آیا هزینه تدریس خصوصی زبان عربی در ایران زیاد است؟ هزینه کلاس های تدریس خصوصی عربی به چه عواملی بستگی دارد؟ این زبان را چگونه می توان آسان تر آموخت؟

یادگیری هر زبان جدیدی، سختی های خاص خود را دارد اما اگر روش های اصولی و تکنیک های درست آن را بدانید و بتوانید با اشتیاق و علاقه آموزش ببینید؛ مطمئنا خیلی سریع می توانید زبان کشور دیگری را مکالمه کنید.
در این مقاله قصد داریم به بیان هر آن چه که لازم است در مورد زبان عربی و تدریس خصوصی این زبان بدانید، بپردازیم و یادگیری این زبان را برای شما جذاب کنیم.

تاریخچه زبان عربی

زبان عربی ( اللغه العربیه ) یکی از زبان‌های پرگویش جهان و همچنین جزو ۶ زبان رسمی سازمان ملل متحد است. عربی، زبان کتاب جاودان الهی و میراث ارزشمند اسلامی است که زبان رسمی کشورهایی چون عراق، سوریه، لبنان، یمن، مصر، کویت و… است.
تاریخ زبان عربی را به ۲ زمان قبل و بعد از اسلام تقسیم می کنند. در زمان قبل از اسلام، زبان عربی به ۲ شاخه عربی شمالی و عربی جنوبی تقسیم بندی شده بود. زبان عربی جنوبی در اطراف یمن رایج بود که تحت تاثیر ارتباط با تمدن فنیقی و مصر قرار گرفت و به مرور زمان با ظهور اسلام فراموش شد. اما زبان عربی شمالی، مبنای عربی امروزی است و در عربستان رایج است.
به مرور پیشرفت و گسترش دین اسلام، زبان عربی نیز به کشورهای خارج از شبه جزیره عربستان نیز رواج یافت و قرآن کریم به عنوان معیار کامل زبان عربی استفاده شد. زبان عربی امروزی را نیز به ۲ دسته عربی نوشتاری و عربی عامیانه تقسیم می کنند. عربی عامیانه در کشورهای مختلف عرب زبان در تلفظ و لهجه متفاوت است. عربی نوشتاری برمبنای قرآن کریم استاندارد شده و به همین دلیل کاملا یکپارچه است.

چرا زبان عربی را بیاموزیم؟

زبان عربی، زبان دین و آیین اسلامی است که یکی از عوامل وحدت در میان جوامع اسلامی به شمار می رود. در این عنوان از مقاله به بیان اهمیت زبان عربی می پردازیم و فواید یادگیری این زبان را بیان می کنیم.

۱- درک مفاهیم قرآنی و دینی

همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند: ” زبان عربی کلید معارف است. ” شما می توانید با یادگیری زبان عربی قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احادیث نبوی و امامان معصوم، کتاب های تفسیر قرآن، کتاب های فقهی و.. را درک کنید. در حقیقت این زبان، نیازهای دینی شما را رفع می کند و شما بعد از یادگیری زبان عربی، می توانید سوره های قرآنی و عبارت های عربی را صحیح و روان بخوانید.

۲- مسافرت های زیارتی و سیاحتی

در مسافرت های زیارتی و سیاحتی به کشورهای عربی چون سوریه، کربلا، عراق و.. دانستن زبان عربی کاربرد دارد.

۳-  ارتباطات اقتصادی و سیاسی

به دلیل نزدیکی با کشورهای عرب زبان و از همه مهمتر دین مشترک، معمولا از گذشته های دور نیز روابط اقتصادی، سیاسی، تاریخی، ادبی، اجتماعی و… با اعراب داشته ایم. به همین دلیل ضرورت آموزش زبان عربی کاملا حیاتی است.

۴-  اهمیت زبان عربی در رشته های حقوق و علوم سیاسی

یادگیری زبان عربی در رشته هایی مانند فقه و حقوق، علوم سیاسی، ادبیات و الهیات بسیار اهمیت دارد.

۵-  درک کتاب های دانشمندان عربی

با یادگیری زبان عربی می توانیم کتاب ها و اثار دانشمندان و فیلسوفان عربی زبان را بخوانیم و مفاهیم را به درستی متوجه شویم. اگر چه خواندن ترجمه کتاب های زبان اصلی نیز رایج است، اما همان طور که می دانید در ترجمه معمولا افکار و سلایق مترجم نیز دخیل می شود. لذا خواندن کتاب به زبان اصلی خود نویسنده تاثیر متفاوتی را خواهد گذاشت.

هزینه تدریس خصوصی عربی

مزایای تدیس خصوصی زبان عربی

زبان عربی به دلیل پیچیدگی و گستردگی فراوانی که دارد معمولا یادگیری اش بسیار مشکل و سخت به نظر می رسد، اما یک معلم خصوصی با تجربه می تواند احساسات منفی دانش آموز را نسبت به زبان عربی تغییر دهد و با جذابیت بخشیدن به این درس، یادگیری زبان عربی را برای دانش آموز به تجربه ای شیرین و به یاد ماندنی تبدیل کند.
تدریس خصوصی زبان عربی مزایای خاص خود را دارد که در ادامه به بیان و توضیح آن می پردازیم.

• رفع اشکالات اختصاصی دانش آموز:

در تدریس خصوصی، استاد می تواند با فراغت کامل اشکالات مختص به دانش آموز را رفع کند و حتی برای تمرین بیشتر و فهم دقیق تر، مسئله های اختصاصی بیشتری را نیز طرح و حل کند.

• تمرکز بالای استاد و دانش آموز:

در کلاس های خصوصی، استاد توجه بیشتری به دانش آموز داشته و می تواند با تمرکز بالا تدریس کند. همچنین دانش آموز نیز توجه بیشتری به مباحث تدریسی داشته و تمرکزش به هم نمی ریزد.

• انعطاف زمانی و مکانی کلاس:

دانش آموز می تواند براساس برنامه های زمانی خود، به تعیین ساعت کلاس اقدام کند. همچنین محل تشکیل کلاس نیز مطابق نظر دانش آموز بوده که این مورد نیز آرامش و آسودگی دانش آموز را دز زمان یادگیری افزایش می دهد و اینکه هزینه های رفت و آمد و خستگی مسافت را از بین می برد.

• ارتقای کیفیت یادگیری:

در تدریس خصوصی، استاد می تواند نکات مهم و بیشتری را به دانش آموز یاد دهد و کیفیت آموزش را ارتقا دهد. همچنین در یادگیری یک به یک، حداکثر توجه و استفاده بهینه از زمان را شاهد هستیم.

• افزایش اعتماد به نفس:

در کلاس های خصوصی، معمولا استاد زمان و فرصت کافی برای شناخت درست و برقراری ارتباط با دانش آموز را دارد. در این صورت اگر دانش آموز فردی خجالتی باشد، در این شرایط تحت فشار کمتری قرار گرفته و راحت تر صحبت می کند.

• بیان سلایق و علایق شخصی:

عمولا در کلاس های خصوصی دانش آموز می تواند سلایق و علایق شخصی خود را در مورد موضوع و نکات درس بیان کند که همین امر باعث بازدهی بالا و راندمان یادگیری می شود.

• حرف زدن و تعامل بیشتر:

در کلاس های عمومی مکالمه زبان عربی به دلیل تعداد زیاد زبان آموزان و همچنین کمبود وقت، هر یک از افراد تنها فرصت خیلی محدودی برای بهبود سطح مکالمه و صحبت کردن به زبان عربی را دارند. در حالی که در کلاس های خصوصی شما باید در تمام زمان جلسه، به گفتگو و تمرین مکالمه عربی بپردازید. بنابراین در زمان بسیار کوتاهی می توانید مکالمه زبان عربی خود را بهبود دهید.

نرخ تدریس خصوصی زبان عربی

قیمت هر جلسه تدریس خصوصی زبان عربی به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. عواملی چون استاد و سابقه تدریس وی، محل برگزاری کلاس ها، سطح یادگیری و مقطع تحصیلی، زمان کلاس، منابع درخواستی و… در تعیین نرخ تدریس خصوصی زبان عربی موثر است.
در ابتدا شایان ذکر است که معلم عربی وظیفه بسیار سنگینی را برعهده دارد، زیرا اکثر دانش آموزان به درس عربی علاقه ای ندارند و این درس را جزو دروس سخت و مشکل مدرسه محسوب می کنند. بنابراین معلم خصوصی عربی علاوه بر داشتن مهارت و توانایی بالا در تدریس مفاهیم عربی، باید تلاش کند تا علاقه ای را بین دانش آموزان به درس عربی ایجاد کند تا دانش آموزان بتوانند مفاهیم را با سرعت و فهم بالا یاد بگیرند.
در آموزشگاه زبان سروش دانش با توجه به تمام عوامل بیان شده در بالا و رزومه اساتید، به تعیین هزینه ای متوسط که زبان آموزان قادر به پرداخت آن باشند می کنند.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان عربی سروش دانش

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش، در حوزه تدریس خصوصی زبان فعالیت می کند. این آموزشگاه با بیش از ۲ دهه سابقه درخشان در زمینه تدریس، برخورداری از اساتید حرفه ای و پرسنل مجرب به آموزش زبان در تمام مقاطع تحصیلی در سراسر استان تهران می پردازد. در سال های اخیر که آموزش زبان عربی مورد توجه قرار گرفته است، وجود اساتید با تجربه و ماهر، شیوه های آموزشی علمی، خلاقیت و نوآوری از جمله امتیازاتی است که باید در انتخاب آموزشگاه مربوطه مورد توجه قرار گیرد.
در همین راستا آموزشگاه زبان سروش دانش با توجه به تمام فاکتورهای مهم در ارتباط با کسب عالی ترین رتبه آموزشی و توجه به زبان آموزان توانسته است در شمار بهترین آموزشگاه تدریس خصوصی زبان عربی قرار گیرد. شما می توانید با توجه به سابقه درخشان و دانش تخصصی که این آموزشگاه دارد، در کمترین زمان و بالاترین کیفیت به یادگیری زبان عربی بپردازید. مشاوره و تعیین سطح زبان در این آموزشگاه کاملا رایگان انجام می شود و همچنین می توانید شهریه کلاس ها را به صورت اقساطی پرداخت کنید.
پیشنهاد می کنیم که از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرید و از طریق تماس با آموزشگاه زبان سروش دانش، یادگیری زبان عربی را شروع کنید. از دیگر مزایای بی شمار این آموزشگاه نیز می توان به این مورد اشاره کرد که شما می توانید زمان و مکان مورد نظر خود برای آموزش زبان را تعیین کنید و اساتید مجرب ما می توانند در منزل، محل کار و یا حتی در کلاس های خود آموزشگاه به شما زبان عربی را آموزش دهند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)