مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر است؟ چقدر طول خواهد کشید تا زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ این مقاله را بخوانید و پاسخ خود را بیابید.

زبان انگلیسی از مهمترین و محبوب ترین زبان ها در بین ایرانیان به شمار می آید، از این رو افراد زیادی در حال یادگیری و آموزش این زبان هستند. هنگامی که یک زبان آموز قصد دارد به آموزش زبان انگلیسی بپردازد، رایج ترین سوالی که می پرسد این است که آموزش و یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟ بیشتر زبان آموزان هنگامی که این سوال را مطرح می کنند انتظار دارند که به آن ها یک بازه زمانی مشخص گفته شود. اما در حقیقت عوامل زیادی در مدت زمان آموزش زبان انگلیسی نقش دارند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم که به صورت کامل پاسخ این سوال را که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد و پارامترهایی که بر مدت زمان این زبان نقش دارند را آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

همانطور که اشاره شد، از رایج ترین سوالاتی که در هنگام شروع یادگیری هر زبانی در ذهن زبان آموز نقش می بندد این است که چقدر طول خواهد کشید تا این زبان را یاد بگیرید و به آن تسلط پیدا کند؟بیشتر این سوال ها به این دلیل ایجاد می شوند که انسان ها عطش زیادی نسبت به سریع و ساده انجام دادن کارها پیدا کرده اند. از این رو می خواهند هر چیزی را خیلی سریع و در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرند. اما باید توجه کرد که داشتن چنین نگرشی به مسائل اشتباه و نادرست است. زیرا یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی به وقت و زمان زیادی نیاز دارد. زیرا یادگیری این زبان بسیار فرار است و مدام باید آن را مرور و دوره کرد.

در حقیقت سوال درست که باید زبان آموز بپرسد این است که چقدر به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی علاقمند است و حاضر است که چقدر زمان را به این انجام این کار اختصاص دهد. مدت زمان آموزش زبان انگلیسی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه شما را با برخی از آن ها خواهیم ساخت.

چه فاکتورهایی بر روی مدت زمان یادگیری و آموزش زبان انگلیسی تاثیر دارند؟

فاکتورهای و پارامترهای مختلفی بر روی یادگیری و آموزش زبان انگلیسی تاثیر گذار هستند. از جمله فاکتورهایی که بر روی یادگیری این زبان تاثیر دارند می توان به موارد اشاره کرد:

سن:

از ملاک هایی که بر روی یادگیری زبان انگلیسی تاثیر دارد، سن می باشد. زیرا این فاکتور تاثیر بسیار زیادی را بر روی لهجه دارد. یادگیری زبان انگلیسی در سنین پایین تاثیر مستقیمی را بر روی لهجه دارد و هر چه که از سنین پایین به آموزش زبان انگلیسی بپردازید، لهجه کمتری را خواهید داشت و صریح و واضح می توانید صحبت کنید.

همچنین بر طبق بررسی های انجام شده، بهترین سن برای آموزش و یادگیری زبانی غیر از زبان مادری تا قبل از ۷ سال می باشد. زیرا کودک تا قبل از این سن می تواند هر نوع زبانی را بیاموزد و روان صحبت کند. البته در سنین بزرگسالی نیز می توان زبان انگلیسی را آموخت و به آن تسلط پیدا کرد اما مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا به صورت کامل به این زبان تسلط پیدا کنید و صریح صحبت کنید.

زمان:

از دیگر عواملی که بر روی مدت زمان یادگیری و آموزش زبان انگلیسی تاثیر گذار است، زمان می باشد. اینکه چقدر برای یادگیری زبان جدید جدیت دارید و می خواهید این زبان را یاد بگیرید؟ چقدر حاضر هستید زمان و وقت خود را به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی بپردازید؟

مشخص است که هر زبان آموزی بر طبق هدفی که دارد برای آموزش زبان انگلیسی تلاش می کند. افراد و دانشجویانی که قصد مهاجرت و تحصیل را به یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند، از جدیت بالایی برای یادگیری این زبان برخوردار هستند. در نتیجه زمان زیادی را به آموزش زبان انگلیسی می پردازند و بر طبق برنامه ریزی مشخص و دقیقی جلو می روند.

توانایی:

عامل دیگری که بر روی مدت زمان آموزش زبان انگلیسی تاثیر می گذارد، میزان توانایی زبان آموز می باشد. هر کسی توانایی یادگیری و آموزش زبان را دارد، اما این میزان توانایی افراد با همدیگر متفاوت است. ممکن است که برخی از افراد از روش های بسیار خاصی استفاده می کنند که تنها مناسب آن ها است و خیلی سریع به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند.

هرفردی باید بر روی خود شناخت کامل داشته باشد و با توجه به سطح توانایی هایی که در آموزش و یادگیری دارد به یادگیری زبان بپردازد و بر طبقی این توانایی ها برای خود یک برنامه منظم را تعیین و زمان لازم را به آموزش اختصاص دهد.

آموزشگاه و منابع یادگیری:

از فاکتورهای اصلی که بر روی مدت زمان یادگیری و آموزش زبان انگلیسی تاثیر گذار است، آموزشگاه و منابع یادگیری می باشد. بسیار مهم است که زبان آموز در کدام آموزشگاه و بر طبق چه برنامه آموزشی و منابع یادگیری به آموزش زبان می پردازد. پس باید در هنگام انتخاب آموزشگاه بسیار دقت کرد.

آموزشگاه زبان سروش دانش

آموزشگاه زبان سروش دانش با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در حوزه تدریس خصوصی زبان و با بهره گیری از روش ها و متدهای آموزشی روز در جهان از بهترین آموزشگاه های زبان در سطح شهر تهران به شمار می آید. بر طبق پژوهش های انجام شده که توسط کارشناسان زبان انگلیسی انجام شده، بهترین روش برای یادگیری زبان به صورت خصوصی است. از این رو آموزشگاه زبان سروش دانش ، تمامی کلاس های خود را به صورت خصوصی برگزار می کند. آنچه که در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی سروش دانش تدریس می شود شامل، آموزش زبان انگلیسی از صفر، مکالمه روزمره زبان انگلیسی، کلاس های تدریس خصوصی آیلتس و تافل، کلاس های تدریس خصوصی تدریس خصوصی کنکور و آزمون های استخدامی می باشد.

اگر قصد دارید زبان انگلیسی را به صورت تضمینی و کامل یاد بگیرید، همین حالا فرصت را از دست ندهید و در آموزشگاه زبان سروش دانش ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام و هزینه کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل کنید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)