گرفتن مدرک B2 زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟ آیا با مدرک B2 آشنایی دارید؟ آیا می دانید با اخذ مدرک B2 به چه سطحی از دانش زبان فرانسه دست پیدا می کنید؟ خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

زبان فرانسوی یکی از مهم ترین و محبوب ترین زبان ها در دنیا به شمار می آید و به عنوان زبان رسمی ۳۰ کشور نیز شناخته می شود. از جمله کشورهای که زبان رسمی آن ها فرانسوی است، کشور کانادا و فرانسه است که هر ساله ایرانیان زیادی به قصد سفر، زندگی، کار و تحصیل به این کشورهای مهاجرت می کنند. از این رو آموزش و یادگیری زبان فرانسه از اهمیت خاصی برخوردار است. اما از شرط های اصلی اخذ پذیرش و اقامت در کشور کانادا و فرانسه تسلط به زبان فرانسه است. در حقیقت شخص باید به همراه دیگر مدارک خود مدرک B2 زبان فرانسه خود را تحویل دهد.

اما مدرک B2 زبان فرانسه چیست؟ این مدرک چه سطحی از زبان فرانسه را شامل می شود؟ بهترین آموزشگاه برای اخذ مدرک B2 زبان فرانسه کدام آموزشگاه است؟ در این مقاله ما قصد داریم پاسخ این سوالات را در اختیار شما قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مدرک B2 زبان فرانسه چیست و اهمیت اخذ این مدرک

اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر کشور فرانسه پذیرش شوید و یا به کبک کانادا مهاجرت کنید شما باید مدرک b2 زبان فرانسه را دریافت کنید. یکی از شرط های اصلی ورود به کشور فرانسه و شهر کبک در کانادا این است که شما باید دارای دیپلم زبان فرانسه باشید. در حقیقت دیپلم زبان فرانسه DELF دارای شش سطح است که سطح B2 این زبان بیشتر مورد تقاضا قرار می گیرد و افراد زیادی به دنبال آن هستند که این مدرک را دریافت کنند.

اخذ مدرک B2 فرانسه از اهمیت و مزایای بالای برخوردار است. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در واقع شخص با اخذ این مدرک به دانش جامع و کاملی از زبان فرانسه دست پیدا خواهد کرد.

 • می تواند به راحتی به زبان فرانسوی صحبت کند.
 • در مورد موضوع های مختلفی به بحث و استدلال بپردازد.
 • فرد می تواند صحبت های پیچیده فرانسوی را متوجه شود.
 • اخبار تلویزیون، برنامه ها و فیلم های مختلف سینمایی را متوجه می شود.
 • می تواند مقاله یا گزارش هایی را به زبان فرانسوی تهیه کند.

گرفتن مدرک زبان B2 زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟

در واقع مدرک B2 زبان فرانسه همانند آزمون آیلتس زبان انگلیسی می باشد که برای قبولی در این آزمون باید بتوانید نمره ۶.۵ الی ۷ را دریافت کنید. اما چقدر طول خواهد کشید تا به مدرک B2 زبان فرانسه را دریافت کنید؟ برای قبولی در این آزمون چه شرایطی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مدت زمان اخذ این مدرک مانند دیگر مدارک زبان به فاکتورهایی بستگی دارد که در ادامه شما را با برخی از این فاکتورها آشنا خواهیم ساخت.

مدت زمان مطالعه

از جمله عواملی که بر روی مدت زمان اخذ مدرک B2 تاثیر می گذارد این است که برای اخذ این مدرک چقدر زمان می گذارید و چقدر زمان را به مطالعه و یادگیری زبان فرانسوی می پردازید.

انگیزه و هدف

بسیار مهم است که هدف و انگیزه شما از اخذ این مدرک چیست و به چه دلیلی می خواهید در این آزمون قبول شوید. ادامه تحصیل؟ کار؟ زندگی؟ سفر؟ زیرا هرگاه شما در هدف خود را به صورت مشخص تعیین کنید و برای رسیدن به هدف خود مصمم باشید، آنگاه می توانید در زمان کوتاهی به هدف خود دست پیدا کنید.

منابع آموزشی

از دیگر فاکتورهای مهمی که در اخذ مدرک B2 تاثیرگذار است، منابع آموزشی می باشد که از آن استفاده می کنید. شما باید از منابعی استفاده کنید که قبولی شما را در این آزمون تضمین می کنند و معتبر و مورد تایید می باشند.

آموزشگاه

بسیار مهم است که شما در چه آموزشگاهی به آموزش و یادگیری زبان فرانسوی می پردازید. شما باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که از راستای هدف شما فعالیت داشته باشد. این امر به شما کمک خواهد کرد تا سریع تر بتوانید به هدف خود دست پیدا کنید.

اخذ مدرک B2 زبان فرانسه از آموزشگاه زبان سروش دانش

آموزشگاه زبان سروش دانش با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در حوزه تدریس خصوصی زبان فرانسه از بهترین آموزشگاه های زبان در سطح شهر تهران می باشد. این آموزشگاه تمامی دوره ها و کلاس های خود را به صورت خصوصی برگزار می کند. شما با شرکت در این کلاس ها می توانید به صورت تضمینی در آزمون B2 قبول شوید و مدرک آن را دریافت کنید. زیرا این کلاس ها توسط اساتید برجسته خارجی و داخلی با بالاترین کیفیت ممکن برگزار می شود. همچنین کلاس های تدریس خصوصی زبان فرانسه سروش دانش از اهمیت و مزایای بسیار زیادی برخوردار است که در ادامه شما را با برخی از آن ها آشنا می سازیم.

ویژگی کلاس های تدریس خصوصی زبان سروش دانش

 • در کلاس های تدریس خصوصی زبان سروش دانش تمام توجه استاد آموزشی به زبان آموز خواهد بود و زبان آموز می تواند تمامی سوالات و اشکالات خود را مطرح و پاسخ آن را دریافت کند.
 • زمان و تعداد جلسات برگزاری کلاس ها بر طبق نظر زبان آموز تعیین خواهد شد.
 • مکان برگزاری کلاس های با توجه به موقعیت و شرایط زبان آموز می تواند در آموزشگاه، منزل و یا محل کار برگزار شود.
 • از بهترین منابع و متدهای آموزشی روز در جهان در این کلاس های استفاده می شود.
 • کلاس های تدریس خصوصی زبان با توجه به هدف زبان آموز و در راستای هدف او برگزار خواهد شد.
 • شهریه این کلاس های با توجه به شرایط مالی زبان آموز قسط بندی خواهد شد و زبان آموز می تواند در ۸ الی ۹ قسط آن را به آموزشگاه پرداخت نماید.

اگر قصد دارید به صورت کاملا تضمینی مدرک B2 زبان فرانسه را دریافت کنید، همین حالا فرصت را از دست ندهید و در کلاس های تدریس خصوصی زبان فرانسوی سروش دانش شرکت کنید. برای شرکت در این کلاس ها و راهنمایی های لازم جهت ثبت نام کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۳.۹/۵ - (۱۰ امتیاز)