آموزش و یادگیری زبان اسپانیایی چقدر طول می کشد؟ چه فاکتورهایی در آموزش زبان اسپانیایی تاثیر گذار می باشند؟ با خواندن این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را بیابید.

اغلب زبان آموزانی که می خواهند به آموزش زبان اسپانیایی بپردازند، نخستین سوالی که در ذهن آن ها نقش می بندد این است که یادگیری زبان اسپانیایی چقدر طول می کشد؟ در طول روز برای آموزش این زبان چقدر زمان باید اختصاص داد؟ در حقیقت پاسخی برای این سوال وجود ندارد، بلکه تنها به زبان آموز بستگی دارد. بر طبق تحقیقات انجام شده آموزش و یادگیری زبان اسپانیایی به ۴۸۰ ساعت نیاز دارد یعنی هر شخص باید در طول روز حداقل ۳ ساعت را به یادگیری اختصاص دهد. در این مقاله قصد داریم شما را با عواملی که بر روی مدت زمان یادگیری زبان اسپانیایی تاثیر گذار هستند، آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

عوامل تاثیر گذار بر روی یادگیری زبان اسپانیایی

همانطور که اشاره شد، فاکتورهای مختلفی بر روی مدت زمان آموزش زبان اسپانیایی تاثیر گذار هستند که در ادامه شما را با برخی از آن ها آشنا می شوید.

مدت زمان آموزش و یادگیری

چند ساعت در طول روز را به آموزش و یادگیری زبان اسپانیایی اختصاص می دهید؟ این سوال تنها به معنای آموزش در کلاس درس نمی باشد، بلکه به این معناست که چند ساعت روز را به گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن زبان اسپانیایی صرف می کنید. این موارد می تواند شامل، گوش دادن آهنگ یا پاک دست به زبان اسپانیایی، تماشای فیلم و خواندن کتاب های اسپانیایی باشد. گاهی قرار گرفتن در معرض زبان اسپانیایی در خارج از کلاس درس می تواند بسیار بر روی آموزش زبان اسپانیایی تاثیر گذار باشد.

اگر هر زبان آموز در طول روز ۳ ساعت را به آموزش زبان اسپانیایی بپردازد، در ۱۶۰ روز یا کمتر از ۶ ماه می تواند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کند. اما اگر در طول روز تنها یک ساعت را به یادگیری اختصاص دهد در ۴۸۰ روز می تواند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کند. در کل افرادی که در طول روز ۳ ساعت را به یادگیری و آموزش زبان اسپانیایی می پردازند، خواه در کلاس شرکت کنند یا نه، سریع تر از سایر زبان آموزان دیگر به این زبان تسلط پیدا خواهند کرد.

شباهت زبان مادری به زبان اسپانیایی

آیا زبانی که با آن صحبت می کنید شبیه زبان اسپانیایی است؟ این شباهت می تواند در واژگان، دستور زبان یا تلفظ باشد. برای مثال زبان پرتغالی از نظر واژگان و دستوری به زبان اسپانیایی بسیار شبیه است اما از نظر تلفظ کلمات و اصوات کمی متفاوت تر می باشد. در حالی که زبان یونانی از نظر تلفظ و لهجه به زبان اسپانیایی بسیار شبیه است ولی از نظر واژگان و دستور زبان با این زبان کاملا متفاوت می باشد.

هنگامی که یادگیری یک زبان جدید را شروع می کنیم، صداها و ترکیبات جدید برای ما عجیب و غریب به نظر می رسند. اما زبان اسپانیایی نسبت به زبان انگلیسی صداهای کمتری را دارد، به همین دلیل به نظر می رسد که تلفظ همه کلمات اسپانیایی شبیه به یکدیگر هستند. بسیار مهم است که مغز ما به ساختارهای زبان جدید عادت کند. شما باید به عنوان یک زبان آموز زبان اسپانیایی باید به اندازه کافی اسپانیایی بشنوید و بخوانید تا مغز شما بتواند به ساختار های این زبان عادت کند. اگر زبان مادری شما به زبان اسپانیایی شبیه باشد یا قبلا زبانی را آموخته اید که به این زبان شبیه بوده، مغز شما سریع تر به زبان اسپانیایی و ساختار آن عادت می کند.

چقدر به یادگیری زبان اسپانیایی علاقمند هستید؟

از دیگر فاکتورهایی که در آموزش زبان اسپانیایی تاثیر گذار است، میزان علاقه شما به یادگیری این زبان می باشد. آیا به آهنگ، فیلم و موسیقی اسپانیایی علاقه دارید؟ آیا به تاریخ و فرهنگ کشورهایی اسپانیایی زبان علاقمند هستید؟ آیا دوستان اسپانیایی دارید؟

هر چه بیشتر به این سوالات پاسخ مثبت بدهید، سریع تر یاد خواهید گرفت. یادگیری زبان بخش های زیادی از مغز ما را به خود درگیر می کند. بهتر است بدانید که تعهد عاطفی شما به یادگیری یک زبان جدید نه تنها بر میزان مطالعه شما تاثیر مثبت می گذارد بلکه بر کارایی یادگیری شما نیز اثر دارد.

آموزشگاه و منابع یادگیری

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم که در یادگیری و آموزش زبان اسپانیایی بسیار تاثیر گذار می باشد، آموزشگاه و منابع یادگیری می باشد. همیشه سعی کنید آموزشگاهی را انتخاب کنید که برنامه های آموزشی آن در راستای هدف شما باشد و از بهترین منابع و آموزش های روز جهان در کلاس های خود استفاده کند. از بهترین آموزشگاه های زبان اسپانیایی در تهران، آموزشگاه زبان سروش دانش می باشد. که در ادامه شما را بیشتر با این آموزشگاه و خدمات ارائه شده توسط آن آشنا خواهیم ساخت.

آموزشگاه زبان سروش دانش

بر طبق پژوهش های انجام شده توسط کارشناسان زبان اسپانیایی بهترین راه برای آموزش و یادگیری این زبان، تدریس خصوصی زبان اسپانیایی است. آموزشگاه سروش دانش با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در حوزه تدریس خصوصی زبان اسپانیایی و با بهره گیری از اساتید فوق حرفه ای داخلی و خارجی کلاس های تدریس خصوصی زبان اسپانیایی را به بهترین شکل ممکن برگزار می کند. کلاس های تدریس خصوصی زبان سروش دانش شامل، کلاس های مکالمه زبان اسپانیایی، کلاس های گرامر زبان اسپانیایی، کلاس های خصوصی زبان اسپانیایی ویژه سفر، مهاجرت و کار می باشد.

اگر قصد دارید زبان اسپانیایی را به صورت اصولی و کاملا تضمینی یاد بگیرید همین حالا در کلاس های تدریس خصوصی زبان اسپانیایی سروش دانش شرکت کنید. برای شرکت در این کلاس ها کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل کنید و راهنمایی های و مشاوره های لازم را در جهت ثبت نام و یادگیری این زبان دریافت کنید.

۳.۶/۵ - (۱۰ امتیاز)