آیا از اهمیت و کاربرد مدرک آیلتس در ایران آگاهی دارید؟ آیا می دانید داشتن مدرک آیلتس چه مزیت هایی را دارد؟ این مقاله را بخوانید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

آزمون آیلتس از مهم ترین آزمون های بین المللی به شمار می آید که سالانه هزاران نفر از اکثر نقاط جهان در این آزمون شرکت و به رقابت می پردازند. این آزمون معیاری برای سنجش میزان سطح دانش زبان انگلیسی است. برای دانشجویان و افرادی که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را دارند داشتن مدرک زبان آیلتس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا از شرط های اصلی بسیاری از دانشگاه های معتبر در سطح جهان برای پذیرش دانشجو و کشورهای اروپایی برای دادن اقامت به افراد، داشتن مدرک آیلتس می باشد. دارا بودن مدرک آیلتس در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی را درباره کاربرد مدرک آیلتس در ایران در اختیار شما قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مدرک آیلتس در ایران چه کاربردی دارد؟

نخست اجازه دهید اطلاعاتی را در خصوص آزمون آیلتس در اختیار شما قرار دهیم. آزمون آیلتس از دو بخش آکادمیک و جنرال تشکیل شده است. آزمون آکادمیک برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در موسسات و دانشگاه های عالی یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند مفید است. برخلاف آزمون آکادمیک، آزمون جنرال آیلتس برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت یا کار را در یکی از این کشورها را دارند.

دارا بودن مدرک آیلتس در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه شما را با آن ها آشنا می سازیم.

کاربرد مدرک آیلتس در تحصیل

از جمله کاربرد مدرک آیلتس می توان به کاربرد آن در تحصیل اشاره کرد. اگر قصد ادامه تحصیل در انگلستان یا هر کشور انگلیسی زبان را دارید نخستین گام این است که مدرک آیلتس خود را بگیرید. زیرا شرط اصلی پذیرش در دانشگاه های معتبر اروپا، داشتن مدرک آیلتس می باشد. اگر قصد دارید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در یکی از دانشگاه های این کشورها ادامه دهید، باید در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت کنید. همچنین شما باید در این آزمون نمرات بالایی را کسب کرده باشید. زیرا حتی اگر شما مقاله ISI با CIT داشته باشید و چندین کتاب را نیز به زبان انگلیسی نوشته باشید، باز هم دانشگاه های معتبر خارج از کشور شما را ار ارائه مدرک آیلتس معاف نخواهند کرد.

در ایران نیز اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارید، دارا بودن مدرک آیلتس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان یکی از معتبرترین و امتیازآورترین آزمون های مصاحبه شناخته می شود. پس اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر در اروپا را دارید و یا می خواهید در مقطع دکتر در ایران به تحصیل مشغول شوید، اولین قدم شرکت در آزمون آکادمیک آیلتس و کسب نمره بالا در این آزمون می باشد.

کاربرد مدرک آیلتس در اشتغال

اگر قصد دارید ویزای کاری را دریافت کنید و در یکی از کشورهای خارجی مشغول به کار شوید، باید مدرک آیلتس خود را دریافت کنید. زیرا بسیاری از کشورها و شرکت ها مدرک آیلتس را به عنوان یکی از پیش شرط های اصلی در نظر می گیرند. میزان نمره قبولی در آزمون آیلتس در موسسات و شرکت های مختلف متفاوت می باشد. برای مثال در کشور بریتانیا باید فرد حداقل نمره ۶.۵ در آزمون آیلتس را کسب کند. در حالی که در کشور استرالیا حداقل نمره قبولی ۵ الی ۶ می باشد. به علاوه در کشور نیوزیلند حداقل نمره قبولی در آزمون های آکادمیک و آیلتس ۴ است.

در بسیاری از کشورها نسبت به شغل انتخابی نمره قبولی متغیر می باشد. برای مثال برای شغل معلمی نمره قبولی ۷ و برای برخی از تخصص ها ۶ می باشد.

کاربرد مدرک آیلتس در مهاجرت

بیشترین کاربرد مدرک آیلتس برای مهاجرت است. برای اخذ اقامت در هر کشور انگلیسی زبان دارا بودن مدرک آیلتس از شرط های اصلی و الزامی به شمار می آید. از جمله این کشورهای می توان به انگلستان، کانادا، نیوزیلند و استرالیا اشاره کرد. آزمون آیلتس توسط سازمان مهاجرتی به رسمیت شناخته شده است زیرا در سنجش مهارت زبانی برای کنترل تعداد مهاجرین نقش مهمی را دارد.

توجه داشته باشید که کسب نمره قبولی این آزمون در کشورهای مختلف متفاوت است. پس حتما اگر قصد دارید به کشور خاصی مهاجرت کنید به وب سایت های رسمی و دولتی این کشور مراجعه و اطلاعات لازم را در خصوص دارا بودن مدرک زبان و میزان نمره قبولی کسب کنید.

کاربرد مدرک آیلتس در تدریس زبان انگلیسی

از دیگر کاربردهای مدرک آیلتس در ایران تدریس زبان انگلیسی است. در صورتی که فرد دارای مدرک آیلتس باشد می تواند می تواند در یکی از موسسات و آموزشگاه های زبان به تدریس زبان انگلیسی بپردازد. در بسیاری از کشورها مدرک آیلتس را به عنوان گواهی در توانایی تدریس زبان انگلیسی در نظر گرفته می شود.

کلاس های تدریس خصوصی آزمون آیلتس

به دلیل اهمیت بسیار زیاد آزمون آیلتس برای بسیاری از افراد و هزینه بالا برای شرکت در این آزمون و خرید منابع، اهمیت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی آزمون آیلتس چند برابر خواهد شد. خوشبختانه در چند سال اخیر موسسات و آموزشگاه های زیادی در تهران کلاس های آمادگی در آزمون آیلتس را به صورت خصوص و عمومی برگزار می کنند. از بهترین آموزشگاه ها در سطح شهر تهران می توان به آموزشگاه زبان سروش دانش اشاره کرد. این آموزشگاه کلاس های تدریس خصوصی آیلتس را به صورت کاملا تضمینی برگزار می کند.

آموزشگاه زبان سروش دانش بر این باور است که کلاس های تدریس خصوصی آیلتس بهترین شیوه یادگیری زبان و آمادگی در این آزمون می باشد. زیرا زبان آموز تحت نظر یک استاد حرفه ای و با یک برنامه مشخص تمامی تکنیک های آزمون آیلتس را خواهد آموخت. اگر قصد دارید در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس شرکت کنید و به صورت کاملا تضمینی در این آزمون نمره بالا ۷ را کسب کنید، همین حالا با یکی از شماره های زیر تماس حاصل کرده و راهنمایی های لازم را در خصوص ثبت نام در این آموزشگاه به دست آورید.

۳.۲/۵ - (۴ امتیاز)