مزایای تدریس خصوصی زبان فرانسوی ویژه کودکان در مقایسه با سایر روش های آموزشی چیست؟ چرا کودکان باید به صورت خصوصی زبان فرانسوی را بیاموزند؟ اگر تمایل دارید که به فرزندان خودتان زبان فرانسوی آموزش دهید این مطلب را مطالعه نمایید.

زبان فرانسوی به عنوان یکی از رایج ترین زبان های دنیا، بیش از ۲۶۰ میلیون نفر گویشور در سراسر دنیا و تمام قاره ها دارد. زبان فرانسه از خانواده زبان های هند و اروپایی است و خانواده زبان های رومی تبار است که پس از تغییرات زیاد در شاخه زبان های گالی و اوییل قرار گرفته است. این زبان به عنوان یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد و یکی از دو زبان اصلی (در کنار زبان انگلیسی) این سازمان و زبان رسمی اتحادیه اروپا شناخته می شود. همچنین این زبان به عنوان زبان رسمی سازمان یونسکو، ناتو، کمیته بین المللی المپیک یا صلیب سرخ جهانی مورد استفاده قرار می گیرد.

کشور فرانسه دارای بزرگترین شبکه موسسات فرهنگ خارج از کشور است که در آن سالانه به ۷۵۰۰۰۰ نفر زبان فرانسوی آموزش داده می شود که این تعداد از جمعیت بسیاری از کشورهای جهان بیشتر است. در مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در خصوص مزیت های تدریس خصوصی زبان فرانسه ویژه کودکان در اختیار شما قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مزایای یادگیری زبان فرانسه

یادگیری هر زبانی می تواند مزایا و کاربردهای بسیار زیادی برای افراد مختلف از جمله کودکان داشته باشد. همانطور که گفته شد زبان فرانسوی در بیش از ۷۰ کشور مورد استفاده قرار می گیرد و در بسیاری از سازمان های مهم جهانی به رسمیت شناخته شده است. یادگیری زبانی مانند زبان فرانسه می تواند دریچه ای به روی افراد باز کند و آنها را با چالش ها و تجربیات جدیدی آشنا کند. چه چیزی جذاب تر از این است که با یادگیری این زبان تقریبا با ۷۰ کشور مختلف از ۵ قاره اصلی آشنا شوید؟ از جمله مهم ترین مزایای آموزش و یادگیری زبان فرانسوی برای افراد (خصوصا کودکان) می تواند موارد زیر را عنوان کرد:

مزایای یادگیری زبان فرانسه برای تحصیل

می توان گفت که ادامه تحصیل یکی از مهم ترین دغدغه های افراد برای فرزندانشان است و همه افراد دوست دارند که فرزندانشان در آینده در بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان به تحصیل بپردازند. یادگیری زبان فرانسه برای کودکان این امکان را برای آنان به وجود می آورد که در آینده در بسیاری از دانشگاه های معتبر اروپایی از جمله دانشگاه های فرانسه، بلژیک و سوئیس به تحصیل بپردازند.

کشورهای اروپایی همواره از مقاصد محبوب ایرانی ها برای ادامه تحصیل بوده است و قطعا در آینده نیز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند بنابراین تسلط بر زبان فرانسوی که زبان رسمی و زبان دوم بسیاری از کشورها است می تواند امتیاز ویژه ای برای آنان باشد تا اجازه ادامه تحصیل را دریافت نمایند. البته به غیر از دانشگاه یادگیری زبان فرانسوی می تواند به کودکان و نوجوانان در مقاطع تحصیلی پایین تر نیز کمک کند و برای ادامه تحصیل در دبستان و دبیرستان بسیار موثر باشد.

مزایای یادگیری زبان فرانسوی برای شغل

در دنیای امروز، افراد هرچقدر مهارت ها و توانایی های بیشتری داشته باشند می توانند موقعیت های شغلی مناسب تری برای خود پیدا کنند. آشنایی با زبان های خارجه یکی از امتیازات ویژه برای دریافت شغل است. افرادی که حتی قصد مهاجرت نیز ندارند می توانند با تسلط بر زبان فرانسوی یک شغل مطمئن و آینده دار با درآمد مناسبی داشته باشند. همچنین تسلط بر زبان فرانسوی می تواند زمینه پیدا کردن کار و شغل را در بسیاری از کشورهای دنیا برای افراد مختلف فراهم کند. از این رو کودکانی که از سنین پایین با زبان فرانسه آشنایی دارند حتی این توانایی را دارند مانند زبان مادری از آن استفاده کنند. آشنایی با زبان رسمی یک کشور قطعا نقش بسیار ویژه ای در پیدا کردن شغل مناسب خواهد داشت.

مزایای یادگیری زبان فرانسوی برای رشد مغز و آگاهی ذهن

شاید بتوان اصلی ترین مزیت و امتیاز یادگیری زبان های خارجه مانند زبان فرانسوی در دوران کودکی را رشد مغز و هوشیارتر شدن ذهن آنان دانست. از نظر علمی نیز این یک امر اثبات شده است که هر چقدر فردی بر تعداد زبان های بیشتری تسلط داشته باشد ذهن آگاه تر و خلاق تری دارد و ماهیچه های مغزی قوی تری دارد. همچنین کودکانی که در سنین پایین با زبان های خارجه آشنایی پیدا می کنند و بر آنها مسلط می شوند تعاملا اجتماعی بالاتری دارند، از هوش فرهنگی بالاتری برخودارند و از نظر هوش و خلاقیت نیز از سایر کودکان بهت عمل خواهند کرد. همچنین یادگیری زبان های خارجه برای کودکان می تواند موجب هموارتر کردن مسیر یادگیری زبان های دیگری هم بشود چرا که معمولا زبان های اروپایی دارای ریشه های یکسانی هستند.

مزایای یادگیری زبان فرانسوی برای مهاجرت

به جرات می توان گفت بیشتر افراد جامعه امروز ایران با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی، حداقل در هفته یک بار به مهاجرت فکر می کنند و این امر اصلی ترین دغدغه جوانان امروز کشور به حساب می آید. تقریبا می تواند گفت تمام افراد تمایل دارند که در محیطی با شرایط بهتر، رفاه بیشتر، تحصیلات با کیفیت تر و جایی با آینده تضمینی زندگی کنند و یا حداقل فرزندان خودشان را بفرستند.کشور های اروپایی و آمریکایی از محبوبیت بسیار بالایی در میان ایرانیان برخورداند و باتوجه به اینکه در بسیاری از این کشورها از زبان فرانسه به عنوان زبان اول یا دوم استفاده می شود، یادگیری زبان فرانسوی می تواند امتیاز ویژه ای برای افراد مختلف برای اخذ اقامت باشد. معمولا اقامت به افرادی داده می شود که شرایط سنی مناسبی داشته باشند از این رو یادگیری زبان فرانسوی می تواند کمک زیادی به کودکان بکند.

مزایای یادگیری زبان فرانسوی برای آشنایی با فرهنگ ها، ادبیات، موسیقی و هنر

هنر و موسیقی نقش ویژه ای در زندگی امروزی جوامع مختلف دارند و تقریبا هر کسی آرزو دارد فرزندش در یک شاخه هنری مهارت داشته باشد. همچنین آشنایی با تاریخ، فرهنگ و ادبیات کشورهای مختلف جهان همیشه جذابیت بسیار زیادی داشته است. آموزش و یادگیری زبان فرانسه برای افراد مختلف از جمله کودکان که همیشه ذهن کنجکاو و درگیری دارند این امکان را فراهم می کند که با تاریخ، هنر، فرهنگ و ادبیات بیش از ۷۰ کشور به راحتی آشنا شوند. همچنین در سفر و گردشگری، زبان فرانسوی می توان کمک شایانی به لذت بردن چند برابر افراد بکند.

تدریس خصوصی زبان فرانسوی

فارغ از بحث هزینه هایی که لازم است، می توان گفت که تدریس خصوصی زبان های خارجه امروزه به عنوان بهترین، سریع ترین و موثرترین شیوه های آموزش و یادگیری زبان شناخته می شود. این روش در مقایسه با روش های دیگر مزایایی همچون افزایش سرعت یادگیری و نتیجه دهی، استفاده از شیوه ها و متدهای آموزشی روز دنیا، استفاده از اساتید مجرب و با سابقه، امکان تدریس در محل و تعیین تعداد و ساعات کلاس های آموزش توسط زبان آموز اشاره کرد.

آموزشگاه سروش دانش

همانطور که گفته شد تدریس خصوصی زبان دارای مزایای بسیار زیادی است و به همین دلیل موسسات و آموزشگاه های زیادی وجود دارند که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و خدمات خودشان را به زبان آموزان ارائه می کنند. آموزشگاه سروش دانش بیش از دو دهه است که خدمات خود را به صورت تضمینی به زبان آموزان ارائه می کند. از جمله مهم ترین خدمات سروش دانش می تواند موارد زیر را بیان کرد:

• قسط بندی کردن شهریه برای تمامی زبان آموزان در تمامی مقاطع به چند مرحله

• اخذ آزمون های تعیین سطح رایگان از تمامی ثبت نام کنندگان به منظور بررسی سطح واقعی آنان و شروع کلاس ها

• امکان آموزش تمام زبان های خارجی از جمله زبان فرانسوی به صورت خصوصی در منزل به ویژه برای کودکان

• اعزام اساتید با سابقه و مجرب خان و آقا به محل برای تدریس خصوصی

• تقویت مهارت های چهارگانه زبان فرانسه که شامل خواندن، نوشتن، شنیدن و حرف زدن است.

• استفاده از جدیدترین شیوه های آموزشی روز دنیا

• برگزاری دوره های تخصصی زبان فرانسوی برای کنکور، مسافرت، مهاجرت، تحصیل و کودکان

• استفاده از اساتید ایرانی و فرانسوی برای آموزش با کیفیت تر زبان فرانسه

Rate this post