زبان اسپانیایی یکی از زبان های خانواده زبان های رومی می باشد که بعد از زبان چینی و زبان انگلیسی می توان آن را به عنوان سومین زبان دنیا که حدود ۵۰۰ میلوین نفر با آن صحبت می کنند دانست. از مهم ترین کشورهایی که به زبان اسپانیایی تکلم می کنند می توان اسپانیا، کلمبیا، مکزیک، پرو، آرژانتین، شیلی، پرو، ونوزوئلا و اکوادور و بسیاری دیگر را نام برد. این زبان ۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح توسط رومی ها وارد شبه جزیره ایبری شد و پس از آنکه پادشاهان اسپانیایی بر روی آمریکای لاتین و برخی از نقاط آفریقا و آسیا تسلط پیدا کردند آن را رواج دادند به گونه ای که امروزه می توان در بیش از ۷۰ کشور جهان افرادی را مشاهده کرده که از این زبان به عنوان زبان اول و دوم خود بهره می برند.

تاریخچه زبان اسپانیایی

همانطور که گفته شد زبان اسپانیایی که با زبان کاستیان (Castilian) یا اسپانیولی نیز شناخته می شود در شبه جزیره ایبری به تکامل رسیده است به صورتی که امروزه زبان رسمی بیشتر از ۲۰ کشور دنیا به حساب می آید و در بیش از ۵۰ کشور دیگر نیز با آن تکلم می کنند هرچند که زبان رسمی نمی باشد. زبان شناسان تاریخچه این زبان را به دو قسمت اسپانیولی کهن و اسپانیولی مدرن تقسیم بندی کرده اند.
در قرن ۱۳ میلادی فردی با نام آلفونسو (Alfonso) با استخدام کاتبانی بسیاری از کتاب های علمی، تاریخی، حقوقی و دیگر متون را به زبان اسپانیایی به تحریر درآورد تا بتواند به خوبی این زبان را استاندارد سازی کند. اولین گرامر زبان اسپانیایی در سال ۱۴۹۲ توسط آنتونی دنبریخا نوشته شد که آن را به ملکه الیزابت تقدیم کرد. در دوره مدرن زبان اسپانیایی و در سال ۱۷۱۳ یک آکادمی با عنوان آکادمی رویال اسپانیایی بنا شد که استاندارد سازی این زبان را به صورت کامل تری انجام دهد.
این آکادمی با چاپ اولین فرهنگ لغات اسپانیایی در سال ۱۷۳۹ کار خودش را به صورت جدی شروع کرد. از قرن ۱۶ به بعد زبان اسپانیایی وارد کشورهای آمریکای مرکزی، جنوبی و غربی شد و تا به امروز همچنان از آن استفاده می شود.

کاربردهای زبان اسپانیایی

یادگیری هر زبانی می تواند کاربردهای خاص خودش را داشته باشد. حتی زمانی که یک لهجه یا گویش را نیز یاد بگیرید می توانید به وضوح کاربردهای آن را مشاهده کنید. همانطور که گفته شد زبان اسپانیایی در بیش از ۷۰ کشور به صورت رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین قطعا دارای کاربردهای فراوانی است که از جمله مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

یادگیری زبان اسپانیایی برای موقعیت های شغلی

دانستن زبان های دوم و چندم همیشه می توانند در موفقیت افراد در موقعیت های شغلی بسیار تاثیر گذار باشند. بنابراین یادگیری زبان اسپانیایی می تواند برای کسانی که با کشورهای لاتین در ارتباط هستند بسیار موثر و مفید باشد و کسانی هم که می خواهند در این کشورها شاغل شوند امتیاز ویژه ای خواهند داشت چرا که درهای بیش از ۲۰ کشور دنیا به صورت رسمی به روی شما گشوده خواهد شد.

یادگیری زبان اسپانیایی برای تاریخ و فرهنگ

اگر اهل مطالعه و تاریخ باشید متوجه خواهید شد که اسپانیا و امپراطوری های آن همیشه جزئی از تاریخ از قبل از میلاد مسیح تا به امروز بوده اند. یادگیری زبان اسپانیولی می تواند پنجره ای جدید برای افراد علاقه مند به تاریخ و فرهنگ باز کند.

یادگیری زبان اسپانیایی برای مقاصد گردشگری

از نظر جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی و باستانی قطعا مناطق آندلس یکی از مشهورترین و پر آوازه ترین مکان ها دنیا به حساب می آید که رومیان و مسلمانان در آن حضور داشته اند و معماری رومی و اسلامی را در آن پیاده کرده اند به گونه ای که زیباترین بناهای ساخته دست انسان تا به امروز در این کشورهای اسپانیایی زبان خودنمایی می کنند بنابراین دانستن زبان اسپانیولی می تواند کمک بسیار زیادی به افراد در سفرهای گردشگری بکند.

یادگیری زبان اسپانیایی برای ادبیات

زمانیکه حر ف از ادبیات و شاهکارهای ادبی به میان می آید هموازه ذهن ما به سوی گارسیا مارکز، سروانتس، پابلو نرودا و بسیاری دیگر از مشاهیر دنیا می رود که آثارشان با زبان اسپانیولی به خط تحریر درآمده اند. مطالعه این شاهکارهای تاریخی به زبان اصلی و بدون واسطه مترجم ها قطعا لذتی فراتر از حد انتظار خواهد داشت.

یادگیری زبان اسپانیایی برای موسیقی

شاید بتوان بدون اغراق تنها زبان مشترک بین تمام بشریت را موسیقی دانست. موسیقی در کشورهای لاتین از غنا و پیشینه بسیار پر باری برخوردار است و همواره مشاهیر زیادی در حوزه موسیقی از این خطه ها به جهان معرفی شده اند بنابراین دانستن زبان اسپانیایی برای لذت بردن از موسیقی آنها می تواند یک موهبت بی نظیر باشد.

یادگیری زبان اسپانیایی به قصد مهاجرت یا تحصیل

همانطور که گفته شد زبان اسپانیایی در کشورهای بسیار زیادی به رسمیت شناخته شده است که در تمام عرصه های مختلفی علمی، اقتصادی، رفاهی و شغلی همواره در بین بهترین کشورهای دنیا بوده اند و این یک امر طبیعی است که بسیاری از افراد تمایل داشته باشند به قصد مهاجرت و یا تحصیل به کشورها سفر کنند بنابراین دانستن زبان اسپانیایی می تواند یک امتیاز ویژه برای این افراد باشد.

ویژگی های اصلی زبان اسپانیایی

این زبان دارای ۲۷ حرف می باشد که به صورت a، b، c، d، e، f، g، h، i، j، k، l، m، ñ، n، o، p، q، r، s، t، u، v، w ، x، y، z است. همچنین در ای ن زبان از ۵ دونگاره برای نشان دادن واج های (ch، ll، rr، gu و qu) استفاده می شود. از شاخص ترین ویژگی های زبان اسپانیایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• شکل نوشتاری و تلفظ کلمات یکسان است به این معنی که ارتباط بین هجی و تلفظ کلمات کاملا واضح و ساده می باشد
• منفی کردن ها در این زبان به شکلی کاملا ساده صورت می پذیرد و معمولا با اضافه کردن کلمه no شکل می پذیرد
• زمان های ترکیبی در این زبان با برخورداری از فقط یک فعل کمکی بسیار ساده شده است
• تنها سختی که در زبان اسپانیایی می تواند برای افراد به وجود بیاید تلفظ ها می باشد که نیازمند تمرین بسیاری می باشد
• این زبان با توجه به آنکه در کشورهای بسیار زیادی استفاده می شود دارای گویش های مختلفی است

• این زبان در دستور زبان خود از جنسیت ها استفاده می کند

یادگیری زبان اسپانیایی

بهترین ترفندهای برای یادگیری زبان اسپانیایی

البته این ترفندها برای یادگیری تمامی زبان های زنده دنیا کاربرد دارند و در صورت رعایت کردن آنها و استفاده از آنها می توانید در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواهتان برسید.

داشتن هدف و انگیزه

اولین مرحله در انجام هر کاری مشخص کردن هدف است. سعی کنید برای هدفی که تعیین می کنید زمان مشخصی را نیز تعین کنید تا انگیزه کافی داشته باشید . به عنوان مثال بگویید تا یک ماه آینده مکالمه های روزانه اسپانیایی را یاد خواهم گرفت.

دیدن، خواندن و نوشتن

برای آنکه بتوانید به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنید همانند تمام زبان ها باید ۴ مهارت اصلی که شنیدن، خواندن، نوشتن و حرف زدن می باشد را تقویت کنید. سعی کنید همیشه فیلم، موسیقی، رادیو و متون اسپانیایی ببینید و بخوانید و گوش کنید در این صورت است که می توانید صحبت کردن خودتان را نیز تقویت کنید.

برقراری ارتباط

برقراری ارتباط با دوستان، همکلاسی های و اعضای خانواده با زبان اسپانیایی یکی دیگر از بهترین راه های یادگیری می باشد. همچنین می توانید از طریق اینترنت با افراد اسپانیایی زبان در ارتباط باشید.

از اشتباه کردن نهراسید

به یاد داشته باشید تا زمانی که اشتاه نکنید به مشکلات و ایرادات خودتان پی نخواهید برد بنابراین از اشتباه کردن هراس نداشته باشید و سعی کنید با وسع و توانی که دارید از زبان اسپانیایی بهره ببرید و همزمان اشتباهات خودتان را نیز رفع کنید.

دستور زبان را تقسیم کنید

برای انکه راحت تر بتوانید قواعد و قوانین زبان اسپانیایی را یاد بگیرد سعی کنید دستور زبان آن را به قسمت های کوچک تری تقسیم کنید آنها را تا زمان یادگیری تمرین کنید.

دامنه واژگان خودتان را گسترش دهید

واژه ها پایه و اساس هر زبانی می باشند و هر چقدر که شما واژه های بیشتری بلد باشید می توانید شانس بیشتری برای موفقیت خودتان قائل باشید. سعی کنید همیشه یک دفترچه به همراه خودتان داشته باشید تا لغات و واژه های جدید را یادداشت کنید.

مدت زمان یادگیری زبان اسپانیایی

مدت زمان یادگیری هر زبانی با توجه به شرایط و فاکتورهای خاصی تعیین می شود. به عنوان مثال یادگیری زبانی که اشتراکات زیادی با زبان مادری یک فرد داشته باشید قطعا زودتر ممکن خواهد بود. برای مثال یک فرد فارسی زبان برای یادگیری زبان عربی مدت زمان بسیار کمتری نسبت به یادگیری زبان چینی نیاز خواهد داشت. برای یادگیری زبان اسپانیایی هم باید شرایط سنجیده شود.
البته دوره های فشرده ای هم وجود دارند که می توانند شما را زودتر از مدت زمان مقرر به هدفتان برسانند. این دوره ها به طور میانگین دو برابر سریع تر از دوره های عادی به نتیجه می رسند. در کل مدت زمان یادگیری زبان به فاکتورهایی مانند میزان سختی زبان، میزان تمرین روزانه زبان آموز، منابعی که از آن استفاده می شود، روش آموزشی اساتید و هدف و انگیزه زبان آموز بستگی دارد.

تدریس خصوصی زبان اسپانیایی

تدریس خصوصی یکی از بهترین روش های یادگیری زبان های خارجه می باشد و به همین دلیل امروزه آموزشگاه های بسیار زیادی وجود دارند که این خدمات را ارائه می کنند. آموزشگاه سروش دانش به عنوان آموزشگاهی که مهم ترین زبان های خارجه را پشتیبانی می کند و سابقه ای ۲۰ ساله در این حوزه دارد و با بهره بردن از جدیدترین و به روزترین روش های آموزشی و همچنین استفاده از اساتید مجرب و با دانش خانم و آقا یکی از بهترین آموزشگاه های تهران می باشد.
این آموزشگاه به منظور رفاه بیشتر زبان آموزان تدریس خصوصی در منزل، قسط بندی شهریه ها، آزمون های رایگان تعیین سطح و بسیاری از دیگر از خدمات را به زبان آموزان عرضه می کند.

Rate this post