چرا باید زبان چینی را یاد بگیریم؟ این زبان چه مزایایی دارد؟ آیا یادگیری زبان چینی سخت است ؟ هزینه تدریس خصوصی زبان چینی برای نوآموزان چقدر است؟
زبان چینی یکی از رایج ترین زبان های حال حاضر دنیا می باشد و عنوان پرگویش ترین زبان دنیا را به خود اختصاص داده است که تقریبا ۱.۵ میلیارد نفر در سراسر دنیا از این زبان استفاده می کنند و زبان های زنده دیگری را می توان منشعب شده از این زبان دانست با وجود آنکه تفاوت های زیادی دارند. زبان های کره ای، ژاپنی، هنگ کنگی و تایوانی انشعاباتی از زبان چینی می باشند که در عصر جدید تفاوت های زیادی دارند و تقریبا دارای ساختار و ادبیات متفاوتی هستند و بیشتر به زبان چینی قدیم شباهت دارند.
با وجود آنکه در کشور چین بیشتر از ۵۰ قومیت مختلف زندگی می کنند اما زبان اصلی کشور چین برگرفته از زبان قوم خن می باشد که بیشتر از ۹۰ درصد جمعیت این کشور هستند. زبان چینی در کشور چین با نام جونگ گوا شناخته می شود که معنی ریشه آن از کلمه جونگ به معنی میانه و گوا به معنی کشور است. چینیان باستان اعتقاد داشتند که کشورشان مرکز عالم هستی است و به همین ترتیب از این کلمه به معنی مرکز عالم استفاده می کردند.

تاریخچه زبان چینی:

بر اساس تحقیقات و عقاید بسیاری از دانشمندان و زبان شناسان جهانی، قدیمی ترین نوشته های جهان به زبان چینی به تحریر درآمده اند و قدمت بسیاری از آنها به بیش از ۶۰۰۰ سال می رسد. از بارزترین ویژگی های زبان چینی که در زبان های مطرح دیگر دنیا نمی توان آن را پیدا کرد تغییرات بسیار محدود آن در طول تاریخ می باشد به گونه ای که از زمان پیدایش آن تا امروز همچنان بسیاری از حروف و کلمات آن بدون تغییر مانده اند و این در حالی است که زبان های مطرحی مانند انگلیسی دچار تغییرات زیادی شده اند که دلیل آن مسائل تاریخی، جنگ های اتفاق افتاده و ادغام شدن فرهنگ های مختلف می باشد

• ریشه زبان چینی:

زبان چینی از زبان های سینی تبتی (sino tiebetan) است اما نمی توان زمان دقیقی را برای جدا شدن آن از سایر زبان ها تعیین کرد. زبان چینی قدیمی ۱۲۲ تا ۲۵۶ سال قبل از میلاد مسیح در میان مردم عادی این کشور استفاده می شده است. دوره مدرن این زبان مصادف شد با پدیدار شدن جمهوری خلق چین که مدارس و دانشگاه های زیادی در این کشور ساخته شدند و زبان جدید رواج پیدا کرد. این زبان از آن زمان تا به امروز دچار تغییرات زیادی نشده است و همچنان از آن استفاده می شود.

• زبان های عمده چینی:

همانطور که گفته شد زبان نژاد خن به عنوان زبان اصلی این کشور انتخاب شده است و این درحالی است که زبان های دیگری نیز در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله مهم ترین آنها می توان به زبان های کانتونی، مین دونگ، جین یو، پوشیان، خویی جو، شیانگ، پینگ خوا و مین بی اشاره کرد.

ویژگی های زبان چینی و نکات جالب آن

شاید جالب ترین ویژگی زبان چینی نداشتن حروف الفبا باشد که تعجب همگان را به دنبال دارد. این زبان برای نشان دادن کلمات از کاراکترها استفاده می کند.کاراکترها در کنار همدیگر قرار گرفته و کلمات را می سازند. در زبان چینی ۵۰ تا ۸۰ هزار کاراکتر وجود دارد که در نگاه اول برای یادگیری بسیار وحشتناک به نظر می رسد اما برای یادگیری این زبان فقط کافی است که ۳۰۰ کاراکتر را بیاموزید هرچند که باز هم به اعتقاد بسیاری از کارشناسان سخت ترین زبان دنیا برای یادگیری می باشد. از ویژگی های خاص این زبان می توان موارد زیر را بیان کرد:
• در این زبان، لغات به صورت فعل، ضمیر، حرف ربط و ضمیر هستند
• اکثر لغات این زبان از اسم ها تشکیل شده اند
• زبان چینی به انطباق اسامی، افعال و صفات در جمله توجه زیادی ندارد
• زبان چینی مدرن در مقایسه با چینی قدیمی بسیار ساده تر است چرا که تعداد کاراکترهای آن کمتر و ساده تر است
• زبان چینی در بسیاری از کشورهای آسیایی مانند تایوان، اندونزی، سنگاپور و مالزی تدریس می شود
• زبان چینی یکی از ۶ زبان رسمی سازمان بین الملل است
• گرامر این زبان بر خلاف تصورات افراد در مقایسه با زبان های اروپایی بسیار ساده است
• زبان چینی فرد را مجبور می کند که از هر دو نیمکره مغز خود استفاده کند و همین امر باعث تقویت ذهن وی می شود
• پیچیده ترین و سخت ترین کلمات در زبان چینی کلماتی هستند که با اندازه ها و مقادیر ارتباط دارند
• در زبان چینی همچنین از یک سیستم نوشتاری رومی استفاده می شود که جالب توجه است

مزایای یادگیری زبان چینی

با توجه به پیشرفت روزافزون تمام کشورهای دنیا، یادگیری زبان های خارجی به عنوان زبان های دوم، سوم و چندم می تواند در تمامی زمینه ها کمک بسیار زیادی بکند و زبان چینی نیز از آن دسته زبان ها می باشد که به اعتقاد کارشناسان در سال های نه چندان دور می تواند به عنوان زبان اول جهان نقش پر رنگی در اقتصاد، علوم و سیاست داشته باشد. از مهم ترین مزایای یادگیری این زبان می توان موارد زیر را نام برد:

هزینه تدریس خصوصی زبان چینی

تاثیر یادگیری زبان چینی در گردشگری و مسافرت:

کشور چین به واسطه تاریخ و قدمت بسیار کهنی که دارد دارای زیباترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری در دنیا می باشد و با توجه به آنکه تقریبا یک پنجم از جمعیت دنیا در این کشور زندگی می کنند یادگیری زبان چینی می توان کم بسیار زیادی به آشنایی با فرهنگ و تاریخ آنها بکند و لذت بسیار بیشتری در سفرها و گردشگری برای افراد به ارمغان بیاورد.

تدریس زبان چینی

امروزه تقریبا تمامی افراد جامعه یادگیری یک زبان خارجی را از اصلی ترین نیازهای خود می دانند و با توجه به اهمیت زبان چینی می توان گفت یکی از زبان های محبوب در میان ایرانیان می باشد، بنابراین تسلط داشتن بر این زبان میتواند به عنوان یک شغل مطمئن و آینده دار به حساب بیاید و منبع درامد خوبی باشد.

تاثیر یادگیری زبان چینی در تحصیل و مهاجرت:

در سال های اخیر دانشجویان زیادی بوده اند که تحصیلات خود را در کشورهای خارجه ادامه داده اند. کشور چین و دانشگاه های معتبر آن را می توان یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل دانست. هرچند که در بیشتر دانشگاه ها و رشته های معتبر از زبان انگلیسی استفاده می شود اما آشنایی با زبان رسمی کشور می تواند کمک بسیار زیادی به دانشجویان بکند. همچنین افراد زیادی به دلایل مختلف قصد مهاجرت به کشور چین را دارند که یادگیری زبان آنها می تواند اقامت آنها را بسیار راحت تر کند.

تاثیر یادگیری زبان چینی در تجارت و شغل

تقریبا تمامی کارشناسان اقتصاد دنیا اعتقاد دارند که کشور چین در چند سال آینده قطب اول اقتصاد در دنیا خواهد شد چرا که تا همین امروز نیز در بین برترین اقتصادهای دنیا قرار دارد. بنابراین برای افرادی که قصد دارند وارد دنیای تجارت شوند و یا شغلی در این کشور برای خودشان انتخاب کنند آشنایی با زبان رسمی آنها می تواند نقش بسیار پر رنگی در موفقیت و پیشرفت آنها داشته باشد.

نرخ تدریس خصوصی زبان چینی

نرخ تدریس خصوصی زبان چینی را نمی توان به صورت قطعی بیان کرد چرا که به فاکتورها و عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم ترین آنها می توان به میزان آشنایی قبلی زبان آموز با زبان چینی، مقطع تحصیلی زبان، سابقه مدرس و میزان توانایی و تخصص او، روش و متدهای آموزشی، زمان و مکان تدریس و تعداد ساعات آموزشی اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت و نرخ تدریس خصوصی زبان چینی بهترین راه ارتباط مستقیم با کارشناسان و مشاورین آموزشگاه سروش دانش می باشد.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش

تدریس خصوصی امروزه به عنوان یکی از بهترین روش های یادگیری زبان های خارجی مورد استقبال بسیاری از زبان آموزان قرار گرفته است که به واسطه شرایط خاص آن می باشد. آموزشگاه های بسیاری نیز در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند و خدمات متنوعی ارائه می کنند اما آموزشگاه سروش دانش با سابقه ای دو دهه ای و بهره بردن از جدیدترین و مدرن ترین روش های آموزشی و اساتید با سابقه و مجرب توانسته است اعتماد زبان آموزان را به خوبی جلب کرده و رضایت صد در صدی آنها را به دست بیاورد. در این آموزشگاه به منظور رفاه بیشتر زبان آموزان و راحت تر کردن انتخاب آنان امکان تدریس خصوصی در منزل، قسط بندی شهریه ها، آزمون های تعیین سطح رایگان و خدمات دیگری ارائه می شود که پروسه یادگیری را راحت تر می کند.

Rate this post