آموزش و یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر طول می کشد؟ آیا آموزش زبان ترکی استانبولی سخت است؟ این مقاله را بخوانید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

زبان ترکی استانبولی از قبیل زبان هایی است که در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد، از جمله این دلایل می توان به وجود دانشگاه های معتبر، شرایط و موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه و وجود کشورهای توریستی بسیار زیبا این کشور اشاره کرد. از این رو ایرانیان زیادی کشور ترکیه را برای مهاجرت، تحصیل، کار و مسافرت انتخاب می کنند.

اما اولین سوالی که در ذهن یک زبان آموز در هنگام آموزش زبان ترکی استانبولی به خود درگیر می کند این است که چقدر طول خواهد کشید تا بتواند به این زبان تسلط پیدا کند. در پاسخ به این سوال باید گفت فاکتورهای مختلفی وجود دارد که بر روی آموزش زبان ترکی استانبولی تاثیر گذار هستند. در این مقاله قصد داریم به صورت کلی به پاسخ این سوال که یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر طول می کشد بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

چه عواملی بر روی مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی تاثیر گذار است؟

مدت زمان یادگیری و آموزش زبان ترکی استانبولی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تلاش و انگیزه

از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی یادگیری زبان ترکی، تلاش و انگیزه زبان آموز می باشد. باید فرد در ابتدا مشخص کند که چرا می خواهد زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرد؟ مسافرت؟ تحصیل؟ کار؟ مهاجرت؟ هر چی زبان آموز برای رسیدن به هدف خود اشتیاق سوزان داشته باشد برای آموزش زبان ترکی استانبولی انگیزه بیشتری خواهد داشت و بیشترین زمان خود را به یادگیری این زبان اختصاص می دهد. در نتیجه سریع تر به این زبان تسلط پیدا خواهد کرد.

سن

از دیگر عوامل مهم که بر روی مدت زمان آموزش زبان ترکی استانبولی تاثیر می گذارد، سن می باشد. هر چه فرد از سنین پایین به آموزش و یادگیری زبان جدید به غیر از زبان مادری بپردازد، سریع تر این زبان را یاد می گیرد و بدون لهجه و صریح صحبت خواهد کرد. بر طبق پژوهش های انجام شده بهترین سن برای آموزش و یادگیری زبان جدید، پایین تر از ۷ سال می باشد. زیرا کودک در این سن ذهن فعالی دارد و هر چه را که به او یاد دهید، یاد می گیرد و تکرار می کند.

تمرین کردن

هر چه زبان آموز زمان بیشتری را به تمرین کردن زبان ترکی استانبولی بپردازد، سریع تر به این زبان تسلط پیدا خواهد کرد. برای آموزش و یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی باید فرد در طول روز حداقل ۸ ساعت را به تمرین بپردازد. از جمله تمریناتی که در یادگیری زبان ترکی استانبولی موثر هستند می توان به خواندن کتاب ها و روزنامه های ترکی، گوش دادن به اخبار و مکالمات روزانه ترکی، نوشتن عبارات و کلمات جدید و به کار بردن آن ها در مکالمات روزمره خود اشاره کرد.

اساتید آموزشی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در یادگیری و آموزش زبان ترکی استانبولی بسیار مهم است، اساتید آموزشی می باشند. بسیار مهم است که فرد تحت نظر اساتید آموزش های خود را آغاز کند که به آموزش زبان ترکی تسلط دارند و در این حوزه چندین سال سابقه داشته باشند. زیرا هر چه کیفیت و نحوه تدریس اساتید آموزشی بهتر باشد زبان آموز سریع تر به زبان ترکی استانبولی تسلط پیدا خواهد کرد. چرا که می داند با توجه به نحوه یادگیری و هدف فرد از بهترین شیوه های آموزشی برای آموزش استفاده کند.

منابع آموزشی

استفاده از منابع آموزشی معتبر نیز در آموزش زبان ترکی استانبولی موثر است. باید زبان آموز همیشه سعی کند با توجه به میزان سطح یادگیری و تسلط به زبان ترکی استانبولی از بهترین منابع آموزشی روز در جهان استفاده کند.

آموزشگاه

از دیگر فاکتورهای اصلی که در آموزش سریع زبان ترکی استانبولی نقش دارد، آموزشگاه می باشد. زبان آموز همیشه باید سعی کند آموزشگاهی را انتخاب کند که در راستای هدف او فعالیت دارد. به علاوه باید آموزشگاهی را انتخاب کند که از نظر سطح علمی بسیار بالا و معتبر باشد.

امروزه آموزشگاه های زیادی در حوزه آموزش زبان ترکی استانبولی فعالیت دارند، به همین دلیل انتخاب یک آموزشگاه خوب و عالی کار بسیار سختی خواهد بود. ملاک های مختلفی برای انتخاب بهترین آموزشگاه وجود دارد، از جمله این ملاک ها می توان به کیفیت و نحوه تدریس اساتید، اعتبار آموزشگاه، نوع خدمات ارائه شده توسط آموزشگاه و شهریه کلاس ها اشاره کرد. از بهترین آموزشگاه های سطح شهر تهران می توان به آموزشگاه زبان سروش دانش اشاره کرد که در ادامه بیشتر با این آموزشگاه و خدمات ارائه شده توسط آن آشنا خواهید شد. پس همچنان با ما همراه باشید.

آموزشگاه زبان سروش دانش

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان زبان، کلاس های تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی از بهترین شیوه های آموزشی زبان ترکی استانبولی می باشد. زیرا زبان آموزش تمام وقت این کلاس ها را در اختیار دارد و می تواند تمام سوالات و مشکلات خود را مطرح و برطرف کند. به علاوه در این کلاس ها استاد به طور مستقیم با زبان آموز در ارتباط است از این رو می تواند میزان سطح یادگیری زبان آمور را بسنجد و از بهترین روش های آموزشی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی استفاده کند.

آموزشگاه زبان سروش دانش از بهترین آموزشگاه های زبان در سطح شهر تهران به شمار می آید که تمامی کلاس ها و دوره های آموزشی زبان ترکی استانبولی خود را به صورت خصوصی برگزار می کند. آنچه که در کلاس های تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی سروش دانش تدریس می شود، شامل آموزش مکالمه زبان ترکی استانبولی، آموزش زبان ترکی استانبولی ویژه سفر و آموزش زبان ترکی استانبولی ویژه کار و تحصیل در ترکیه می باشد. اگر قصد دارید در کوتاه ترین زمان و به صورت کاملا تضمینی زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید، همین حالا در کلاس های تدریس خصوصی آموزشگاه زبان سروش دانش ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل کنید.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)