هزینه تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی در ایران چه قدر است؟ مزایای یادگیری یادگیری زبان ترکی استانبولی چیست؟ تاریخچه و ویژگی های زبان ترکی استانبولی به چه صورتی است؟ پاسخ این سوالات را در متن زیر بیابید.

زبان ترکی استانبولی یکی از زبان های رایج زنده دنیا می باشد که به دلایل مختلف محبوبیت بسیار بالایی نزد زبان آموزان دارد. این زبان تقریبا بیشتر از ۱۰۰ میلیون نفر گویشور در سراسر دنیا دارد که به عنوان زبان اول و دوم خود از آن استفاده می کنند. این زبان یکی از زبان های شاخه جنوب غربی یا همان زبان های گروه اوغوز می باشد که در ترکیه، قبرس شمالی، عراق، یونان، بلغارستان، جمهوری مقدونیه، کوزوو و آلبانی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در کشورهای اروپایی مانند آلمان می توان شاهد استفاده زیادی از این زبان بود. ریشه زبان ترکی به ترکستان چین برمی گردد که توسط عثمانی ها گسترش پیدا کرده است.

تاریخچه زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی که از زبان های گروه آلتای خانواده اورال – آلتای است از منطقه بالکان تا دریای خزر مورد استفاده قرار می گیرد . این زبان بر طبق اسناد و مدارک موجود، قدمتی در حدود ۸.۵ هزار سال دارد که ریشه آن به زبان ترکی منطقه اوغوز برمی گردد و تقریبا پنجمین زبان پرکاربرد دنیا به شمار می رود که در اواخر قرن یازدهم و توسط سلجوقیان به آناتولی آورده شده است و طول تاریخ و در اثر حوادث و جنگ های زیادی که در این مناطق رخ داده است، این زبان از زبان های فارسی و عربی تاثیرات زیادی گرفته و برعکس بر این زبان ها نیز تاثیر گذار بوده است.
در سال ۱۹۲۳ که برای اولین بار کشور ترکیه استقلال خود را اعلام کرد الفبای لاتین را جایگزین البفای عربی نمود و ۵ سال بعد نیز اصلاحات دستور زبان ترکی توسط دولت این کشور شروع شد و حروف جدیدی به این الفبا اضافه شد که به صورت فونتیک نوشته و خوانده می شوند. ترکی استانبول در طول تاریخ ۶ دوره مختلف را به خود دیده است که به صورت زیر می باشند
• دوره اول که دوره پروتو ترک نامیده می شود
• دوره دوم با نام دوره ترکی مادری شناخته می شود
• دوره سوم که از قرن ۸ تا ۱۱ میلادی و قبل از ورود اسلام به این منطقه استفاده شد و دوره ترکی قدیم نامیده می شود
• دوره چهارم که دوره ترکی میانه بود در حدود ۷ قرن مورد استفاده قرار گرفت
• دوره پنجم که دوره نوین زبان ترکی است و در قرن های ۱۹ و ۲۰ میلادی مورد استفاده قرار گرفت
• دوره ششم و آخرین دوره که با نام دوره مدرن شناخته می شود که میراث آتاتورک برای ترک ها می باشد

هزینه تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی

ویژگی ها و واقعیت هایی در مورد زبان ترکی استانبولی

۱- زبان ترکی از ۲۹ حرف از حروف لاتین تشکیل شده است و از نظر دستوری و ساختاری تفاوت های زیادی با زبان ترکی آذربایجانی دارد هر چند که ریشه این دو زبان مشترک می باشد اما ترکی استانبولی زبان مادری بیشترین تعداد گویش وران زبان های ترکی مناطق آناتول و بالکان می باشد.
۲- زبان ترکی استانبولی یکی از ۳۵ زبان ترکی از زیر شاخه های زبان های ترکی تبار می باشد
۳- این زبان بیشترین تاثیر خود را از زبان های فارسی، عربی و فرانسوی گرفته است که عمدتا به دلیل وجود جنگ ها می باشد
۴- بر اساس قانون اساسی کشور ترکیه که سال ۱۹۸۲ تصویب شده است، زبان ترکی استانبولی زبان رسمی بوده و امکان تغییر آن نیز وجود ندارد
۵- همچنین این زبان در قبرس شمالی زبان رسمی می باشد که در کنار زبان یونانی از آن استفاده می شود
۶-  زبان های زیادی هستند که کلمات و واژه های زیادی از زبان ترکی دریافت کرده اند که زبان صربی با ۳۴۹۰ کلمه و زبان فارسی با ۲۹۶۹ کلمه و زبان یونانی با ۲۹۸۴ کلمه در صدر آنان قرار دارند
۷- بر اساس گزارشی از موسسه AMT در سال ۲۰۰۲ زبان های صاحب نام و مطرح جهان تاثیر زیادی از زبان ترکی گرفته اند که در صدر آنان زبان انگلیسی (۲۰ درصد واژگان)، زبان ایتالیایی (۴۰ درصد واژگان)، زبان آلمانی (۱۷ درصد واژگان) و زبان فرانسه (۱۰ درصد واژگان) قرار دارند.
۸- Man Muller ، زبان شناس مطرح انگشت به دهان از عظمت فوق بشری زبان ترکی ، چنین سخن می راند: « زمانی که ما زبان ترکی را با دقت و موشکافانه می آموزیم با معجزه ای روبرو می شویم که خرد انسانی در عرصه زبان آن را آفریده است»
۹- Herman Vanbery از نظر زیبایی و کمال ، جایگاه زبان ترکی را بالاتر از زبان عربی می داند
۱۰- نیکیتا هایدن زبان شناس مطرح آلمانی و عضو مؤسسه اروپائی یوروتوم در مورد زبان ترکی گفته است « انسان در آن زمان قادر به خلق چنین زبانی نبوده، یا موجودات فضایی این زبان را خلق کرده اند و یا خداوند به پیامبران خود ، این عالی ترین کلام ارتباطی را هدیه کرده است»

ویژگی‌های دستوری و ساختاری زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی همانند تمامی زبان های دیگر ترکی یک زبان پیوندی به حساب می آید و از جمله ویژگی های دستوری و ساختاری این زبان می توانیم موارد زیر را عنوان کنیم:
• در این زبان همانند زبان زبان فارسی جنسیت وجود ندارد و ضمیر سوم شخص مفرد نیز مانند زبان فارسی برای دو جنس مذکر و مونث یکسان است
• در زبان ترکی اسامی دارای ۶ حالت دستوری هستند که با یک پسوند خاص به ریشه اسم متصل خواهند شد
• نحوه صرف افعال در زبان ترکی استانبولی همانند زبان فارسی می باشد و در حالت و شمار با فاعل خودش مطابقت دارد
• در این زبان چیزی به نام حرف تعریف وجود ندارد
• ساختار جمله در این زبان همانند زبان فارسی است ( فاعل، مفعول و فعل ) اما جایگاه واژه ها قابل تغییر می باشد
• حروف اضافه در این زبان بعد از اسم می آیند
• این زبان مانند تمام زبان های ترکی دیگر دارای تطبیق آوایی می باشد

مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی استانبولی مانند تمامی زبان های زنده دنیا می تواند مزایای زیادی داشته باشد و چالش های جدیدی را برای شما به وجود بیاورد. امروزه به سبب پیشرفت علوم و تکنولوژی و راحت تر شدن ارتباط بین کشورهای مختلف یادگیری زبان های دوم، سوم و حتی چندم به دغدغه و هدف بسیاری از مردم تبدیل شده است چرا که می تواند در روند موفقیت و پیشرفت زندگی آنان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. از جمله مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی می توان موارد زیر را نام برد:

تاثیر یادگیری زبان ترکی استانبولی برای گردشگری

کشور ترکیه به عنوان اولین مقصد توریستی در جهان شناخته می شود و همینقدر که سالانه بیشتر از ۳۰ میلیون نفر از گردشگران خارجی از این کشور دیدن می کنند دلیل محکمی برای یادگیری این زبان می باشد. این کشور به سبب داشتن آب و هوا و جغرافیای بی نظیر خود و جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی که دارد محبوب ترین مقصد گردشگری به حساب می آید و دلیل آن هم حکومت ها و جنگ های مختلف تاریخی بوده است که در این منطقه رخ داده و آثار باستانی بی نظیر به جا مانده است. همچنین مردم این کشور دارای یک فرهنگ بسیار غنی هستند و دانستن زبان رسمی آنان می تواند لذت سفر را برای هر گردشگری چندین برابر کند.

تاثیر یادگیری زبان ترکی استانبولی در تحصیل و مهاجرت

بسیاری از دانشگاه های کشور ترکیه امروزه در سطح اول دانشگاه های جهان به رقابت می پردازند و از نظر علوم پیشرفت فوق العاده ای داشته اند و نقش ویژه ای در تولید علوم جهان دارند از این رو دانشجویان زیادی وجود دارند که تمایل دارند ادامه تحصیلات خود را در این کشور نزدیک بگذرانند. همچنین به سبب داشتن آب و هوا و طبیعت بسیار بی نظیر، بسیاری از مردم تمایل دارند که اقامت این کشور را دریافت کرده و مهاجرت کنند که در هردو حالت آشنایی با زبان رسمی کشور می تواند در روند موفقیت و پیشرفت آنان بسیار تاثیر گذار باشد.

تاثیر یادگیری زبان ترکی استانبولی در شغل و تجارت

امروزه تجارت های جهانی در مقایسه با سال های دور پیشرفت چشمگیری داشته است و بسیاری از تجار و صنعتگران تمایل دارند که در کشورهای مستعد و رو به پیشرفت سرمایه گذاری کرده و یا مشغول به فعالیت شوند. کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که دارای اقتصاد بسیار پویایی می باشد و همیشه در بین کشورهای برتر جهان قرار داشته است. از این رو کسانی که با هدف تجارت و فعالیت های شغلی وارد این کشور شوند اگر با زبان رسمی کشور آشنایی داشته باشند می توانند سریع تر و راحت تر به موفقیت و پیشرفت مورد انتظار خودشان برسند

تاثیر یادگیری زبان ترکی استانبولی در کسب درآمد داخل کشور

همانطور که گفته شد یادگیری زبان دوم امروزه هدف و دغدغه تمامی افراد جامعه می باشد و زبان ترکی نیز از جمله زبان های محبوب ایرانیان بوده و هست به همین دلیل کسی که بر این زبان تسلط و توانایی تدریس آن را داشته باشد می تواند آینده شغلی خودش را تامین کند و منبع درآمد مطمئنی در اختیار داشته باشد.

نرخ تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی

تدریس خصوصی زبان های خارجی می تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد که از جمله آنها می توان به داشتن تمرکز بالاتر و بیشتر بر روی یادگیری، در اختیار داشتن کامل ابزارهای آموزشی، امکان تدریس در منزل، سرعت بخشیدن به روند یادگیری و کسب نتیجه بهتر اشاره کرد اما برای تعیین نرخ تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی باید مواردی مانند میزان آشنایی قبلی زبان آموز با زبان ترکی استانبولی، میزان توانایی و سابقه کاری مدرس، روش ها و متدهای آموزشی، نوع آموزشگاه، مقطع تحصیلی زبان آموز، تعداد ساعات آموزشی و زمان و مکان تدریس را در نظر گرفت و بهترین راه برای آگاهی داشتن از میزان هزینه های تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی تماس گرفت با کارشناسان و مشاورین آموزشگاه سروش دانش می باشد

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش

همانطور که گفته شد تدریس خصوصی از مهم ترین و محبوب ترین روش های آموزش زبان های خارجه می باشد که امروزه مورد استقبال خوبی قرار گرفته است و در این راستا نیز آموزشگاه های بسیار زیادی مشغول به فعالیت و ارائه خدمات به زبان آموزان می باشند. آموزشگاه تدریس خصوصی سروش دانش با داشتن سابقه ای ۲۰ ساله، استفاده از کردن از بهترین و جدیدترین روش ها و متدهای آموزشی و در اختیار داشتن مدرسین و اساتید ماهر و خبره سعی می کند که اعتماد و رضایت زبان آموزان را به صورت صد در صدی جلب نماید.
از جمله خدمات این آموزشگاه می توان به اخذ آزمون های تعیین سطح رایگان، قسط بندی کردن شهریه ها برای رفاه بیشتر زبان آموز، امکان تدریس در منزل و دیگر خدمات رفاهی اشاره کرد که این آموزشگاه را در رده بهترین آموزشگاه های کشور قرار داده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)