یکی از سوالاتی که در شروع یادگیری زبان آلمانی اغلب نوآموزان می پرسند این است که هزینه تدریس خصوصی زبان آلمانی چطور است؟ در ادامه به جواب این پرسش می پردازیم.

زبان آلمانی که یک زبان اروپایی است در مناطق مرکزی اروپا بیشتر رایج است. این زبان در کشورهایی چون آلمان، سوئیس، اتریش، بلژیک، لیختن اشتاین و لوکزامبورگ صحبت می شود. این زبان به زبان های انگلیسی و هلندی شبیه است.
زبان آلمانی که حدود ۹۵ میلیون نفر در سراسر جهان گویش می کنند، جزو زبان های اصلی جهان است. این زبان بعد از ۲ زبان انگلیسی و روسی، به عنوان سومین زبان رایج در فضای اینترنت محسوب می شود. همچنین از نظر تعداد کتاب های منتشر شده نیز مقام پنجم را در جهان کسب کرده است.
در این مطلب قصد داریم به مواردی جامع که زبان آلمانی و اهمیت یادگیری این زبان را نشان می دهد، اشاره کنیم. در صورتی که به یادگیری و مکالمه زبان آلمانی علاقه دارید می توانید بعد از مطالعه نکات این مقاله تصمیم خود را قطعی کنید.

تاریخچه زبان آلمانی

زبان آلمانی همراه با زبان های انگلیسی، هلندی و اسکاندیناوی جزو خانواده زبان های ژرمانیک می باشد که البته تمام زبان های ژرمانیک خود بخشی از زبان های وسیع هندو – اروپایی را تشکیل می دهد. در واقع تاریخ زبان آلمانی را به ۳ دوره زبان آلمانی کهن، آلمانی میانه و آلمانی امروزی تقسیم بندی می کنند و نکته قابل توجه و مهم در دوره های تاریخی زبان آلمانی، تفاوت لهجه اصلی است. در مناطق کوهستانی مرکز و جنوب آلمان، لهجه آلمانی علیا رایج است و در مناطق کم ارتفاع شمال آلمان، لهجه آلمانی سفلی رواج دارد.
زبان آلمانی کهن به دلیل این که تحت نفوذ امپراطوری روم بوده است، بسیار تحت تاثیر زبان لاتین قرار گرفته بود.به همین دلیل کلماتی در حوزه های مختلف تخصصی چون مذهبی، اقتصادی، آشپزی، معماری، کشاورزی و باغبانی از زبان لاتین به زبان آلمانی وارد شدند و امروزه استفاده از آن ها دیگر رایج شده است.

هزینه تدریس خصوصی زبان آلمانی
زبان آلمانی میانه به دلیل تاثیر جنگ های صلیبی و حماسه های شوالیه ها تحت تاثیر ادبیات فرانسه قرار گرفت. در این دوره صرف کردن اسم ها و فعل ها بسیار ساده تر از زبان آلمانی کهن شد و در زمینه ادبیات و شعر و به خصوص زمینه های اقتصادی رشد بسیاری کرد.
زبان آلمانی امروزی در قرن ۱۸ و با گسترش مذهب پروتستان، فرم و شکل استاندارد و یکسانی را به دست آورد و تا به امروز نیز ادامه و استفاده می شود. نویسندگان مشهور و بزرگی چون گوته وشیلر نقش مهمی را در ارتقای زبان آلمانی داشتند. امروزه نیز زبان آلمانی جزو یکی از زبان های پرطرفدار دنیا است که انواع مختلف مطالب چون فلسفی، ادبی، فنی، هنری و صنعتی به این زبان نوشته و ترجمه می شوند.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی

به دلیل توصیف ها و گفته هایی که اکثر افراد از دشواری و سختی های یادگیری زبان آلمانی ابراز می کنند، باید بگوییم که به طور کلی آموختن هر نوع زبان جدیدی، سختی ها و مسائل خاص خود را نیز دارد. البته اگر شما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، مسلما یادگیری زبان آلمانی آسان تر و راحت تر خواهد بود. زیرا همان گونه که پیش تر گفتیم زبان انگلیسی و زبان آلمانی شباهت های زیادی با یکدیگر دارند و دارای ریشه های مشترکی هستند.
به دلیل همین نکته و وجود ریشه های مشترک بین ۲ زبان انگلیسی و آلمانی، شما با یادگیری هزار کلمه می توانید آن را هم در مکالمه انگلیسی به کار گیرید و هم در مکالمه آلمانی. البته در برخی از اوقات تفاوت های کوچک و جزئی با یکدیگر دارند اما اکثرا به طور مشترک استفاده شده و وابسته به یکدیگر هستند.
شما در هنگام یادگیری الفبای زبان آلمانی، براساس همان شالوده ای عمل می کنید که در انگلیسی با آن موارد رو به رو بودید. البته باید بیان کنیم که یادگیری این زبان، دشواری ها و سختی های خود را دارد اما مطمئنا این دشواری برای همه زبان ها وجود دارد. بنابراین بدون توجه به این دشواری ها و سختی ها کار یادگیری زبان آلمانی را از همین شروع کنید و مصمم به یادگیری شوید.

دلایل یادگیری زبان آلمانی

۱- ورود به دنیایی از انواع اطلاعات:

بان آلمانی بعد از زبان انگلیسی، دومین زبان مهمی است که مردم به یادگیری آن مبادرت می کنند. علت اصلی این امر، اطلاعات وسیع و جذابی است که این زبان به افراد مختلف ارائه می دهد. آلمانی ها در تولید علم، هنر و فرهنگ، کتاب های دیجیتالی و غیردیجیتالی نقش بسیار زیادی دارند و حتی در آمارها ثبت شده است که کشور آلمان در حوزه هنر، بیش از ۸۰ هزار جلد کتاب منتشر می کند. به همین دلیل برای درک و فهم علوم و تخصص های جدید کسانی که به زبان آلمانی تسلط بالاتری دارند، مسلما در زمینه علمی و کاری موفق تر هستند.

۲- تحصیل:

حصیل در اکثر دانشگاه های آلمان رایگان است و همین امر دلیل بسیاری از افراد برای مهاجرت و یادگیری سریع زبان آلمانی است. مطمئنا تحصیل در آلمان هم آینده کاری و هم رفاه و آسایش مالی شما را تامین خواهد کرد. به همین دلیل تحصیل در آلمان و ارتقای شرایط فردی، یک هدف رویایی برای همه افراد قلمداد می شود.

۳- کسب درآمد:

کشور آلمان، بزرگترین شریک تجاری ایالت متحده می باشد که درحوزه های مختلف چون فلزات، اتومبیل و محصولات شیمیایی به کشورهای مختلف صادرات می کند. اگر در تلاش برای ارتقای کسب وکار و تجارت خود هستید، می توانید زبان آلمانی خود را تقویت کنید. پس از یادگیری و مکالمه زبان آلمانی می توانید هم در حوزه تدریس این زبان فعالیت کنید و هم یک شغل و مهارت عالی را کسب کنید.

مزایای تدریس خصوصی زبان آلمانی

کلاس های خصوصی زبان آلمانی، به دلیل توسعه مهارت های زبان آموزان و ارتقای نمره ی آزمون هایشان به مرور زمان در میان تمام افراد بیشتر و بیشتر محبوب شده است. تدریس خصوصی زبان آلمانی اثرات مثبت زیادی بر سطح یادگیری زبان آموزان دارد که در ادامه به ۵ مورد از مزایای آن اشاره می کنیم.

۱- تناسب با شرایط زبان آموز

از مهمترین و اصلی ترین مزایای کلاس های خصوصی تدریس زبان آلمانی، تناسب آموزش زبان با سطح علمی شرکت کننده ها است. اکثر کلاس های عمومی تدریس زبان آلمانی به دلیل این که برخی از مفاهیم آموزشی کلاس برای بعضی از دانشجویان بسیار ساده و ابتدایی است و برای برخی دیگر سطح متوسط است و آموزش ارائه شده مطابق با سطح علمی زبان آموزان نمی باشد، ممکن است مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند. اما در کلاس های خصوصی، مدرس صرفا بر نیازها و توانایی های فردی شما تمرکز می کند و به همین دلیل یادگیری در بالاترین سطح مورد انتظار خواهد بود.

۲- حداکثر تمرکز و استفاده بهینه از زمان کلاس

دومین مزیت کلاس خصوصی، وجود حداکثر توجه و تمرکز مدرس بر زبان آموز است. در کلاس های عمومی توجه مدرس بین ۲۰ تا ۳۰ نفر تقسیم می شود و حتی ممکن است که به برخی از زبان آموزان در کلاس توجهی نشود. هر چه این میزان حواس پرتی محیطی کاهش یابد، مدرس بهتر و موثرتر میتواند نقاط ضعف شما را رفع کند و با کیفیت بالا و عالی کار یادگیری و مکالمه زبان آلمانی را به انجام برساند. به دلیل کاهش حواس پرتی در کلاس های خصوصی، حداکثر استفاده و بهره را از زمان کلاس خواهید برد و نکات خیلی بیشتری را فرا می گیرید.

۳- روش های آموزش خلاق

کلاس های خصوصی معمولا انعطاف بالایی دارند و مدرس یک سبک و روش آموزشی خلاقی را برای یادگیری زبان آموزان به کار می گیرد. به دلیل تنوع در شیوه های به کار گرفته شده در تدریس، زبان آموزان نیز کمتر و دیرتر خسته می شوند و اشتیاق بالایی به یادگیری نکات جدیدتر خواهند داشت.

۴- انجام سریع تکالیف

انجام تکالیف ها و رفع نقطه ضعف ها در کلاس های خصوصی خیلی سریع تر و موثرتر از کلاس های عمومی صورت می گیرد. درواقع انجام سریع تکالیف، به پیشرفت شما در زمان کمتر می انجامد. البته شما می توانید در مورد موضوعات و سرفصل هایی که برایتان جالب و موردنیاز است، با مدرس خود صحبت و بحث کنید.

۵- تنظیم ساعت و برنامه کلاسی شخصی

اگر مشغله زیادی دارید و نمی توانید در میان برنامه های مختلف روزانه خود، وقت مشخص و متوسطی را به یادگیری زبان آلمانی تخصیص دهید، توصیه می کنیم که در کلاس های خصوصی مکالمه زبان آلمانی سروش دانش ثبت نام کنید. آموزشگاه تدریس خصوصی زبان آلمانی سروش دانش امکان انتخاب زمان و مکان تدریس را برای شما فراهم کرده است و شما می توانید برطبق شرایط و برنامه های روزانه تان، مناسب ترین و موثرترین ساعت را برای تشکیل کلاس های خصوصی انتخاب و تعیین کنید.

۶- مهاجرت و مسافرت های تفریحی

اگر قصد مهاجرت و یا حتی مسافرت به کشور آلمان را دارید باید حدالمقدور کمی زبان آلمانی را تقویت کنید. چون برای ارتباط برقرار کردن و رفع نیازهای اولیه خود باید زبان ابتدایی را آموخته باشید.

نرخ تدریس خصوصی زبان آلمانی

هزینه تدریس خصوصی زبان آلمانی با توجه به عواملی چون مدرک تحصیلی مدرس، تجربه و سابقه تدریس وی، روش و شیوه های خاص تدریس، زمان و مکان موردنظر شما برای تدریس و… متفاوت است. بهترین راه برای اطلاع از قیمت کلاس ها می توانید از طریق شماره تماس های موجود در وب سایت با پرسنل مجرب ما تماس حاصل نمایید و از قیمت و شرایط ثبت نام کلاس های خصوصی مطلع شوید.
آموزشگاه خصوصی آموزش زبان آلمانی سروش دانش، با همکاری بهترین مدرس های خصوصی زبان آلمانی و اساتید آموزشی سطح کشور، رتبه بندی مدرسان و تعیین قیمت و سطح تدریس، بررسی سوابق و رزومه افراد حرفه ای توانسته است نام خود را در میان برترین آموزشگاه ها در ذهن زبان آموزان ثبت کند. دانش پذیران می توانند اساتید مورد نظر خود را براساس معیارهای آموزشی و سوابق تحصیلی جستجو و درخواست دهند.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان آلمانی سروش دانش

آموزشگاه سروش دانش برگزارکننده انواع دوره های تدریس خصوصی زبان آلمانی است. این دوره های تدریس خصوصی زبان آلمانی، برای افرادی که در مورد زمان و مکان تشکیل کلاس محدودیت داشته و نمی توانند در کلاس های عمومی حضور یابند، دوره های بسیار مناسب و عالی است. برنامه ریزی این دوره ها براساس نقاط قوت و ضعف دانش پذیران است و کسانی که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشور پیشرفته آلمان را دارند، می توانند در کمترین زمان و با بالاترین کارایی، زبان آلمانی خود را تقویت کنند.
تدریس خصوصی زبان آلمانی در آموزشگاه سروش دانش به شکل ویژه و نوین ارائه می شود. وجود مدرسین با سابقه تدریس بسیار بالا، پرسنل مجرب و باتجربه، فضای جذاب آموزشی، برگزاری دوره به صورت فشرده و محدود به درخواست دانش پذیران و… از دلایل اصلی پیشرفت تضمینی شما زبان آموزان است.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)