آیا بهترین منابع آزمون آیلتس را می شناسید؟ آیا می دانید برای آمادگی در آزمون آیلتس از چه منابعی باید استفاده کرد؟ هزینه تدریس خصوصی آیلتس در این را چقدر است؟ در ادامه پاسخ این سوالات را خواهید یافت.

هدف از آزمون آیلتس ارزیابی مهارت و دانش افرادی است که تصمیم دارند به انجام یک حرفه یا ادامه تحصیل در محیط های علمی و دانشگاه ها بپردازند. افراد به راحتی می¬توانند به منابع آموزشی دسترسی داشته باشند و در ارتباطات علمی و آکادمیک به طور موثرانه از زبان انگلیسی استفاده کنند. برخی از سازمان¬ها یا موسساتی که شما قصد تحصیل و یا اشتغال در آن جا را دارید، شما را با نمراتی قابل قبول که از آزمون های آیلتس به دست آورده اید پذیرش می کند.

در حقیقت زبان انگلیسی دارای چهار مهارت اصلی شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری می باشد که آزمون آیلتس از این چهار بخش تشکیل شده است. اگر می خواهید در این چهار مهارت استاد شوید باید از بهترین منابع آزمون ایلتس استفاده کنید. بهترین منابع آزمون آیلتس به دو دسته جنرال و آکادمیک تقسیم می شوند که این دو تفاوت هایی با هم دارند. آیلتس آکادمیک به عنوان رایج ترین نوع آزمون آیلتس شناخته شده و طرفدارن زیادی را نیز جذب خود کرده است. در این مقاله قصد داریم که بهترین منابع آزمون آیلتس را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

Mindset for IELTS مجموعه کتابهایی از انتشارات کمبریج

اگر به دنبال مجموعه کتاب هایی هستید که از سطح مبتدی تا پیشرفته شما را برای آزمون های آیلتس آکادمیک شما را آماده می¬کند؛ ما به شما کتاب های Mindset از انتشارات کمبریج را به شما پیشنهاد می¬کنیم.

این دسته از منابع، جزو بهترین منابع آزمون آیلتس هستند که به دلیل راحت تر کردن کار برای شما و مهارت محور بودنشان بسیار ارزشمند می باشند. مجموعه کتاب های Mindset دارای ماژول های مهارتی آیلتس هستند که بخشی از محتوای آن ها به حساب می آیند. اما به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از آن ها فقط به صورت آنلاین امکان پذیر است.

کتاب Get ready for IELTS Listening

زبان آموزانی که در آزمون های آیلتس بسیار دچار خطا و اشتباه می شوند، می توانند از کتاب Get ready for IELTS Listening استفاده کنند.

این کتاب نکاتی را بیان می کند که اشتباهات رایج زبان آموزان را به خوبی می تواند بر طرف کند و نمرات افرادی که آزمون لیسنینگ شان بیشتر از ۳ یا ۴ نشده است به نمرات بیشتر و سطوح بالاتر افزایش دهد.

کتاب Get Ready for IELTS Speaking

اگر هنوز زبان آموزی را آغاز نکرده اید و می خواهید به صورت خودخوان بهترین منابع آزمون آیلتس را مطالعه کنید، کتاب Get Ready for IELTS Speaking بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

علاوه بر اینکه این کتاب به نحوی است که افراد سطوح A1 تا B1 می توانند از آن استفاده کنند. همچنین در این کتاب به آموزش مهارت اسپیکینگ آیلتس از انتشارات کولینز مهارت های اساسی پرداخته شده است.

کتاب Oxford Word Skills

از میان بهترین منابع آزمون آیلتس تنها کتابی که به گردآوری و ارائه لغات مفید زبان پرداخته است، کتاب Oxford Word Skills می باشد. این کتاب از سطوح مبتدی تا پیشرفته به زبان آموزان کمک می کند تا با این لغات آشنا شوند.

به واسطه ی این کتاب زبان آموزان علاوه بر اینکه با لغات مفید زبان آشنا می¬شوند؛ یاد میگیرند که چگونه در گفتار و نوشتار لغات را به کار ببرند. به علاوه در کتاب Oxford Word Skills مرور لغات، به وسیله فلش کارت ها صورت می گیرد؛ که این کار زبان آموزان را یاری می کند تا لغات سخت را تمرین کنند و آن¬ها را فراموش نکنند. تلفظ صحیح لغات در یادگیری لغات زبان، بسیار با اهمیت می باشد. از این رو به همراه این کتاب یک سی دی تلفظ صحیح لغات به زبان آموزان داده می شود تا به راحتی بتوانند زبان را بیاموزند. اگر به دنبال یادگیری خودآموز آیلتس هستید؛ تهیه و مطالعه این کتاب الزامی است.

کتاب Essential Words for the IELTS

مجهز بودن به سلاح دانش واژگانی قوی، لازمه ی آزمون آیلتس در شرایط و زمینه های مختلف برای متقاضیان این آزمون می باشد. استفاده صحیح از لغات انگلیسی و ساخت دانش واژگانی به تمرینات بسیاری نیاز دارد که این کتاب مفیدترین تمرینات را از انتشارات Barron’s گردآوری و در خود جای داده است. تمرینات موجود در این کتاب بر دسته بندی شدن موضوعی کلمات در آزمون های آیلتس و ۶۰۰ واژه ی انگلیسی پرتکرار تاکید دارد. این دسته بندی ها شامل موضوعاتی همچون، هنر و فرهنگ، گردشگری، تحصیلات، مسائل اجتماعی، حمل و نقل، محیط زیست و طبیعت می باشد.

علاوه بر تمرینات موجود در این کتاب، برای یادآوری واژگان و به یاد سپردن آن ها استراتژی های خوبی به کار برده شده است. همچنین نویسنده به آموزش فنونی پرداخته است تا به واسطه ی آن ها زبان آموزان معنای لغات را بفهمند و به تحلیل آن¬¬ها بپردازند. در کنار همه ی این موارد شما می توانید به صورت آنلاین و خودخوان از توصیه های موجود برای یادگیری لغات استفاده کنید.

کتاب Essential Grammar in use

از میان مجموعه کتاب های Essential Grammar in use اگر بخواهید به کتابی دسترسی داشته باشید که ساده ترین و آسان ترین سطح گرامر را داشته باشد، این کتاب گزینه و انتخاب مناسبی می باشد.

در این کتاب ۱۱۵ ساختار پایه و ضروری در زبان انگلیسی آموزش داده شده و دو صفحه مجزا به هر ساختار گرامری تعلق گرفته به طوری که در مقابل صفحه ی توضیح گرامر، می توانید تمرینات کاربردی مربوط به گرامر را انجام دهید. از دیگر نقاط قوت این کتاب، اختصاص دادن فصلی جداگانه به پاسخ تمرین های هر فصل می باشد.

کتاب های آیلتس کمبریج

کتاب های آیلتس کمبریج توسط انتشارات کمبریج فرصتی مناسب را فراهم آورده است که با استفاده از محتوای آزمون های معتبر، دانشجویان با تکنیک ها و تمرین های آزمون آشنایی پیدا کنند.

کتاب Listening for IELTS

یکی از مهارت هایی که در آزمون های آیلتس بسیار به آن توجه می شود، مهارت لیسنینگ آیلتس می باشد. کتاب Listening for IELTS نیز به همین منظور منتشر شده است. زبان آموزانی که مهارت لیسنینگ را با نمره ۵ یا ۵.۵ را به دست آورده اند اما می خواهند سطح مهارت خود را با نمره ۶ ارتقاء دهند، می توانند از مطالب این کتاب استفاده کنند.
هر دو نوع آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال، این کتاب را در گستره مهارتی خود پذیرفته اند و متقاضیان هر دو گروه می توانند از این کتاب استفاده کنند.

آموزشگاه زبان سروش دانش

یکی از بهترین مراکز آموزشی آیلتس در سطح استان تهران، آموزشگاه زبان سروش دانش می باشد. این آموزشگاه کلاس های تدریس خصوصی ایلتس را به صورت تضمینی برگزار می کند. در این کلاس ها تمام تکنیک های آیلتس زیر نظر یک استاد حرفه ای و با تجربه به زبان آموز یاد داده خواهد شد. شما می توانید همه روزه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید و در خصوص یادگیری و تدریس خصوصی آیلتس مشاوره دریافت کنید.

۲/۵ - (۱ امتیاز)