آموزش و یادگیری زبان ارمنی چقدر طول می کشد؟ آیا یادگیری زبان ارمنی سخت است؟ خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

زبان ارمنی از خانواده زبان های هندی و اروپایی است که دارای ساختار واژگان و نوشتاری خاص خود می باشد. این زبان، زبان رسمی کشور ارمنستان است که بسیاری از ایرانیان برای دریافت ویزا به کشور آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی به این کشور سفر می کنند. از این رو آموزش زبان ارمنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و آموزشگاه های زیادی در ایران به آموزش و یادگیری این زبان می پردازند.

بسیاری از زبان آموزان که به زبان ارمنی علاقمند هستند و می خواهند این زبان را یاد بگیرند در قدم اول مدام می خواهند بداند آموزش زبان ارمنی چقدر طول می کشد و باید چقدر زمان را به آموزش ای زبان اختصاص دهند. در حقیقت پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد، زیرا مدت زمان یادگیری زبان ارمنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر قصد دارید زبان ارمنی را یاد بگیرید و می خواهید بدانید چقدر طول می کشد تا به این زبان تسلط پیدا کنید پیشنهاد می کنیم به خواندن این مقاله ادامه دهید تا پاسخ سوال خود را پیدا کنید.

چه فاکتورهایی در مدت زمان یادگیری زبان ارمنی تاثیر گذار هستند؟

همانطور که اشاره شد، مدت زمان یادگیری هر زبانی به عواملی مختلفی بستگی دارد که زبان ارمنی نیز از این قاعده استثنا نیست. یادگیری زبان ارمنی دارای یک فرآیند ساده و لذت بخش است که مدت زمان یادگیری این زبان برای هر زبان آموز متفاوت است چرا که به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در ادامه شما را با برخی از فاکتورهایی که در مدت زمان یادگیری زبان ارمنی نقش دارند آشنا خواهیم ساخت.

تشابه زبانی

یکی از عوامل اصلی که بر مدت زمان آموزش زبان ارمنی تاثیر گذار است، تشابه زبان مادری یا زبانی که با آن حرف می زنید با این زبان می باشد. در صورتی که زبان مادری شما به زبان ارمنی نزدیک باشد شما خیلی سریع می توانید به زبان ارمنی تسلط پیدا کنید.

هدف زبان آموز از یادگیری زبان ارمنی

از دیگر فاکتورهای اصلی که در آموزش زبان ارمنی را تسریع می بخشد این است که به چه دلیلی می خواهید به زبان ارمنی تسلط پیدا کنید. شما باید به صورت دقیق مشخص کنید که هدف یادگیری شما از زبان ارمنی چیست و به چه دلیلی می خواهید این زبان را یاد بگیرید؟ مهاجرت؟ کار؟ تحصیل؟ سفر؟ زمانی که شما هدف خود را بدانید و به شدت برای رسیدن به هدف خود اشتیاق داشته باشید، آنگاه برای رسیدن به آن به شدت تلاش خواهید کرد. در نتیجه شما در مدت زمان کوتاهی می توانید به زبان ارمنی تسلط پیدا کنید.

اگر در مورد آموزش زبان ارمنی جدی هستید باید حتما در طول روز ساعاتی را به یادگیری این زبان اختصاص دهید. گوش دادن به موسیقی ارمنی، تماشای فیلم، تمرین واژگان با استفاده از یک برنامه خوب، خواندن کتاب یا سایر موار دیگر یک روش عالی برای تسلط یافتن به زبان ارمنی است.

مدت زمان مطالعه و یادگیری

چقدر زمان را به یادگیری زبان ارمنی اختصاص می دهید؟ هر چه شما زمان بیشتری را به آموزش این زبان اختصاص دهید سریع تر می توانید به زبان ارمنی تسلط پیدا کنید. توجه داشته باشید که نباید یادگیری شما تنها محدود به کلاس درس باشد بلکه شما باید در خارج از کلاس نیز ساعاتی را به آموزش و یادگیری اختصاص دهید. بررسی های انجام شده حاکی از آن است که افرادی که روزانه حداقل یک ساعت را به یادگیری زبان ارمنی اختصاص می دهند نسبت به سایر افرادی که تنها یادگیری آن ها محدود به کلاس درس می باشد، سریع تری زبان ارمنی را یاد می گیرند.

روش ها و منابع یادگیری

از دیگر عواملی که بر روی مدت زمان آموزش زبان ارمنی تاثیر دارد این است که شما از چه منابع و روش های آموزشی استفاده می کنید. هر فرد بسته به هدف و میزان سطح یادگیری خود از روش های مختلفی برای تسلط به زبان ارمنی استفاده می کند. همیشه سعی کنید منابعی را استفاده کنید که در راستای هدف شما و متناسب با سطح و سبک یادگیری شما باشد.

بر طبق پژوهش های انجام شده، بهترین روش برای یادگیری و آموزش زبان ارمنی، کلاس های تدریس خصوصی زبان ارمنی است. زیرا در این کلاس های از روش های آموزشی متناسب با سطح یادگیری زبان آموز استفاده می شود و تمام توجه استاد بر روی زبان آموز است. در نتیجه زبان آموز می تواند تمام سوالات و مشکلات خود را با استاد در میان بگذارد و پاسخ های خود را دریافت کند.

عواملی که یادگیری زبان ارمنی را دشوار می کنند

در بخش قبل شما را با عواملی آشنا ساختیم که در سرعت یادگیری و آموزش زبان ارمنی تاثیر گذار هستند، اما بهتر است که بدانید عواملی نیز وجود دارند که باعث می شوند مدت زمان یادگیری این زبان طول بکشد. از جمله این عوامل می توان به از دست دادن انگیزه، استفاده از روش های ناکارآمد و کار با اساتید اشتباه اشاره کرد. توجه داشته باشید که استفاده از یک معلم آموزشی با تجربه می تواند نقش بسیار زیادی را در آموزش زبان ارمنی داشته باشد. سعی کنید همیشه با اساتید حرفه ای و با تجربه کار کنید تا راه را به شما نشان دهند و شما را با دستور زبان ارمنی و نحوه تلفظ صحیح کلمات آشنا کند.

همچنین از دیگر عوامل مهم که بر مدت زمان یادگیری زبان تاثیر گذار است، آموزشگاهی است که می خواهید در آنجا به آموزش و یادگیری زبان ارمنی بپردازید. شما باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که در راستا هدف شما فعالیت داشته باشد و دارای اساتید حرفه ای و با تجربه نیز باشد. اگر قصد دارید در بهترین آموزشگاه سطح شهر تهران به آموزش زبان ارمنی بپردازید، ما به شما آموزشگاه زبان سروش دانش را معرفی می کنیم که در ادامه بیشتر با این آموزشگاه و خدمات ارائه شده توسط آن آشنا خواهید شد.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش

آموزشگاه زبان سروش دانش با بیش از ۲۰ سال سابقه در حوزه تدریس خصوصی زبان، بهره گیری از اساتید فوق حرفه ای و باتجربه، استفاده از بهترین و جدیدترین متدهای آموزشی روز در جهان کلاس های تدریس خصوصی زبان ارمنی را با بالاترین کیفیت ممکن برگزار می کند. اگر قصد دارید زبان ارمنی را به صورت کاملا تضمینی و در کمترین زمان ممکن یاد بگیرید، همین حالا فرصت را از دست ندهید و در کلاس های تدریس خصوصی زبان ارمنی سروش دانش شرکت کنید. برای نحوه ثبت نام و دریافت راهنمایی های لازم، کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۳/۵ - (۴ امتیاز)