آیا یادگیری زبان کره ای سخت است؟ چقدر طول خواهد کشید تا بتوانیم زبان کره ای را یاد بگیریم؟ برای پاسخ به این سوالات پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.
زبان کره ای زبان رسمی دو کشور کره جنوبی و کره شمالی است. این زبان به دلیل گسترش و مهاجرت کره ای ها در سراسر دنیا به یکی از زبان های محبوب تبدیل شده است و افراد زیادی علاقمند به یادگیری آن هستند که البته کشور عزیزمان ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر علاقمند به آموزش زبان کره ای هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

تاریخچه زبان کره ای

زبان کره ای یا هانگول زبان رسمی کشورهای کره شمالی ، کره جنوبی و همچنین منطقه خودمختاری کره ای در چین به نام یانبین می باشد. تا قبل از سال ۱۴۴۳ میلادی مردم کره از الفبای چینی برای خواندن و نوشتن استفاده می کردند که یادگیری آن بسیار سخت بود. به همین دلیل در سال ۱۴۴۳ میلادی الفبای کره ای توسط پادشاه سجونگ و درباریانش خلق شد. البته امروزه نیز واژه ها و کلمات چینی در زبان کره ای یافت می شود.
درباره طبقه بندی زبان کره ای اختلاف نظر وجود دارد برخی این زبان را یک زبان تک خانواده به حساب می آورند و برخی دیگر آن را شاخه ای از زبان التایی می دانند. زبان کره ای از نظر صرف یک زبان پیوندی و از نظر نحو جز گونه زبانی «نهاد- مفعول- فعل» می باشد.

یادگیری زبان کره ای سخت است؟

امروزه زبان کره ای طرفداران زیادی را پیدا کرده و به یکی از محبوب ترین زبان ها تبدیل شده است. اما با دیدن الفبای کره ای این سوال برای بسیاری از افراد آیا یادگیری و آموزش زبان کره ای برای فارسی زبانان سخت است؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که زبان کره ای یکی از زبان های سخت در دنیا میباشد. الفبای این زبان از ۱۴ حرف صامت و ۱۰ مصوت تشکیل شده است که با همدیگر هجاها ، واژه ها و کلمات کره ای را به وجود می آورند. شیوه نگارشی زبان کره ای هانجول نام دارد به این معنا که حروف الفبا و استرس های نوشتاری را دارا می باشد که یک ترکیب زبانی بی نظیر را به ارمغان آورده است.
دلیل دیگری که برای سختی این زبان ارائه شده است وجود هفت مرحله برای صحبت کردن می باشد.
البته این نکته را در نظر بگیرید که یادگیری هر زبانی به غیر از زبان مادری به تلاش و نحوه مطالعه فرد نیز بستگی دارد. اگر کسی برای یادگیری زبان جدید وقت بگذارد و در آموزشگاه ها یا موسسات آموزش زبان را نیز شرکت کند خب یادگیری سریع تر و آسان تر خواهد بود.

یادگیری زبان کره ای

آموزش زبان کره ای

اولین قدم که برای آموزش و یادگیری زبان کره ای باید بردارید این است که با الفبای آن آشنا شوید زیرا الفبای این زبان نسبت به زبان های دیگر کاملا متفاوت می باشد. بیشتر افراد تصور می کنند که الفبای کره ای همانند الفبای چینی و ژاپنی است اما این کاملا اشتباه است و با الفبای آن ها متفاوت و برعکس راحت تر نیز می باشد. الفبای هانگول یا کره ای بیست و چهار حرف را دارد که یادگیری آن کار آسانی است و زیاد طول نمی کشد. مزیت دیگر این الفبای هانگول نسبت به الفبای چینی این است که کاملا آوایی است.

بهترین و سریع ترین روش برای یادگیری زبان کره ای

اگر به زبان کره ای علاقمند هستید و برای یادگیری این زبان بسیار اشتیاق دارید در ادامه قصد داریم که بهترین و سریع ترین روش ها را برای آموزش زبان کره ای بخصوص برای تقویت مکالمه به شما معرفی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱- خواندن و مطالعه کردن داستان های کوتاه کره ای

یکی از بهترین روش های برای آموزش سریع زبان کره ای خواندن داستان های کوتاه و جذاب کره ای است. سعی کنید داستان هایی را انتخاب کنید که خنده دار و جذاب باشند و آن را حداقل سه بار مطالعه کنید. این کار سرعت یادگیری شما را افزایش خواهد داد.

۲-گوش دادن به ترانه های کره ای

سعی کنید در حین رانندگی یا انجام کارهای روزمره تان به ترانه های کره ای گوش دهید و به این ترانه ها حرکاتی را اضافه کنید که باعث می شود کلمات را به یاد داشته باشید.

۳- ویدئوهای آموزش زبان کره ای نگاه کنید

یکی دیگر از راه های سریع برای آموزش زبان کره ای دیدن ویدئوهای آموزشی است. در آپارات و یوتیوب ویدئوهای آموزشی زیادی وجود دارند که شما می توانید آن ها را مشاهده و استفاده کنید. این ویدئو های کوتاه ایده های خلاقانه ای را برای یادگیری زبان کره ای در اختیار شما قرار می دهند.

۵- از فلش کارت ها برای یادگیری زبان کره ای استفاده کنید

یکی از بهترین روش های برای به خاطر سپردن کلمات استفاده از فلش کارت ها می باشد. در حقیقت فلش کارت ها این امکان را برای شما فراهم می آورند تا همیشه کلمات را به همراه خود داشته باشید. مزیت دیگر استفاده از فلش کارت ها این است که کلمات کره ای را در قالب جمله به شما آموزش می دهند.

۶- استفاده از دیکشنری های تصویری کره ای

می دانید که آموزش از طریق تصویر یادگیری را دو چندان می کند. استفاده از دیکشنری های تصویری یک منبع عالی برای آموزش زبان کره ای است و باعث حفظ و ماندگاری بیشتر کلمات در حافظه می شود.

۷- استفاده از اپلیکیشن های یادگیری زبان کره ای

از دیگر راه های آموزش زبان کره ای استفاده از اپلیکیشن های یادگیری زبان کره ای می باشد. هر روز ساعتی را به آموزش از طریق آن ها اختصاص دهید.

تدریس خصوصی زبان کره ای

در کنار تمام شیوه های نام برده شده برای یادگیری زبان کره ای ، شیوه تدریس خصوصی بهترین گزینه است. در این شیوه زبان آموز بطور مستقیم تحت نظر یک استاد حرفه ای آموزش می بیند. استاد تمام زمان کلاس خود را در اختیار زبان آموز قرار می دهد و ضمن یاد دادن این زبان به رفع اشکالات وی و گرفتن آزمون های سنجشی پی در پی می پردازد. در حال حاضر آموزشگاه سروش دانش در تهران بهترین اساتید زبان کره ای را به منزل یا محل کار افراد اعزام می کند تا بتواند با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان خود زبان آموزان حرفه ای را تربیت نماید.

چه مدت طول خواهد کشید تا به زبان کره ای تسلط پیدا کنیم؟

برای بسیاری از علاقمندان به زبان کره ای این سوال ایجاد می شود که بعد از چه مدت می توانند به زبان کره ای تسلط پیدا کنند و حرف بزنند؟ در جواب باید گفت که این به میزان علاقه ، نحوه تلاش و پشتکار ، ایمان به خود و میزان مطالعه شما بستگی خواهد داشت. بسیار واضح است که اگر شما برای هر کاری خواه یادگیری زبان کره ای باشد یا هر آموزش دیگری زمان بسیاری را صرف کنید و با اشتیاق آن را انجام دهید صد در صد در مدت کوتاهی می توانید به آن برسید.

۴.۴/۵ - (۶۶ امتیاز)