برای این که بدانید که آیا یادگیری زبان ارمنی سخت است یا نه ، با ما همراه باشید. در ادامه راز یادگیری جذاب و جالب زبان ارمنی را به شما خواهیم گفت.
امروزه گسترش روابط الکترونیکی و برداشته شدن مرزهای ارتباطی در فضای مجازی نیاز به یادگیری سایر زبان ها را افزایش داده است. برای اینکه بدانید که آیا یادگیری زبان ارمنی سخت است یا نه با ما همراه باشید. در ادامه با ارائه چند راهکار برای یادگیری بهتر زبان ارمنی و شناسایی موانع و مشکلاتی که یک زبان آموز با آن مواجه است و استفاده از روش تدریس خصوصی برای مقابله با موانع پیشرو و معرفی آموزشگاه سروش دانش در تهران بزرگ به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های با تجربه و معتبرآشنا خواهم کرد. پس با ما همراه باشید.

آیا یادگیری زبان ارمنی برای ایرانیان سخت است؟

زبان ارمنی یک زبان هند و اروپایی است که در قفقاز بویژه در کشور ارمنستان و آرتساخ و مکانهای دیگر که ارمنیان به صورت پراکنده در آنجا زندگی می کنند ، رواج دارد. تعداد کلمه های زبان ارمنی زیاد نیست و این زبان به فارسی شباهت دارد. بنابراین برای فارسی زبانان یادگیری یک زبان هند و اروپایی نسبت به زبان هایی با ریشه لاتین بسیار آسان تر است.

آیا من هم میتوانم زبان ارمنی را به خوبی بیاموزم؟

هر کاری که دیگران از عهده آن به خوبی برآمده باشند ، شما نیز پتانسیل انجام آن کار را دارید. هزاران نفر در جهان زبان ارمنی را آموخته اند ، پس شما هم می توانید ، زبان ارمنی را یاد بگیرید. کافی است به یادگیری زبان ارمنی علاقه مند باشید و با اشتیاق وافر اقدام به یادگیری کنید. عشق به یادگیری همه موانع پیش روی شما را مغلوب خواهد کرد.

موانع موجود برای یادگیری زبان ارمنی کدامند؟

یادگیری هر زبانی مشکلات و محدودیت های ویژه خود را دارد و برای یادگیری آن باید بسیار هدفمندانه گام بردارید. اگر هدف شما برایتان با ارزش و محترم باشد و به رسیدن به هدف خود علاقه مند باشید ، از پس موانع به خوبی برخواهید آمد و خواهید توانست زبان ارمنی را در کمترین زمان ممکن به خوبی یاد بگیرید.

چه راهکارهای را برای یادگیری آسان زبان ارمنی به کار ببریم؟

برای این که هر زبان دیگر را به صورت کلی و بویژه زبان ارمنی را به خوبی یاد بگیرید ، در ادامه چند نکته و تکنیک اساسی را به شما معرفی خواهم کرد. با استفاده از این راهکارها و تدریس زیر نظر یک مربی با تبحر به صورت خصوصی خواهید توانست سریع تر و بهتر از آن چه که فکر میکنید زبان را یاد بگیرید و از یادگیری خود لذت ببرید.

۷ راهکار عملی برای یادگیری زبان ارمنی

روی آموزش خود تمرکز کنید و آواها را یاد بگیرید و به خوبی تلفظ کنید.

اگر بتوانید آواهای زبان ارمنی را به درستی تلفظ کنید تا حدودی پیشرفت کرده اید. برای بهتر شدن می توانید سایر تمرین ها را انجام دهید.

از روش تکرار و فاصله برای تسلط بر واژگان استفاده کنید

هر روز چند واژه های تازه را یاد بگیرید. روز بعد قبل از یادگیری واژه های تازه ، درس گذشته را دوباره مرور کنید. تا هشت روز هر روز قبل از یادگیری لغات جدید ، درسهای گذشته را مرور کنید . روز نهم درس اول را مرور نکنید و از درس دوم شروع کنید. به همین شیوه روزهای بعد قدم قدم پیش بروید و قبل از یادگیری درس تازه ، هفت درس گذشته را مرور کنید.

برنامه ریزی داشته باشید و طبق برنامه پیش بروید

همراه با مربی خصوصی خود برای یادگیری زبان ارمنی برنامه ای منظم بچینید و خود را ملزم و متعهد به اجرای دقیق آن برنامه کنید.

اگر درست نتوانستید عمل کنید به خود نیشگون بزنید

تمرین و تکرار فراوان به شما کمک زیادی می کند تا واژه های تازه را در حافظه دائمی خود ثبت و ضبط کنید. هر بار متوجه شدید که از عهده کار خود به خوبی بر نمی آیید ، به خود نیشگون بزنید. طوری که جای نیشگون درد بگیرد. این روش یادگیری توسط روش های علمی اثبات شده است. درد باعث می شود ، گیرنده های حسی مغز شما فعال و نیرومند شود.

به جای واژگان از محتوا برای یادگیری استفاده کنید

هیچگاه سعی نکنید که واژه و لغت خالی را حفظ کنید. سعی کنید کلمه ها را داخل متن پیدا کنید و یاد بگیرید. حفظ کردن لغت تنها چندان اثر بخش نیست. پس برای بهبود عملکرد خود واژه های تازه را درون متن بیاموزید.

مطالعه اندک اما مداوم داشته باشید

حتی اگر وقت زیاد برای یادگیری زبان نداشتید ، خود را متعهد کنید که همه روزی زمانی مشخص را به یادگیری زبان و بویژه زبان ارمنی اختصاص دهید. تکرار و تداوم است که حافظه بلند مدت را تقویت و پرورده می کند.

مترادف ها را یاد بگیرید

هر کلمه ای که می آموزید ، مترادف و متضاد های آن را نیز یاد بگیرید. همچنین حالت قید و صفت و فعل و فاعل آن کلمه را نیز در زمان های مختلف بیاموزید. این تکنیک به تقویت یادگیری شما کمک زیادی می کند.

آیا تدریس خصوصی بهترین روش یادگیری زبان ارمنی است؟

برای یادگیری زبان ارمنی روش های متنوع وجود دارد. اما تدریس خصوصی زبان ارمنی بهترین و سودمندترین روش برای افراد است. در تدریس خصوصی تعامل سالم و صحیح بین زبان آموز و مربی انجام می شود. در تعامل درست بیشترین اثربخشی و کارایی از کلاس درس به عمل می آید. بنابراین تدریس خصوصی بهترین و کاملترین روش یادگیری زبان است.

زبان ارمنی را در کدام آموزشگاه و چگونه یاد بگیریم؟

آموزشگاه سروش دانش تهران یکی از معتبرترین و با تجربه ترین آموزشگاه های زبان آموزی در سطح تهران است. در این آموزشگاه مربیان حرفه ای به صورت خصوصی مشغول به تدریس زبان آموزان هستند. برای یادگیری زبان ارمنی به صورت تدریس خصوصی می توانید با دفتر آموزشگاه سروش دانش تهران از طریق شماره های زیر تماس بگیرید و برای تدریس خصوصی مشاوره و راهنمایی کسب کنید.
مربیان با مهارت و با تجربه آموزشگاه سروش دانش تهران همه روزه برای دادن آموزش خصوصی در منزل یا محیط کار یا موسسه آماده هستند و می توانید زیر نظر آن ها در هر مکانی که مایل هستید ، برای یادگیری زبان ارمنی اقدام کنید.

۳/۵ - (۱ امتیاز)