تدریس خصوصی زبان آلمانی ویژه کودکان چه مزایایی نسبت به سایر روش های آموزش زبان دارد؟ در صورتی که قصد آموزش زبان آلمانی را به کودکان خود دارید مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

زبان آلمانی به عنوان یکی رایج ترین زبان های دنیا شناخته می شود که بیش از ۱۰۰ میلیون نفر گویشور در کشورهای مختلفی مانند آلمان، سوئیس و اتریش دارد. زبان آلمان از ریشه زبان های هند و اروپایی است که در دسته زبان های ژرمنی غربی قرار می گیرد. بیش از ۱۰ کشور دیگر در دنیا وجود دارند که زبان آلمانی را به رسمیت شناخته و از آن به عنوان زبان دوم خود استفاده می کنند. زبان آلمانی در اتحادیه اروپا بیشترین استفاده را دارد و بعد از زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان اسناد علمی شناخته می شود و در منابع اینترنتی نیز بعد از زبان های انگلیسی و روسی قرار گرفته است.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با مزایای تدریس خصوصی زبان آلمان ویژه کودکان آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مزایای یادگیری زبان آلمانی ویژه کودکان

همانطور که عنوان شد بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در کشورهای مختلف از این زبان به عنوان زبان اول و دوم خود استفاده می کنند. بیش از ۱۰ درصد کل کتاب های جهان به زبان آلمانی منتشر می شود که آمار بسیار بالایی است. یادگیری هر زبان خارجی می تواند مزایای زیادی داشته باشد و دریچه های تازه ای به روی افراد خصوصا کودکان باز کند. آموزش و یادگیری زبان آلمانی هم می تواند مزایای بیشماری داشته باشد و تسلط بر آن قطعا می تواند امتیازات ویژه ای برای هرکسی به شمار برود. از جمله مهم ترین امتیازات یادگیری زبان آلمانی خصوصا برای کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هوشیاری و آمادگی ذهنی بیشتر

از نظر علمی ثابت شده است که هر چقدر یک فرد بر روی زبان های بیشتری تسلط داشته باشد از نظر هوشی و ذهنی آماده تر است. یادگیری زبان آلمانی به باز شدن فکر و خلاق شدن آن کمک زیادی می کند و کیفیت اندیشه و حتی زندگی افراد را بالا می برد. همچنین یادگیری این زبان مانند سایر زبان های خارجه باعث پیشرفت هوش فرهنگی (تعاملات فردی در بین فرهنگ های مختلف) می شود.

آموزش و یادگیری زبان آلمانی می تواند زمینه یادگیری زبان های بعدی که ریشه مشترکی با آن دارند را برای افرادی هموار کند، مهارت های شنیداری در زبان مادری را افزایش می دهد و در نهایت باعث می شود که فرد از نظر ذهنی، عاطفی و رفتاری رشد چشمگیری داشته باشد. بر اساس نتایج یک تحقیق در دانشگاه ادینبرو در سال ۲۰۱۴ نشان میدهد که مغز انسان های دو زبانه دیرتر از افراد تک زبانه پیر می شود و یادگیری هر زبان جدید می تواند روند پیری را کند کند و ماهیچه های مغزی را پرورش دهد.

مهاجرت

امروزه مهاجرت تبدیل به یک دغدغه اصلی برای افراد جوامع مختلف خصوصا مردم ایران تبدیل شده است و تقریبا همه تمایل دارند که در کشورهای اروپایی به زندگی خود ادامه دهند و یا حداقل فرزندان خودشان را راهی این کشورها کنند. آلمان به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها شناخته می شود چرا که امکان زندگی با رفاه، تحصیلات با کیفیت، شغل مناسب و آینده مطمئن برای آنان فراهم می شود. یادگیری زبان آلمانی می تواند قدم اول و اصلی برای مهاجرت به کشورهایی باشد که از این زبان استفاده می کنند چرا که زندگی در اجتماع بدون امکان برقراری ارتباط با افراد جامعه برای هیچ فردی ممکن نخواهد بود.

تحصیل

قطعا هر فردی تمایل دارد که فرزندش دارای بالاترین سطح تحصیلات باشد و از شان و منزلت اجتماعی مناسبی برخوردار باشد. یادگیری زبان آلمانی می تواند کودکان را آماده کند تا در صورت ادامه تحصیلات در کشورهای آلمانی زبان دچار مشکل نشوند و بتوانند به راحتی تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیل در کشورهای خارجه تقریبا آرزوی تمامی دانشجویان ایرانی است و کشورهایی مانند آلمان، اتریش و سوئیس به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر جهانی از جمله محبوب ترین مقاصد دانشجویان ایران هستند و قطعا در آینده نیز دانشجویان بیشتری به این کشورها برای ادامه تحصیل سفر می کنند. یادگیری این زبان برای کودکان می تواند مسیر آنان را برای ادامه تحصیل در این کشورها بسیار هموار کند.

شغل

تسلط بر هر زبانی می تواند موقعیت های شغلی فراوانی برای افراد به وجود بیاورد. حتی در صورت مهاجرت به کشورهای خارجه، آشنایی با زبان رسمی آن کشورها می تواند یکی از الزامات به دست آوردن یک شغل مناسب باشد. حتی اگر فردی به کشورهای خارجه مهاجرت نکند و بر یک زبان خارجه مانند آلمانی تسلط داشته باشد می تواند با تدریس زبان آینده شغلی خود را تامین کند. در صورتی که زبان آلمانی از سنین کودکی فرا گرفته شود قطعا در دراز مدت می تواند پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و از نظر داشتن شغل و کسب درآمد هیچ مشکلی نداشته باشد. کشوری مانند آلمان نیز از نظر صنعت و تجارت همواره جز بهترین کشورهای جهان بوده و هست بنابراین افرادی که با زبان آلمانی آشنایی کامل داشته باشند برای پیدا کردن شغل مناسب در این کشور مشکلی نخواهند داشت.

آشنایی با ادبیات، موسیقی و هنر

فردی پیدا نمی شود که دلش نخواهد فرزندش با موسیقی، هنر و ادبیات کشورهای مختلف جهان آشنایی نداشته باشد. زبان آلمانی نیز دارای مشاهیر بزرگی در این زمینه ها از جمله فروید، نیوتون، نیچه، کافکا، موتزارت، بتهوون، باخ و گوته است. کشور اتریش به عنوان مهد موسیقی جهان شناخته می شود. در صورتی که کودکان از سنین کودکی با زبان آلمانی آشنایی پیدا کنند این امکان برای آنها به وجود می آید که با آثار این هنرمندان بزرگ به راحتی آشنا شوند و حتی بخواهند در این کشورها به یادگیری هنر و موسیقی بپردازند.

تفریح، جهانگردی و آشنایی با تاریخ و فرهنگ

امروزه دیگر مرزهای جغرافیایی نمی توانند مانعی برای سفر کردن و جهانگردی مردم در هیچ جای دنیا شوند. پیشرفت علوم و زیرساخت های حمل و نقل باعث شده که مردم به راحتی بتوانند به سایر کشورها سفر کرده و با فرهنگ، تاریخ، ملت و جاذبه های طبیعی کشورها مختلف آشنا شوند. آشنایی با زبان آلمانی نیز می تواند افراد مختلف را با تاریخ و تمدن کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس و تعداد زیادی از کشورهای دیگر آشنا کند و لذت مسافرت به این کشورها را برای آنان دوچندان کند.

تدریس خصوصی زبان آلمانی

تدریس خصوصی زبان های خارجه امروزه به عنوان بهترین و موثرترین شیوه آموزشی زبان شناخته می شود چرا که علی رغم داشتن هزینه های نسبتا بالا و در مقایسه با سایر روش های آموزش زبان، دارای مزایای بسیار زیادی مانند سرعت بالای یادگیری، استفاده از شیوه ها و متدهای آموزشی روز دنیا، استفاده از اساتید برجسته و با سابقه، نتیجه گیری بهتر، تعیین تعداد و ساعت کلاس های آموزش و یادگیری زبان آلمانی توسط زبان آموز و امکان تدریس در محل است.

آموزشگاه زبان سروش دانش

به دلیل نوع زندگی های امروزی و مشغله های فراوانی که افراد دارند می توان گفت که تدریس خصوصی بهترین شیوه یادگیری زبان های خارجه، خصوصا زبان آلمانی است. آموزشگاه ها و موسسات زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و خدمات خودشان را به زبان آموزان ارائه می کنند. آموزشگاه زبان سروش دانش نیز با داشتن سابقه ای ۲۰ ساله و به صورت تضمینی خدمات خود را به زبان آموزان عرضه می کند. از جمله مهم ترین خدمات سروش دانش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• اخذ آزمون تعیین سطح به صورت رایگان از تمامی زبان آموزان در تمامی زبان های خارجه و زبان آلمانی
• قسط بندی کردن شهریه برای تمامی زبان آموزان و اخذ آن در مراحل مختلف
• آموزش زبان آلمانی به صورت خصوصی به صورت ویژه برای کودکان در منزل
• تقویت مهارت های چهارگانه زبان آموزان که شامل شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن
• اعزام اساتید حرفه ای و با سابقه خانم یا آقا برای تدریس زبان آلمانی به محل
• استفاده از اساتید با تجریه و با سابقه و همچنین بهره گیری از جدیدترین شیوه های آموزشی روز دنیا
• برگزاری دوره های تخصصی زبان های خارجه برای مسافرت، مهاجرت، کنکور، کودکان و …
• استفاده از اساتید ایرانی و آلمانی برای آموزش زبان آلمانی به زبان آموزان

Rate this post