آیا با اهمیت و مزایای تدریس خصوصی زبان عربی ویژه کودکان آشنایی دارید؟ چرا باید کودکان از همان دوران کودکی به یادگیری زبان جدید بپردازند؟ این مقاله را بخوانید تا جواب سوالات خود را بیابید.

از زبان های محبوب در بین ایرانیان، زبان عربی است. به دلیل اینکه بیشتر کشورهای همسایه کشور عزیزمان ایران عربی زبان هستند و کتاب آسمانی قرآن به زبان عربی است، یادگیری و آموزش زبان عربی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین در مدارس ایران از دوره راهنمایی تا پایان دوره دبیرستان زبان عربی آموزش داده می شود.

امروزه یادگیری و آموزش هر زبانی برای کودکان بسیار مفید خواهد بود. زیرا این دوران بهترین زمان برای یادگیری هر زبانی است و بر طبق پژوهش های انجام شده کودکان زیر ۷ سال قادر هستند پنج زبان دیگر غیر از زبان مادری را یاد بگیرند. اگر قصد دارید فرزندتان از همان دوران کودکی زبان عربی را به خوبی یاد بگیرید و به این زبان تسلط داشته باشد، شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی برای او بهترین انتخاب خواهد بود. در این مقاله قصد داریم که شما را با اهمیت تدریس خصوصی زبان عربی ویژه کودکان آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

اهمیت و یادگیری زبان عربی

زبان عربی یکی از پرطرفدارترین زبان های در بین ایرانیان به شمار می آید که افراد زیادی خواهان یادگیری و آموزش این زبان هستند و حتی بسیار علاقمند می باشند که فرزندشان از همان دوران کودکی به این زبان تسلط پیدا کند. از جمله مزایایی که زبان عربی را به یکی از مهمترین و محبوب ترین زبان ها تبدیل کرده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتاب آسمانی ما مسلمانان، قرآن به زبان عربی نوشته شده است، به همین دلیل هر فرد مسلمانی برای درک بهتر مفاهیم آن باید زبان عربی را یاد بگیرد و به آن تسلط داشته باشد.
 • از دیگر دلایل که آموزش زبان عربی را مهم ساخته این است که زبان اصلی و رسمی بیشتر کشورهای خاورمیانه همسایه ایران عربی می باشد. از این رو افرادی که قصد مسافرت، مهاجرت یا کار در کشورهای عربی زبان به خصوص امارت را دارند باید به زبان عربی تسلط کامل داشته باشند.
 • زبان عربی یکی از مهمترین زبان ها و درس ها در کنکور سراسری به شمار می آید که در رتبه هر دانش آموزی تاثیر بسیار زیادی را دارد.
 • برای تحصیل در کشورهای عربی زبان باید فرد به زبان عربی تسلط داشته باشد.
 • برای گسترش کسب و کار در کشورهای عربی زبان باید فرد به زبان عربی به خوبی تسلط داشته باشد تا بتواند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند.

یادگیری زبان عربی ویژه کودکان

بر طبق پژوهش های انجام شده توسط کارشناسان زبان بهترین دوران برای یادگیری و آموزش هر زبانی، دوران کودکی است. از این رو اگر قصد دارید فرزندتان به زبان عربی تسلط داشته باشد و به خوبی این زبان را یاد بگیرد بهتر است از همان دوران کودکی زبان عربی را به او آموزش دهید. در ادامه شما را با برخی از مزیت های یادگیری و آموزش زبان عربی آشنا می سازیم.

 • از مهمترین مزیت هایی یادگیری زبان عربی در کودکی می توان به این نکته اشاره کرد که فرزند شما بدون لهجه صحبت می کند. زیرا در دوران کودکی فرد می تواند تلفظ صحیح کلمات را یاد بگیرد.
 • در این سن هر چه را که به کودک یاد دهید به خوبی آن را یاد می گیرد. زیرا برای او هیچ فرقی ندارد که چه چیزی را یاد می گیرد فقط باید ساعت خوشی را برای او به ارمغان آورید.
 • با آموزش صحیح و درست زبان عربی به کودک خود این فرصت را در اختیار او قرار می دهید تا فرصت های یادگیری بیشتری را در اختیار او قرار دهید.
 • با یادگیری زبان عربی در دوران کودکی، تسلط داشتن به زبان هایی غیر از زبان کادری برای کودک امر عادی خواهد بود و کودک درک بهتری از زبان ها و فرهنگ سایر کشورها خواهد داشت.

مزیت های تدریس خصوصی زبان عربی ویژه کودکان

همانطور که اشاره شد از بهترین روش های یادگیری برای آموزش زبان عربی به کودکان، شرکت در کلاس های تدریس خصوصی ویژه کودکان می باشد. شرکت در این کلاس ها از مزایای بسیار زیادی برخوردار است، از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با شرکت در این کلاس ها کودک در زمان کوتاهی می تواند به زبان عربی تسلط پیدا کند. زیرا تمام وقت کلاس و توجه استاد به کودک است.
 • در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی ویژه کودکان یک رابطه عمیق بین مربی و کودک ایجاد خواهد شد و مربی می تواند از بهترین متد آموزشی برای آموزش زبان عربی به کودک استفاده کند.
 • این کلاس ها منجر به بالا رفتن اعتماد به نفس کودک خواهد شد زیرا می تواند به خوبی توانایی های خود را در حوزه یادگیری شناسایی کند.
 • انتخاب مربی یا استاد آموزشی بر عهده خود زبان آموز است و در صورت هرگونه نارضایتی زبان آموز می تواند مربی ار عوض کند.
 • کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی ویژه کودکان بسته به شرایط و موقعیت زبان آموز در منزل یا آموزشگاه برگزار خواهد شد.

تدریس خصوصی زبان عربی ویژه کودکان در آموزشگاه سروش دانش

آموزشگاه سروش دانش از بهترین آموزشگاه های زبان در سطح شهر تهران به شمار می آید. این آموزشگاه با توجه به اهمیت یادگیری زبان عربی، برنامه های آموزشی هدفمندی را برای زبان آموزان برنامه ریزی کرده است. شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی آموزشگاه زبان سروش دانش به صورت کاملا تضمینی زبان آموز را به هدف خود از آموزش زبان عربی خواهد رساند. کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی ویژه کودکان این آموزشگاه از مزیت های زیادی برخوردار است که در ادامه شما را با برخی از آن ها آشنا خواهیم ساخت.

 • کلاس های تدریس خصوصی زبان سروش دانش به این صورت است که در ابتدا هر دوره از زبان آموز یک آزمون تعیین سطح رایگان گرفته می شود و در صورت قبولی زبان آموز در این آزمون وارد دوره بعد خواهد شد.
 • شهریه کلاس ها و دوره های آموزشگاه سروش دانش با توجه به وضعیت مالی زبان آموز در قسط های مختلفی از او دریافت می شود.
 • کلاس های تدریس خصوصی سروش دانش با توجه به هدف فرد برگزار می شوند و تمامی کلاس ها تضمین شده هستند.
 • این کلاس های توسط بهترین و مجرب ترین اساتید آقا و خانم برگزار می شود.
 • امکان اعزام اساتید به اکثر نقاط تهران وجود دارد.
Rate this post