیرا بسیاری از کلمات این ۲ زبان به یکدیگر شبیه هستند و کاربرد یکسانی دارند. زبان فرانسه جزو جذاب ترین و محبوب ترین زبانهای دنیا است که در کشورهای مختلفی مکالمه می شود.
در این مطلب قصد داریم به مواردی جامع که زبان فرانسه و اهمیت یادگیری این زبان را نشان می دهد، اشاره کنیم.

تاریخچه زبان فرانسه

زبان فرانسه از زبان لاتین سرچشمه گرفته است و جزو خانواده زبان های هند و اروپا است. تا قرن ۱۴ میلادی زبان لاتین عامیانه در کشور فرانسه رواج داشت، امادر قرن ۱۵ میلادی انقلاب فرهنگی تغییراتی را در فرهنگ و زبان فرانسه به وجود آورد. قوم فرانک بعداز سرنگونی رومیان، برای زندگی در کشور فرانسه نیاز به یادگیری زبان مردم فرانسه را داشت و چون زبان اصلی خودشان، زبان ژرمانیک بود، به مرور زمان، زبان فرانسه ساختار لاتین و لهجه ژرمنی را کسب کرد.
برخی از لغات زبان فارسی از جمله آسانسور، مرسی، کروات، کادو، پاساژ، فامیل و… فرانسوی است. زبان فرانسه، زبان رسمی سازمان ملل متحد و همچنین سازمان های متعدد بین المللی چون صلیب سرخ جهانی، یونسکو و ناتو است. به گونه ای که امروزه زبان فرانسه در کنار زبان انگلیسی جزو مهمترین زبان های دیپلماتیک محسوب می شود.

اهمیت یادگیری زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه و یادگیری مکالمه آن همچون زبان انگلیسی، اهمیت خاص خود را دارد. افراد با انگیزه ها و دلایل مختلفی چون کسب وکار و تجارت، مسافرت کاری و یا تفریحی، ادامه تحصیل، مهاجرت و… به فراگیری این زبان اقدام می کنند. در حقیقت با توجه به شرایط و پیشرفت های سریع تکنولوژی، دیگر دانستن یک زبان خارجی برای زندگی و کسب وکار کافی نیست و اگر دانشجویی قادر به مکالمه چند زبان خارجی باشد، مسلما موقعیت های کاری بهتر و بیشتری را هم در کشور خود و هم در سطح بین المللی پیش رو خواهد داشت.
کشور فرانسه، پنجمین قدرت اقتصادی جهان و سومین کشور برای سرمایه گذاری خارجی می باشد که همین امر، حوزه تجاری معتبری را برای فعالیت اقتصادی فراهم خواهد کرد. به همین دلیل افراد مسلط به زبان فرانسه شانس بالاتری برای جذب شدن در شرکت های بزرگ فرانسوی را دارند. لازم به ذکر است که زبان فرانسه بعداز ۲ زبان انگلیسی و آلمانی، عنوان سومین زبان فضای اینترنتی را به دست آورده است و زبانی برای ورود به جهان اطلاعات می باشد.

هزینه تدریس خصوصی زبان فرانسوی

دلایل یادگیری زبان فرانسه

• مسافرت و مقاصد گردشگری:

ما با یادگیری زبان فرانسه می توانید از کشورهای متعددی در سراسر جهان، از فرانسه و پاریس گرفته تا کشورهای آفریقایی چون غنا و مراکش و به خصوص سواحل استوایی گویان و گوادلوپ بازدید کنید.

• تحصیلات:

تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور فرانسه رایگان است و همین موضوع علت اصلی مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشجویان و افراد شده است. دانشگاه های دولتی فرانسه هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را پذیرش می کند که تقاضا برای رشته های حقوق و طراحی لباس به دلیل اهمیت این رشته ها در کشور فرانسه بسیار زیاد است.

• مهاجرت:

مهم ترین و اصلی ترین دلیل اکثر افراد برای یادگیری زبان های خارجی، مهاجرت است. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید بدانید که یکی از ۲ زبان رسمی کشورکانادا، زبان فرانسه است. پس به فکر یادگیری و مکالمه زبان فرانسه باشید.

• اهمیت و جذابیت:

شاید شما نیز فکر می کنید که زبان فرانسه کاربرد زیادی ندارد و صرفا در کشور فرانسه گویش دارد. اما باید بگوییم که زبان فرانسه در ۵ قاره جهان کاربرد داشته و زبان رسمی ۲۹ کشور چون کانادا، سوییس، بلژیک، موناکو، لوکزامبورگ و… است و حدود ۱۳۶ میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می کنند. بنابراین اگر تا حالا به فکر یاد گرفتن این زبان نبودید، توصیه می کنیم که از همین حالا آموزش زبان فرانسه را شروع کنید.

• تخصص و یادگیری سایر زبان ها:

همان گونه که پیش تر نیز ذکر کردیم، کشور فرانسه شرایط بسیار عالی برای تجارت و استخدام افراد فراهم می کند. شما می توانید هم به عنوان یک تاجر در این کشور به تجارت بپردازید و هم این که می توانید به عنوان یک فرد متخصص در شرکت های بزرگ فرانسوی استخدام شوید.
درمورد یادگیری سایر زبان ها نیز باید بگوییم که همان طور که زبان انگلیسی پلی برای یادگیری زبان فرانسه است، شما بعد از آموزش زبان فرانسه می توانید زبان های لاتین دیگر چون پرتغالی، اسپانیایی و ایتالیایی را نیز با صرف زمان بسیار کمتری آموزش ببینید.

مزایای تدریس خصوصی زبان فرانسه

در این عنوان از مقاله قصد داریم که به نکات و مزایای تدریس خصوصی زبان فرانسه بپردازیم و به صورت موردی آن ها را بیان کنیم.

۱- کاربردی ساختن آموزش:

در کلاس خصوصی، استاد مربوطه بعد از دانستن هدف اصلی و نهایی شاگرد از آموختن یک زبان خارجی، می تواند بیان نکات و آموزش را در راستای هدف شاگرد در آینده که این هدف می تواند کاری و یا تحصیلی باشد قرار دهد. در حقیقت استاد با وارد کردن مسائل زندگی روزمره در محتوای درس و بیان مثال ها و متون آکادمیک و تجاری، زبان آموز را به جذب هدف نهایی و اصلی رهنمود می کند.

۲-  تمرین و مرور بیشتر:

به دلیل اینکه تدریس خصوصی، میزان شلوغی و مدیریت سخت کلاس های عمومی را ندارد، استاد می تواند به راحتی و با حداکثر تمرکز با زبان آموز به مرور تکالیف و بیان نکات مهم بپردازد. در تدریس خصوصی استاد می تواند در ابتدای کلاس تمرین خواسته شده از زبان آموز را چون تکلیف شنیداری، مهارت درک مطلب، تمرین گرامری و… را امتحان بگیرد و در صورت اشکال، توضیحات لازمه را بدهد.

۳- برقراری ارتباط موثر و عمیق:

معمولا در کلاس های عمومی به دلیل کثرت دانش آموزان، استاد نمی تواند شناخت دقیقی از تمام زبان آموزان داشته باشد و به همین دلیل ارتباط موثری نیز برقرار نخواهد شد. اما در تدریس خصوصی به علت وجود یک فرد، استاد می تواند ضمن توجه کامل برای شناخت زبان آموز، ارتباط موثر و عمیقی با وی برقرار کند و همین امر کیفیت تدریس و یادگیری را نیز ارتقا می دهد.

۴-  صرفه جویی در هزینه و زمان:

اگر برای یادگیری زبان فرانسه عجله دارید و می خواهید در کمترین زمان مکالمه کنید، توصیه می کنیم که کلاس خصوصی را انتخاب کنید. چون تدریس خصوصی هم بازدهی شما را در یادگیری افزایش می دهد و هم هزینه و زمانی که باید بابت رفت و آمد به کلاس های عمومی صرف کنید را از بین می برد.

۵- تنظیم زمان و مکان کلاس:

اگر شاغل هستید و زمان کافی و آزاد برای هماهنگ کردن با برنامه کلاس های عمومی را ندارید، کلاس خصوصی می تواند راه حل مشکل شما باشد. مزیت اصلی کلاس خصوصی، قابلیت تنظیم زمان و مکان کلاس برحسب شرایط شما است.

۶- امکان تغییر استاد:

در کلاس های عمومی اگر نتوانید با روش و سبک تدریس استاد ارتباط برقرار کنید و درس ها را یاد نگیرید تا پایان دوره تدریس هم زمان خود را هدر داده اید و هم این که یادگیری صورت نگرفته است و شما نمی توانید استاد را عوض کنید. اما اگرتدریس خصوصی را ثبت نام کنید، در صورت موثر نبودن روش استاد برای یادگیری شما می توانید تقاضای تغییر استاد را از آموزشگاه مربوطه داشته باشید.

۷- سطح عملکردی متفاوت افراد:

در کلاس های عمومی به دلیل سطح های مختلف دانش افراد درمورد زبان، استاد باید یادگیری تمام زبان آموزان را در نظر بگیرد که این خود زمان و انرژی زیادی را صرف خواهد کرد. ولی در تدریس خصوصی به دلیل این که استاد تنها وظیفه آموزش به یک نفر را دارد، هم تدریس منحصر به فردی خواهد داشت و هم اشکال و نقطه ضعفی باقی نخواهد ماند.

آیا یادگیری زبان فرانسه مشکل است؟

پاسخ دقیق به این سوال کاملا منوط به سطح دانش افراد و زبان آموزان است. اما اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم یادگیری زبان فرانسه در مقایسه با دیگر زبان های دنیا، سختی زیادی ندارد. البته درست است که جزئیات گرامری این زبان نسبت به زبان انگلیسی بیشتر است، اما اگر مقداری زمان بیشتری را برای آموزش صرف کنید مطمئنا میتوانید به زبان فرانسه مکالمه کنید.

هزینه تدریس خصوصی زبان فرانسه

هزینه تدریس خصوصی زبان فرانسه به عوامل و پارامترهای مختلفی از جمله سابقه مدرس، مدرک تحصیلی مدرس، مقطع تحصیلی موردنظر برای یادگیری، زمان و مکان تدریس، شهر و محل تدریس، تعداد جلسات خواسته شده توسط زبان آموز و… بستگی دارد و نمی توان یک قیمت ثابتی را برای تدریس خصوصی بیان کرد. رزومه کاری و سابقه تدریس استاد در مدرسه، دانشگاه و آموزشگاه ها روش و سبک خاصی را ایجاد می کند. مسلما اگر استاد سابقه بیشتری در امر تدریس داشته باشد روش متفاوت و موثرتری نیز برای آموزش زبان آموزان خواهد داشت و تجربه و مهارت بالاتری نیز نسبت به کسی که سابقه کمتری در این امر دارد خواهد داشت.
البته قیمت تدریس خصوصی زبان فرانسوی در شهرهای کوچک نیز مطمئنا پایین تر خواهد بود. به همین دلیل برای برآورد قیمتی ارزش کلاس خصوصی باید تمام عوامل دخیل را بررسی کرده تا بتوانید کیفیت و نتیجه مورد نظر را کسب کنید. برای اطلاع از هزینه دقیق تدریس خصوصی زبان می توانید با آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش تماس بگیرید. پرسنل مجرب این آموزشگاه در کمترین زمان ممکن تمام نکات لازمه را برای شما توضیح می دهند و شما میتوانید با آگاهی کامل تصمیم خود را درمورد ثبت نام اتخاذ کنید.
آموزشگاه زبان سروش دانش به همراه اساتید و مدرسان متخصص و با تجربه سعی دارد که سطح زبان شما زبان آموزان را به سطح قابل قبول و مدنظری خودتان برساند. مطمئنا بعد از شرکت در کلاس های خصوصی زبان فرانسه آموزشگاه زبان سروش دانش، نتیجه آن را در مکالمه، موفقیت در آزمون های خاص تحصیلی و حتی کسب فرصت فوق العاده شغلی خواهید دید.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان فرانسه سروش دانش

آموزشگاه تدریس خصوصی سروش دانش با هدف کمک به افراد برای یادگیری زبان های مختلف تاسیس شده است. شما زبان آموزان می توانید در یک محیط آموزشی و علمی محور و با راهنمایی اساتید خبره در زمینه مکالمه و آموزش زبان های مختلف در کمترین زمان و با کیفیت بالا یک زبان خارجی را یاد بگیرید.
آموزشگاه تدریس خصوصی سروش دانش با سال ها تجربه موفق و کسب سوابق درخشان در حوزه تدریس خصوصی زبان خارجه توسط مدرسان مجرب و تحصیل کرده در دانشگاه های برتر و طراز اول توانسته است در صدر موسسات برتر تدریس خصوصی زبان های خارجی قرار گیرد و اعتماد تمام زبان آموزان را جلب کند. 

۵/۵ - (۱ امتیاز)