آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟ چقدر طول می کشد تا زبان ایتالیایی را یاد بگیریم؟ خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد پاسخ سوالات خود را بیابید.

آموزش زبان ایتالیایی دارای یک روند شگفت انگیز می باشد و هر مرحله آن می تواند لذت بخش باشد. اما زمان بسیار مهم و گرانبها است، اگر چه همه ما دوست داریم که زمان زیادی را بهبود مهارت های زبانی خود اختصاص دهیم، اما حقیقت این است که زندگی شخصی و حرفه ای هر یک از ما زمان کمی را برای یادگیری یک زبان جدید باقی می گذارد. اگر به دنبال آموزش یادگیری زبان ایتالیایی هستید و می خواهید بدانید برای یادگیری این زبان چقدر زمان را باید صرف کنید، پیشنهاد می کنیم به خواندن این مقاله ادامه دهید تا پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

چه عواملی بر روی مدت زمان یادگیری زبان ایتالیایی تاثیر می گذارند؟

هر فردی که به آموزش زبان ایتالیایی علاقمند است، نخستین سوالی که می پرسد این است که چقدر طول خواهد کشید تا به زبان ایتالیایی تسلط پیدا کند؟ متاسفانه راه آسانی برای پاسخ به این سوال وجود ندارد. یادگیری و آموزش زبان ایتالیایی یک فرایند پیچیده است که برای هر فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله فاکتورهای اصلی که بر روی یادگیری زبان ایتالیایی تاثیرگذار هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان سطح یادگیری زبان آموز
  • نحوه آموزش و یادگیری زبان ایتالیایی
  • مدت زمانی که به آموزش زبان ایتالیایی اختصاص داده می شود
  • نگرش زبان آموز
  • انگیزه زبان آموز

اجازه دهید در ادامه بیشتر به بررسی این عوامل بپردازیم و ببینیم چه تاثیری بر روی سرعت یادگیری زبان ایتالیایی دارند. پس همچنان با ما همراه باشید.

میزان سطح یادگیری زبان آموز

اگر قبلا با یک زبان خارجی دیگر صحبت کرده اید و یا علاوه بر زبان مادری خود با یک زبان دیگر نیز بزرگ شده اید، احتمال دارد برای یادگیری زبان ایتالیایی زمان کمتری را صرف کنید. بر طبق پژوهش ها و مطالعات انجام شده دو زبانه بودن یادگیری زبان سوم را آسان تر می کند. این امر به این دلیل است که این افراد به طور طبیعی عادت دارند که در معرض زبان های مختلف قرار بگیرند. در حقیقت تسلط و مهارت در یک زبان به تسلط و مهارت در زبان های دیگر کمک می کند.

اما اگر شما دو زبانه نیستید، نگران نباشید. یکی از اولین قدم هایی که شما باید برای یادگیری یک زبان انجام دهید، آن است اطلاعاتی را در مورد نحوه یادگیری زبان مورد نظر به دست آورید و جنبه منحصر به فرد آن را یاد بگیرید. اگر قبلا با استفاده از مطالعه گرامر زبان خارجی، حفظ کردن واژگان، گوش دادن و نگاه کردن به یادگیری و آموزش یک زبان جدید پرداخته اید، ذهن شما می داند که در هنگام مواجه با یک زبان جدید انتظار چه چیزهایی را داشته باشد. به علاوه قرار گرفتن در معرض زبان های مختلف می تواند یادگیری زبان را سریع تر کند.

نحوه آموزش و یادگیری زبان ایتالیایی

روش های یادگیری نیز نقش بسیار مهمی در مدت زمان آموزش زبان ایتالیایی دارند. اگر یادگیری زبان محدود به کلاس درس است، پس آموزش زبان ایتالیایی مدت زیادی طول خواهد کشید. اما اگر در خارج از کلاس درس نیز همچنان به آموزش زبان ایتالیایی می پردازید، می توانید این زمان را کاهش دهید. خواندن، گوش دادن به رادیو یا کتاب های الکترونیکی به زبان ایتالیایی، نوشتن، صحبت کردن، تماشای فیلم و سفر به کشورهای ایتالیایی همه می توانند به روند یادگیری شما سرعت ببخشند.

مدت زمانی که به آموزش زبان ایتالیایی اختصاص داده می شود

به طور طبیعی اینکه چقدر طول خواهد کشید تا به زبان ایتالیایی تسلط پیدا کنید، به این بستگی دارد که شما در طول روز، هفته یا ماه چقدر به آموزش زبان ایتالیایی مشغول هستید. پژوهش های ثابت کرده اند که زبان آموزانی که در طول روز یک ساعت را به آموزش این زبان اختصاص می دهند خواه یادگیری دستور زبان باشد یا یادگیری لغات، تماشای فیلم یا خواندن کتاب، به طور قابل توجهی نسبت به افرادی که فقط در کلاس هفتگی شرکت می کنند، سریع تر یاد می گیرند.

به همین دلیل فرد باید علاوه بر شرکت در کلاس های خصوصی و عمومی خود نیز زمان هایی را به یادگیری زبان ایتالیایی اختصاص دهد. همچنین مطالبی را که در کلاس های درس آموزش دیده است را مرور و یادآوری کند.

نگرش زبان آموز

از دیگر عوامل اصلی که در سرعت آموزش زبان ایتالیایی نقش مهمی را ایفا می کند، نگرش زبان آموز می باشد. اگر با نگرش مثبت به یادگیری زبان نزدیک شوید و آن را به عنوان فرصتی جالب و جذاب برای گسترده کردن افق خود ببینید، سریع تری به زبان ایتالیایی تسلط پیدا خواهید کرد. زیرا شما انگیزه بیشتری برای یادگیری و مطالعه زبان خواهید داشت و کل روند برای شما لذت بخش تر خواهد بود.

انگیزه زبان آموز

داشتن انگیزه برای یادگیری هر زبانی بسیار مهم است. مطالعات زیادی وجود دارد که اهمیت انگیزه را در یادگیری و آموزش زبان نشان می دهد. با انگیزه ماندن دلیل اصلی و شماره یک بسیاری از افراد در موفقیت یادگیر زبان ایتالیایی است. همچنین دلیل شماره یک برای عدم موفقیت برخی از افراد نیز می باشد.

همیشه این سوال را از خود بپرسید و یادآوری کنید که به چه دلیلی می خواهید زبان ایتالیایی را یاد بگیرید؟ یادگیری این زبان په نقشی در زندگی شما دارد؟ همه چیزهای خوبی را که با یادگیری این زبان نصیب شما می شود را برای خود تکرار کنید، زیرا این کار انگیزه شما را بالاتر خواهد برد در نتیجه سرعت یادگیری و آموزش زبان ایتالیایی شما بالاتر خواهد رفت.

آموزشگاه زبان سروش دانش

بر طبق پژوهش های انجام شده در حوزه یادگیری آموزش زبان ایتالیایی، تدریس خصوصی زبان ایتالیایی از بهترین و موثرترین راه های برای یادگیری این زبان به شمار می آید. زبان آموز با استفاده از بهترین اساتید می تواند در منزل یا در محل کار به یادگیری زبان مورد علاقه خود بپردازد. به دلیل اینکه در این کلاس ها برنامه کلاس بر طبق نظر زبان آموز تعیین می شود و کل زمان کلاس در اختیار او قرار دارد، بازدهی در این کلاس های بسیار بالا خواهد بود و زبان آموز می تواند به سرعت به زبان ایتالیایی تسلط پیدا کند.

آموزشگاه زبان سروش دانش با بیش از ۲۰ سال سابقه یکی از قوی ترین برگزار کننده های کلاس های تدریس خصوصی زبان ایتالیایی در سطح شهر تهران می باشد. این آموزشگاه تمامی کلاس های خود را به صورت خصوصی برگزار می کند و در این کلاس ها از بهترین و جدیدترین متدهای آموزشی روز در جهان جهت آموزش و یادگیری زبان استفاده می شود. اگر به یادگیری زبان ایتالیایی علاقمند هستید و می خواهید در زمان کوتاهی به این زبان تسلط پیدا کنید، همین حالا فرصت را از دست ندهید و در کلاس های تدریس خصوصی زبان ایتالیایی سروش دانش شرکت کنید. برای نحوه ثبت نام و دریافت مشاوره رایگان در مورد یادگیری این زبان کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)