اگر به دنبال نرخ تدریس زبان در آموزشگاه هستید و قصد دارید کلاس زبان خود را با کمترین هزینه آغاز نمایید، این مطلب را تا آخر بخوانید.
با گسترش تعداد آموزشگاه های تدریس زبان در سراسر کشور، نرخ تدریس به عنوان یک ملاک مهم در انتخاب آموزشگاه در نظر گرفته می شود. شاید این ملاک تنها و مهمترین ملاک انتخاب یک کلاس زبان خوب نباشد اما از آنجا که مستقیم به وضعیت مالی زبان آموز بستگی دارد، به عنوان یکی از مهم ترین ملاک ها در نظر گرفته می شود. از این قصد داریم در ادامه این مطلب به بررسی عواملی که بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه تاثیر می گذارد، بپردازیم.

عوامل موثر در نرخ تدریس زبان در آموزشگاه

اگر در شهرهای مختلف و در آموزشگاه مختلف به دنبال گرفتن یک کلاس زبان بوده باشید، قطعا شاهد تنوع بسیار زیاد نرخ کلاس ها بوده اید. در شهرهای بزرگ تر ایران، قیمت کلاس زبان انگلیسی بسیار بالاتر از شهرهای کوچکتر است و در میان آموزشگاه ها نیز تفاوت نرخ فاحشی مشاهده می شود. عوامل زیادی بر قیمت گذاری کلاس های زبان انگلیسی در آموزشگاه تاثیر می گذارد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موقعیت جغرافیایی و محل برگزاری کلاس زبان انگلیسی

یکی از مهم ترین عواملی که بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه تاثیر می گذارد، موقعیت جغرافیایی است که کلاس زبان در آن برگزار می شود. همانطور که گفته شد در شهرهای بزرگ تر هزینه کلاس ها بالاتر از شهرستان ها است. از طرفی در مناطق بالا شهر شهرهای بزرگ نیز این نرخ بالاتر از مناطق پایین شهر است. این تفاوت قیمت ها برای برخی از آموزشگاه ها چندان فاحش نیست. در آموزشگاه هایی که کلاس عمومی زبان انگلیسی برگزار می کنند، تقریبا این تفاوت قیمت وجود دارد. اما آموزشگاه هایی که اساتید را برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی اعزام می نمایند سعی می کنند نرخ های ثابتی را برای تمام مناطق شهر در نظر بگیرند تا همه زبان آموزان در نقاط مختلف شهر بتوانند از یک سطح آموزشی بهره مند شوند.
یکی از بهترین آموزشگاه های زبان خصوصی تهران، آموزشگاه سروش دانش است که تفاوت قیمت ها برای تدریس خصوصی زبان در مناطق مختلف شهر را حذف نموده است.

سبک آموزش زبان انگلیسی

سبک و شیوه ای که برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان در نظر گرفته می شود، تاثیر مستقیمی بر روی میزان یادگیری زبان آموزان خواهد داشت از این رو آموزشگاه ها نیز بر این اساس قیمت و نرخ هزینه کلاس ها را تعیین می کنند. از این رو برخی از آموزشگاه ها که با شیوه های نوین و موثرتر زبان انگلیسی را آموزش می دهند، هزینه بیشتری بابت کلاس های خود دریافت می نمایند.

نرخ تدریس زبان در آموزشگاه

رده سنی آموزشی

برای رده های سنی مختلف آموزش های متفاوتی در نظر گرفته می شود. چرا که افراد در رده های سنی مختلف، سطح یادگیری متفاوتی دارند. از این رو قیمت گذاری کلاس های زبان انگلیسی برای رده های سنی مختلف نیز متفاوت می باشد و این امری کاملا طبیعی است.

سطح آموزش زبان آموزان

یکی دیگر از عوامل موثر بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه، سطح آموزشی زبان آموزان است. در سطوح مبتدی، زبان آموزان می توانند تحت نظر اساتید کم تجربه تری نیز آموزش ببینند و منابع آموزشی آنها نیز با سطوح بالاتر متفاوت است. هر چه سطح زبان زبان آموزان بالاتر باشد، هزینه آموزش به آنها بالاتر خواهد بود چرا که برای آموزش آنها باید از اساتید با تجربه تر با دانش بالا باید استفاده کرد و از طرفی این افراد نیاز به آموزش بیشتری خواهند داشت.

اعتبار آموزشگاه

اعتبار آموزشگاه مانند بحث برندینگ بر روی نرخ هزینه کلاس های زبان انگلیسی تاثیر می گذارد. هر آموزشگاه با اعتبار خود می تواند زبان آموزان بیشتری را به سمت خود جذب نماید همین مساله باعث افزایش نرخ کلاس های زبان در این آموزشگاه خواهد شد. دقیقا مشابه بحث برندینگ آموزشگاه نیز هزینه ای را بابت اعتبار خود از زبان آموزان دریافت خواهد نمود. بنابراین طبیعی است که هزینه کلاس برخی از آموزشگاه ها بالاتر از بقیه آموزشگاه ها باشد. از طرفی زبان آموزان با خیالی آسوده تر به این آموزشگاه ها می روند و از تجارب اساتید مجرب تری نیز بهرهد خواهند گرفت.

اساتید و معلم های زبان انگلیسی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه های مختلف شهرهای گوناگون، استاد و مدرس زبان انگلیسی می باشد. هر چه استاد با تجربه تر باشد، میزان یادگیری زبان در زبان آموزان بالاتر خواهد رفت. از این رو استادی که تحت نظر وی آموزش می بینند، نیز بر روی هزینه کلاس های زبان انگلیسی تاثیر می گذارد. دانش استاد، شیوه ای که برای آموزش بکار می برد، بروز بودن اطلاعات، تجربه و سابقه وی بطور مستقیم بر هزینه کلاس های وی تاثیر می گذارد.

منابع آموزشی

برخی از آموزشگاه ها با آماده سازی جزوات، کتاب های آموزشی خاص و همینطور ویدئو و فیلم های آموزشی منحصر به فرد، زبان آموزان را در جهت یادگیری زبان انگلیسی هدایت می نمایند. برخی دیگر از منابع موجود در دنیای آموزش زبان انگلیسی بهره می برند. نوع منابع آموزشی که یک آموزشگاه نیز بکار می برد، بطور اختصاصی بر میزان یادگیری زبان آموزان تاثیر می گذارد همین مساله باعث تغییر در نرخ تدریس زبان انگلیسی خواهد شد.

تعداد جلسات و نوع دوره آموزشی

برخی از آموزشگاه ها نیز با توجه به تعداد جلسات و نوع دوره آموزشی که برگزار می نمایند، هزینه های متفاوتی را برای کلاس های زبان انگلیسی خود در نظر می گیرند. معمولا برخی از آموزشگاه دوره های آموزشی خود را بر حسب تعداد جلسات قیمت گذاری می نمایند و برخی دیگر تخفیفات ویژه ای به زبان آموزان می دهند.
با وجود این عوامل نمی توان هزینه ثابتی را برای کلاس های زبان انگلیسی در نظر گرفت. بنابراین توصیه ای ما به شما این است که تنها با دیدن هزینه یک کلاس آن را انتخاب ننمایید و حتما به معیارهای دیگری همچون استاد مربوطه، سطح آموزش و منابعی که آموزشگاه مورد نظر بکار می برد نیز توجه داشته باشید.

هزینه تدریس خصوصی زبان

هزینه کلاس های تدریس خصوصی زبان با کلاس های عمومی که توسط آموزشگاه ها برگزار می شود، متفاوت است. آموزشگاه های مختلف با توجه به معیارهای بالا به قیمت گذاری این کلاس ها می پردازند. در آموزشگاه سروش دانش هزینه کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای سطوح آموزشی مختلف متفاوت می باشد اما از آنجا که این آموزشگاه برای زبان آموزان خود بسیار ارزش قائل است و بر این باور است که همه زبان آموزان با هر سطح مالی باید، بتوانند از نعمت یادگیری بهره مند شوند، هزینه کلاس ها را بصورت قسط بندی شده از زبان آموزان دریافت می نماید.

هزینه تدریس خصوصی زبان کودکان

کودکان بخش اعظمی از زبان آموزان، زبان انگلیسی را تشکیل می دهند. از این رو بسیاری از والدین تمایل دارند هزینه کلاس های تدریس خصوصی زبان کودکان را بدانند تا بتوانند با مناسب ترین هزینه ممکن، کودکان خود را به کلاس های آموزشی زبان بفرستند. برای کودکان نیز دو نوع کلاس آموزش زبان انگلیسی گروهی و خصوصی برگزار می شود که هر کدام هزینه های متفاوتی را از زبان آموزان دریافت خواهند کرد.

هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران

در تهران هزینه های کلاس های زبان انگلیسی بسیار متغیر است. آموزشگاه های مختلف هزینه های گوناگونی ارائه می دهند. در سال گذشته تغییرات قیمت بسیار مشهودتر بوده است. معمولا کلاس های خصوصی زبان انگلیسی هزینه بیشتری از کلاس های گروهی و عمومی دارند اما در این میان کیفیت آموزش بطور مستقیم بر هزینه ها تاثیر می گذارد.
برای اطلاع از هزینه های کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی می توانید از راه های ارتباطی زیر با مشاورین سروش دانش تماس حاصل نمایید وضمن کسب اطلاعات جامع در مورد کلاس ها و هزینه های آنها، راهنمایی لازم در زمینه آموزش زبان انگلیسی را کسب نمایید.

۴/۵ - (۱۱ امتیاز)