آیا یادگیری زبان فرانسوی سخت است؟ چه عواملی باعث آموزش سریع زبان فرانسوی می شود؟ چه مدت طول خواهد کشید تا زبان فرانسوی را یاد بگیریم؟
زبان فرانسوی بعد از زبان انگلیسیی مورد توجه بسیاری از علاقمندان قرار گرفته است. یادگیری هر زبان خارجی برای ما فارسی زبانان سختی خود را دارد. زبان فرانسوی بر طبق معیارهای موسسه سرویس خارجی (FSI) در گروه اول قرار دارد یعنی یادگیری این زبان برای انگلیسی زبان ها ساده و آسان است. یادگیری زبان فرانسوی در مقایسه با زبان های عربی و روسی بسیار آسان و در مقایسه با زبان های ایتالیایی و اسپانیایی بسیار سخت می باشد.

تاریخچه زبان فرانسوی

زبان فرانسوی یک زبان هندی اروپایی که از خانواده زبان های رومی است و یکی از شش زبان رسمی و یکی از دو زبان کاری ایالات متحده به شمار می آید. این زبان نیز همانند دیگر زبان ها در طول تاریخ دستخوش تغییرات بسیار شده است.
کشور فرانسه در قدیم بخشی از یک سرزمینی پهناور در غرب اروپا به نام گُل بوده است. مردمان این سرزمین به زبان کِلت (خانواده ای از زبان مردم بریتانیا قدیم) صحبت می کردند. تا زمان حمله و هجوم رومیان در قرن دوم میلادی به این سرزمین زبان کِلتی رواج داشت اما از آن به بعد زبان فرانسه ای آموزش و گسترش یافت.
در قرن های ۹ الی ۱۴ میلادی زبان فرانسه ای کهن رواج داشت اما مردم به مرور زمان تغییراتی را در لاتین این زبان به وجود آوردند و به این ترتیب تفاوت در گفتار و نوشتار این زبان به وجود آمد که این تفاوت تا دوره رسانس باقی ماند.
در قرن ۱۵ میلادی تحول وسیع و گسترده ای در فرانسه ایجاد شد و پادشاه فرانسه به نام فرانسیس اول دستور داد که تمام متون دادگاه ها به زبان فرانسوی به جای لاتین نوشته شوند. در نتیجه کلمات زیادی از یونان باستان ، ایتالیا و حتی عربی وارد زبان فرانسه شد.
در ایران بعد از زبان انگلیسی ، زبان فرانسه محبوب ترین زبان می باشد و علاقمندان زیادی خواهان آموزش و یادگیری این زبان هستند. تاریخچه زبان فرانسوی در ایران به دوران مشروطیت باز می گردد. در زمان قاجار مردان سیاسی برای ادامه تحصیل به فرانسه فرستاده می شدند و از همان زمان واژه های فرانسوی وارد زبان فارسی شدند که این واژه های آنقدر تکرار شده اند که بعضی از افراد نمی دانند که این واژه ها فرانسوی هستند. از جمله این واژه ها می توان به آسانسور ، فامیل ، مانتو ، اورژانس ، کادو  اشاره کرد.

آیا زبان فرانسه سخت است؟

در پاسخ به این سوال که آیا زبان فرانسه سخت است باید گفت آموزش و یادگیری هر زبان جدید سختی خود را به همراه دارد. اما یادگیری زبان فرانسوی نسبت به زبان های دیگر مانند روسی و عربی راحت تر و در مقایسه با زبان های اسپانیایی و ایتالیایی سخت تر است. برای کسانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند آموزش زبان فرانسوی راحت تر خواهد بود و آن را سریع تر یاد خواهند گرفت. چرا که نزدیکی واژه ها و مشترکات زیاد آموزش آن را راحت تر کرده است. اما برای افرادی که زبان مادری آن ها فارسی است و به زبان انگلیسی نیز تسلط زیادی ندارند آموزش و یادگیری زبان فرانسوی کار سختی است.

آیا یادگیری زبان فرانسوی سخت است

چه عواملی باعث یادگیری سریع زبان فرانسوی خواهد شد؟

از جمله عواملی که باعث یادگیری سریع زبان فرانسوی می شود شامل انگیزه و علاقه ، میزان مطالعه و یادگیری و محیط می باشد که در ادامه به توضیح هر کدام از این عامل ها می پردازیم.

انگیزه و علاقه به یادگیری زبان فرانسوی

یکی از عوامل مهم که آموزش زبان فرانسوی را آسان تر می کند ، انگیزه و میزان علاقه است. شما به چه دلیلی می خواهید زبان فرانسوی را یاد بگیرید؟ چرا به زبان فرانسوی علاقمند هستید؟ اگر برای آموزش زبان فرانسوی و یا هر زبان دیگری هدف و دلیل محکم داشته باشید یادگیری آن آسان تر خواهد بود اما انجام هر کاری بدون هدف سخت و بی نتیجه می باشد.
همیشه سعی داشته باشید انگیزه خود را در سطح بالایی نگه دارید و با توجه به احساس خود مسیر خود را انتخاب و طی کنید و برای یادگیری دست از تلاش برندارید. همیشه این احساس را در خود ایجاد کنید که چه حسی نسبت به یادگیری زبان فرانسوی دارید.

میزان مطالعه و یادگیری

هر کسی از میزان سطح آموزش پذیری و یادگیری خود آگاهی دارد و می داند برای یادگیری یک مطلب یا یک زبان جدید چقدر زمان را لازم است. به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام یادگیری یک زبان جدید هر چهار مهارت ، درک مطلب ، نوشتن ، شنیداری و مکالمه را در نظر بگیرید و برای هر کدام زمان مورد نیاز خود را اختصاص دهید.
اغلب در تمام آموزشگاه ها و موسسات آموزشی زبان های خارجی شنیداری را بهترین و سریع ترین راه برای یادگیری یک زبان جدید می دانند. چرا که این تکرار و گوش دادن زبان جدید باعث ثبت شدن آن در ذهن شده و سرعت یادگیری را افزایش می دهد.

۱- درک مطلب

برای درک مطلب زبان فرانسوی می توانید از کتاب ها ، مجلات و روزنامه های فرانسه ای استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از منابع معتبر آموزش زبان فرانسوی درک مطلب خود را ارتقا دهید و پیشرفت کنید.

۲- نوشتن

سخت ترین مرحله یادگیر زبان فرانسه ای ، نوشتن است. برای یک مبتدی که تنها به دنبال یادگیری زبان فرانسه ای تا بتوانید با مردم ارتباط برقرار کنید این مرحله از یادگیری چندان اهمیت ندارد چرا که تنها در یک جمله ای کوتاه می خواهد ارتباط برقرار کند. اگر می خواهید زبان فرانسه ای را به صورت حرفه ای یاد بگیرید همیشه به اشتباهات خود توجه کنید و آن ها را تصحیح کرده تا برای بار دوم آن را تکرار نکنید.
هنگامی که جلوتر پیش می روید پی خواهید برد که ساختن یک جمله و یادگیری گرامر زبان فرانسه ای نسبت به زبان انگلیسی سخت تر است و باید بیشتر به آن دقت کرده و برای آن بیشتر وقت صرف کنید.

۳- شنیداری

یکی از راه های سریع یادگیری گوش دادن و تکرار مداوم است. سعی کنید به فایل های صوتی و آموزشی زبان فرانسوی بسیار گوش دهید و وب سایت های معتبر آموزش زبان فرانسوی سر بزنید و یا از طریق یوتیوب ویدئوهای فرانسه ای را ببینید زیرا این کار برای آموزش زبان فرانسوی بسیار مفید خواهد بود و به مهارت شنیداری شما نیز کمک خواهد کرد.

۴- مکالمه

برای این که یک مکالمه بدون لهجه ای را داشته باشید باید بسیار تمرین کنید. برای این کار سعی کنید با یک نفر هر روز تمرین کنید. اگر به آموزشگاه و یا موسسه زبان فرانسه ای می روید بسیار عالی است چرا که می توانید با همکلاسی های خود در کلاس تمرین کنید و به اشتباهات خود در حین مکالمه پی ببرید. اما اگر این گونه نیست کسی را بیابید که به شما کمک کند و با او مکالمه داشته باشید و در آخر مکالمه نیز اشتباهات شما را متذکر شود.

محیط یادگیری

از دیگر عوامل برای آموزش سریع یک زبان می توان به محیط یادگیری اشاره کرد. هنگامی که می خواهید به مطالعه زبان فرانسوی بپردازید سعی کنید در یک اتاق آرام مشغول به یادگیری شوید و هر ۴۵ الی ۱ ساعت نیز به خود استراحت دهید. به این نکته توجه داشته باشید نباید در یک محیط قرار داشته باشید که مدام آموزش خود را قطع کنید.
اگر می خواهید زبان فرانسه ای را به صورت کامل یاد بگیرید باید برای آن زمان صرف کنید و برنامه ریزی داشته باشید و بر طبق آن جلو بروید تا بتوانید پیشرفت کنید.

چقدر طول خواهد کشید تا زبان فرانسوی را یاد بگیریم؟

مدت زمان یادگیری هر زبان و یا هر مطلب جدید به میزان ساعات مطالعه هر فرد بستگی دارد که هر فرد روزانه چقدر مطالعه و انگیزه برای انجام دادن آن دارد. به طور معمول تاریخ و زمان لازم برای آموزش زبان فرانسوی و رسیدن به حد متوسط به صورت زیر می باشد:

۱- مطالعه ۳ ساعت در روز زبان فرانسوی

اگر به صورت پیوسته ۳ ساعت در روز به مطالعه و آموزش زبان فرانسه ای مشغول هستید ، حدود ۱۴ ماه طول خواهد کشید تا به سطح متوسط برسید.

۲- یادگیری زبان فرانسوی در مدرسه

اگر در هفته ۴ ساعت زبان فرانسه به شما آموزش داده شود به اضافه ۲ ساعت تمرین ، آنگاه بین ۵ الی ۶ سال طول خواهد کشید تا به به سطح متوسط یادگیری از زبان فرانسه ای دست پیدا کنید.

۳- مطالعات و آموزش های مستقل و اختصاصی زبان فرانسوی

اگر در طول روز یک ساعت را به مطالعه و آموزش های مستقل و اختصاصی زبان فرانسه ای بپردازید در طول ۳ سال می توانید به سطح متوسط این زبان برسید.

۴-مطالعه کلی و عمیق زبان فرانسوی

اگر روزی ۸ ساعت به مطالعه و آموزش عمیق زبان فرانسه ای بپردازید بعد از ۳ ماه شما می توانید به سطح ابتدایی برسید.
در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص تاریخچه ، نحوه آموزش و سختی زبان فرانسوی در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که این اطلاعات مورد توجه شما قرار گرفته و مفید واقع شده باشد.

در حال حاضر آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش با تکیه بر اساتید مجرب و بهترین شیوه آموزشی جهان ، تدریس خصوصی زبان فرانسوی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. در صورتی که قصد داشتید یادگیری این زبان را شروع نمایید می توانید با مشاورین این آموزشگاه تماس حاصل کنید تا شما را راهنمایی نمایند.

Rate this post