یادگیری زبان ژاپنی چقدر طول می کشد؟ مدت زمان آموزش و یادگیری زبان ژاپنی چه به عواملی بستگی دارد؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را خواهید یافت.

آیا می خواهید زبان ژاپنی را یاد بگیرید یا مدتی است که به آموزش و یادگیری این زبان مشغول هستید؟ اگر به آموزش زبان ژاپنی مشغول هستید چقدر به این زبان تسلط دارید؟ از این گذشته، تقریبا هیچ کس یک زبان را یاد نمی گیرد تا بگوید به آن تسلط دارد. دلایل مختلفی برای آموزش و یادگیری زبان ژاپنی وجود دارد. این دلایل عبارتند از:

  • اگر دوستان ژاپنی دارید، با یادگیری زبان ژاپنی می توانید رابطه عمیقی را با آن ها ایجاد کنید.
  • اگر به فرهنگ و آداب و رسوم کشور ژاپن علاقمند هستید، می توانید اطلاعات بیشتری را در این خصوص کسب کنید.
  • بهبود چشم اندازهای شغلی، شما می توانید برای کار به کشور ژاپن بروید.
  • از فیلم ها، موسیقی و کتاب های ژاپنی بیشتر لذت ببرید.

اما اگر قصد دارید به تازگی به زبان ژاپنی تسلط پیدا کنید، یادگیری این زمان چقدر طول خواهد کشید؟ حقیقت این است که پاسخ این سوال برای افراد متفاوت است. اما چندین عامل وجود دارد که بر روی مدت آموزش زبان ژاپنی تاثیر می گدارد. اجازه دهید هر کدام از این عوامل را بررسی کنیم.

عواملی تاثیر گذار بر روی طول مدت یادگیری زبان ژاپنی

همانطور که اشاره شده طول مدت آموزش زبان ژاپنی به عواملی مختلفی بستگی دارد که برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. در ادامه شما را با هر کدام از این عوامل و تاثیرات آن آشنا خواهیم ساخت. پس همچنان با ما همراه باشید.

هدف زبان آموز

نخستین سوالی که باید از خود بپرسید این است که هدف شما از یادگیری زبان ژاپنی چیست و چرا می خواهید به این زبان تسلط پیدا کنید؟ پاسخ به این سوال بسیار مهم است، زیرا بسته به هدف شما ممکن است مدت زمان آموزش و یادگیری شما به زمان بیشتر یا کمتر نیاز داشته باشد. برای مثال، اگر شما قصد دارید نوشتن kanji (سیستم نوشتاری زبان ژاپنی با استفاده از حروف چینی) را بیاموزید، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا بتوانید به زبان ژاپنی تسلط پیدا کنید و با این زبان حرف بزنید. زیرا این بخش از زبان ژاپنی بسیار سخت است و به زمان و تمرین بیشتر نیاز دارد تا آن را یاد بگیرید.

به همین دلیل اگر می خواهید نوشتاری زبان ژاپنی را یاد بگیرید، یادگیری زبان ژاپنی تجربه ای وقت گیر و زمان بر خواهد بود. بنابراین برای اینکه تخمین بزنید که چقدر طول می کشد تا زبان ژاپنی را یاد بگیرید، باید در مورد اجزای تشکیل دهنده این زبان یاد بگیرید. اگر می خواهید هر چهار مهارت اصلی خواندن، گوش دادن، صحبت کردن ونوشتن را به طور همزمان در سطح بالایی یاد بگیرید، انتظار داشته باشید که این پروسه زمان بر خواهد بود و باید مدت زمان زیادی را به آموزش زبان ژاپنی مشغول باشید.

مدت زمان مطالعه و یادگیری

در طول روز یا هفته چقدر زمان را به آموزش زبان ژاپنی اختصاص می دهید؟ این سوال واضح است، هر چه زمان بیشتری را به یادگیری اختصاص دهید، سریع تر به زبان ژاپنی تسلط پیدا خواهید کرد. یک زبان آموز که هفته ای دو ساعت را به آموزش و یادگیری اختصاص می دهد، طبعاً کندتر از کسی که روزانه دو ساعت را صرف تمرین و آموزش زبان ژاپنی می کند، به این زبان تسلط پیدا می کند.

توجه داشته باشید این به آن معنا نیست که روزانه ۸ ساعت را به آموزش و یادگیری اختصاص دهید تا پیشرفتی را در یادگیری زبان ژاپنی خود مشاهده کنید. دقت کنید اگر هر آنچه را که یاد می گیرد، اجرا کنید، سریع تر می توانید به زبان ژاپنی تسلط پیدا کنید.

زبان مادری زبان آموز

فاکتور مهم دیگری که بر روی مدت زمان یادگیری زبان ژاپنی شما تاثیر دارد این است که زبان ژاپنی چقدر با زبان مادری شما تفاوت دارد؟ اکر شما در اروپا ساکن هستید، زبان ژاپنی با آنچه که شما صحبت می کنید کاملا متفاوت است. اگر ساختار، واژگان، گرامر زبان مادری شما با زبان ژاپنی کاملا متفاوت است شما باید واژگان زیادی را یاد بگیرید و مدت زمان زیادی را به آن اختصاص دهید. در حالت کلی هر چه زبان مادری شما به زبان ژاپنی از نظر ساختار، دستور زبان، گرامر یا واژگان نزدیک باشد، سریع تر می توانید به این زبان تسلط پیدا کنید و با این زبان صحبت کنید.

منابع و روش های آموزشی

بسیار مهم است که از چه منابع و روش های آموزشی برای آموزش زبان ژاپنی استفاده می کنید. اگر از منابع نادرست، اساتید غیر حرفه ای و روش های ناکارآمد برای تسلط به زبان ژاپنی استفاده کنید، نه تنها مدت زمان آموزش زبان ژاپنی طولانی تر می شود، بلکه کاملا بی انگیزه خواهید شد.

بر طبق بررسی های انجام شده که توسط کارشناسان زبان انجام شده است، بهترین و موثرترین روش برای یادگیری و آموزش زبان ژاپنی، شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان ژاپنی می باشد. زیرا در این کلاس ها تمام توجه استاد به زبان آموزش خواهد بود و زبان آموز می تواند تمام سوالات خود را با استاد مطرح و آن ها را برطرف نماید. همچنین استاد می تواند به شناخت کامل از زبان آموز دست پیدا کند و برنامه آموزش را بر اساس میزان سطح یادگیری او تعین و مشخص کند.

چگونه سرعت یادگیری زبان ژاپنی خود را بهبود ببخشید

به صورت کلی برای افزایش سرعت یادگیری خود برای تسلط به زبان ژاپنی باید حداقل در طول هفته ۱۰ ساعت را به آموزش و یادگیری این زبان اختصاص دهید. ممکن است برای برخی از شما این سوال ایجاد شود که نمی توانید ۱۰ ساعت را به یادگیری این زبان اختصاص دهید، اما نگران نباشید! شما می توانید از طریق راه های دیگری به آموزش این زبان مشغول باشید. برای مثال:

در هنگام رفت و آمد، می توانید به موسیقی یا پادکست هایی به زبان ژاپنی گوش دهید یا به اخبار و فیلم های ژاپنی نگاه کنید. همچنین شما می توانید روزنامه یا کتاب های ژاپنی را مطالعه و با به وب سایت های ژاپنی زبان مراجعه کنید و مطالب آن را بخوانید. همه این موارد باعث بهبود سرعت یادگیری شما خواهند شد.

آموزشگاه زبان سروش دانش

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش با بیش از دو دهه سابقه درخشان در حوزه تدریس خصوصی زبان و با بهره گیری از اساتید آموزشی فوق حرفه ای، کلاس های تدریس خصوصی زبان ژاپنی را با بالاترین و بهترین کیفیت ممکن برگزار می کند. اگر قصد دارید زبان ژاپنی را به صورت اصولی و کاملا تضمینی بیاموزید، همین حالا فرصت را از دست ندهید و در کلاس های تدریس خصوصی زبان ژاپنی سروش دانش شرکت کنید. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه ثبت نام کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)