آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟ یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟ این مقاله را بخوانید و پاسخ های خود را پیدا کنید.

بعد از زبان انگلیسی زبان آلمانی از زبان های محبوب و پرطرفدار در ایران می باشد. همه ما اهداف و انگیزه های مختلفی برای آموزش و یادگیری زبان آلمانی داریم. سپس، با توجه به هدف خود برای آموزش این زبان برنامه ریزی و زمان خاصی را اختصاص می دهیم. اما همیشه یک سوال مهم در ذهن باقی می ماند که یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟ برای یادگیری این زبان باید چقدر وقت صرف کرد؟ خواندن این مقاله به شما کمک می کند تا پاسخ سوالات خود را بیابید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی از زبان های محبوب در دنیا است و تخمین زده می شود که آموزش زبان آلمانی حدود ۳۰ هفته یا ۷۵۰ ساعت لازم دارد. اینکه، شما چقدر سریع می توانید این زبان را یاد بگیرید و به آن تسلط پیدا کنید به موارد زیر بستگی دارد: 

 • میزان تلاش برای یادگیری این زبان
 • مدت زمانی را که به تمرین کردن اختصاص می دهید.
 • استفاده از روش ها و متدهای آموزشی مناسب برای یادگیری زبان آلمانی

اما به صورت کلی آموزش و یادگیری هر زبانی به عواملی خاصی بستگی دارد که در ادامه شما را با برخی از فاکتورهایی که در آموزش زبان آلمانی نقش دارند آشنا خواهیم ساخت.

چه عواملی در مدت زمان یادگیری زبان آلمانی تاثیر گذار هستند؟

همانطور که اشاره شد، فاکتورهای زیادی در مدت زمان آموزش زبان آلمانی نقش دارند. از جمله این عواملی می توان به انگیزه شما برای یادگیری این زبان، هدف شما از آموزش زبان آلمانی، استقاده از بهترین منابع مناسب برای آموزش زبان آلمانی، اساتید آموزشی، کیفیت و نحوه تدریس و سایر موارد دیگر اشاره کرد. به علاوه اینکه شما چقدر زمان را به یادگیری این زبان اختصاص می دهید بسیار مهم و نقش اساسی در آموزش این زبان دارد.

از اصلی ترین عواملی که در آموزش زبان آلمانی تاثیرگذار می باشد، مدت زمانی است که به مطالعه و یادگیری اختصاص می دهید. توجه داشته باشید که هر چه وقت بیشتری را به یادگیری و آموزش این زبان اختصاص دهید، سریع تر می توانید به زبان آلمانی تسلط پیدا کنید. اما در حقیقت، بیشتر افراد بیش از چند ساعت در روز وقت ندارند که به آموزش زبان آلمانی مشغول باشند. به همین دلیل باید برای بیشترین استفاده از این زمان ها، روش های یادگیری مناسبی را انتخاب کنید.

توجه کنید که امروزه برای آموزش زبان آلمانی از روش های مختلفی استفاده می شود که برخی از این روش ها بهتر از روش های دیگر عمل می کنند. به منظور بهینه سازی جلسات یادگیری زبان و یادگیری کارآمد بسیار مهم است و امری مهم تلقی می شود. از جمله تمریناتی که در آموزش زبان آلمانی نقش بسیار مهمی را دارند می توان به خواندن کتاب های آلمانی، گوش دادن به مکالمات آلمانی، نوشتن عبارات یا کلمات جدید و برنامه های یادگیری زبان اشاره کرد.

مواردی که یادگیری زبان آلمانی را دشوار می کند

دلایل زیادی وجود دارند که مدت زمان آموزش زبان آلمانی را افزایش می دهید. از جمله این موانع عبارتند از:

 • از دست دادن انگیزه به دلیل مفاهیم پیچیده گرامر
 • کار با معلم یا آموزگار اشتباه
 • استفاده از روش های ناکارآمد

گرامر زبان آلمانی ممکن است پیچیده به نظر برسد و درک برخی از مفاهیم بسیار دشوار باشد. در این زمان یک معلم یا استاد آموزشی می تواند به شما کمک کند.

یادگیری یک زبان بدون کمک متخصص از آن تقریبا غیر ممکن است. معلم یا مدرس می تواند به شما در درک سریع دستور زبان جدید و تلفظ صحیح کلمات کمک کند. اما داشتن معلم بی تجربه یا استفاده از روش های نادرست آموزشی می تواند باعث شود که این مفاهیم دشوار تر به نظر آیند. در نتیجه منجر به بی انگیزه شدن زبان آموز برای ادامه آموزش زبان آلمانی خواهد شد.

زمان مطالعه و آموزش زبان آلمانی

اینکه چقدر طول خواهد کشید تا به زبان آلمانی تسلط پیدا کنید، به این بستگی دارد شما چقدر مایل هستید وقت و زمان خود را به آموزش این زبان اختصاص دهید. توجه داشته باشید اگر هر روز چندین ساعت را به آموزش زبان آلمانی اختصاص دهید، خیلی سریع به زبان آلمانی تسلط پیدا خواهید کرد.

همان طور که اشاره شد، به صورت تقریبی که در کل ۳۰ هفته یا ۷۵۰ ساعت کلاس برای آموزش زبان آلمانی لازم است. با این وجود، این ۷۵۰ ساعت ممکن است طی چند ماه یا طی سال های متمادی تکمیل شود. برای مثال:

 • دانش آموزان با هشت ساعت تمرین در روز، می توانند در مدت چند ماه زبان آلمانی را در سطح بالایی بیاموزند.
 • زبان آموزانی که در طول روز ۸ ساعت مطالعه را به مطالعه و آموزش زبان آلمانی مشغول هستند می تواند در ۵ روز هفته، ۷۵۰ ساعت را در کمتر از ۲۰ هفته به پایان برسانند.
 • افرادی که حداقل یک ساعت در روز به آموزش زبان آلمانی اختصاص می دهند می توانند ظرف دو سال به سطح متوسط برسند.
 • اگر روزانه ۱ ساعت مطالعه کنید، هر روز می توانید ۷۵۰ ساعت را در مدت زمان کمی بیش از ۲ سال به پایان برسانید.
 • هر چه وقت بیشتری برای تمرین روزانه بگذارید، سرعت یادگیری و آموزش شما بالاتر خواهد بود.

آموزشگاه زبان سروش دانش

آموزشگاه زبان سروش دانش با چندین سال سابقه در حوزه تدریس خصوصی زبان از بهترین آموزشگاه ها در سطح شهر تهران به شمار می آید. این آموزشگاه با تکیه بر کادر آموزشی مجرب خود، بهترین کلاس های تدریس خصوصی زبان آلمانی را برگزار می کند. این کلاس ها توسط برترین و حرفه ای ترین اساتید داخلی و خارجی در منزل، محل کار یا آموزشگاه برگزار می شوند. با شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان آلمانی سروش دانش می توانید به صورت ۱۰۰ درصد تضمینی به این زبان تسلط پیدا کنید. همین حالا فرصت را از دست ندهید و در آموزشگاه زبان سروش دانش ثبت نام کنید و از خدمات متنوع این آموزشگاه نهایت استفاده را ببرید.

۴/۵ - (۵ امتیاز)