آیا آموزش زبان روسی سخت است؟ یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟ این مقاله را بخوانید و پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

آموزش و یادگیری زبان روسی فرایند شگفت انگیزی است و هر مرحله آن می تواند بسیار عملی باشد. با پیشرفت اقتصاد روسیه، آموزش زبان روسی نه تنها یکی از بهترین راه ها برای درک هر چه بیشتر این کشور مهم است، بلکه یک پل به سرزمین پهناور و متنوع می باشد که در انتظار کاوش است. اگر چه که همه ما دوست داریم برای بهبود مهارت های زبانی خود بی نهایت وقت در اختیار داشته باشیم، اما حقیقت این است که زندگی شخصی و حرفه ای همه ما زمانی کمی را برای آموزش و یادگیری باقی می گذارد. اگر می خواهید بدانید یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد و باید در طول روز چقدر زبان به آموزش این زبان اختصاص داد، پیشنهاد می کنیم به خواندن این مقاله ادامه دهید.

مدت زمان یادگیری زبان روسی چقدر است؟

این سوال نخستین سوالی است که زبان آموزان علاقمند به زبان روسی آن را خواهند پرسید، اما متاسفانه پاسخ دقیقی برای پاسخ به این سوال وجود ندارد. یادگیری هر زبان دارای فرایند پیچیده ای است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه شما را برخی از فاکتورهایی که بر روی سرعت آموزش زبان روسی تاثیر گذار هستند آشنا خواهیم ساخت. پس همچنان با ما همراه باشید.

۱- تجربه های یادگیری از زبان قبلی

اگر تجربه یادگیری یک زبان دیگر را دارید یا به صورت دو زبانه بزرگ شده اید، آموزش زبان روسی برای شما آسان تر خواهد بود. بر طبق پژوهش های انجام شده دو زبانه بودن، یادگیری زبان سوم را راحت تر می کند. زیرا این افراد به طور طبیعی عادت دارند که در معرض زبان های مختلف قرار بگیرند. تسلط و مهارت در یک زبان به تسلط و مهارت در زبان دیگر کمک می کند.

یکی از اولین قدم ها برای یادگیری یک زبان این است که در مورد ساختار آن زبان و ویژگی های منحصر به فرد زبان مورد نظر برای یادگیری، اطلاعاتی را کسب کنید. اگر قبلا با استفاده از مطالعه گرامر، یادگیری واژگان، گوش دادن به هجاها و صداهای مختلف و نگاه کرن به حروف به آموزش و یادگیری یک زبان جدید پرداخته اید، ذهن شما می داند که در هنگام مواجه شدن با یک زبان جدید باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشد. به همین روند دلیل یادگیری زبان سریع تر پیش خواهد رفت. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که قرار گرفتن در معرض زبان های مختلف به ویژه زبانی را که می خواهید یاد بگیرید، می تواند سرعت یادگیری آن زبان را بالاتر ببرد.

۲- ساختار زبان روسی

زبان روسی مانند بسیاری از زبان های اروپایی، از گروه زبان های هندی و اروپایی ناشی می شود، به همین دلیل می توانید شباهت های آن را با دیگر زبان های پیدا کنید. زیرا همه آن ها دارای یک ریشه یکسان هستند. اگر شما با دیگر زبان های اروپایی آشنا شده باشید می توانید به راحتی زبان روسی را نیز یاد بگیرید، زیرا در هر صورت ساختار بسیاری از این زبان ها به یکدیگر شباهت دارد و این کار را برای شما راحت تر می کند. به طور کلی هر چه بیشتر با این زبان آشنا شوید، نکات جالب تری را در مورد آن پیدا خواهید کرد که در سرعت یادگیری شما نقش به سزایی را خواهد داشت.

۳- روش های آموزش زبان روسی

روش های یادگیری نیز نقش مهمی را در آموزش زبان روسی دارند. توجه داشته باشید که اگر یادگیری شما محدود به کلاس درس باشد، احتمالا مدت زمان یادگیری شما طول خواهد کشید. اما اگر در خارج از کلاس نیز ساعاتی را به آموزش زبان روسی اختصاص دهید، می توانید زمان لازم را برای یادگیری این زمان کاهش دهید.

خواندن، گوش دادن به کتاب های صوتی، صحبت کردن، تماشای فیلم هایی به زبان روسی و سفر به روسیه می تواند به سرعت بخشیدن روند یادگیری شما کمک کنند. بر طبق پژوهش های انجام شده توسط کارشناسان زبان، بهترن روش برای یادگیری زبان روسی، تدریس خصوصی می باشد. زیرا در کلاس های تدریس خصوصی زبان روسی زبان آموز کل وقت کلاس را در اختیار دارد و می تواند تمامی سوالات و مشکلات خود را با معلم آموزشی خود در میان بگذارد و آن ها را برطرف کند.

۴- زمان مطالعه و یادگیری

به طور طبیعی اینکه مدت زمان یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد، به این بستگی دارد که در طول روز، هفته یا ماه چقدر زمان را به آموزش و یادگیری این زبان اختصاص می دهید. پژوهش های نشان می دهند که زبان آموزانی که هر روز یک ساعت را به آموزش زبان روسی اختصاص می دهند خواه یادگیری دستور زبان، یادگیری لغات، تماشای فلیم یا خواندن کتاب باشد، به طور قابل توجهی سریع تر از سایر زبان آموزان دیگر به زبان روسی تسلط پیدا می کنند.

۵- نگرش زبان آموز

از دیگر عواملی که در آموزش زبان روسی نقش مهمی را ایفا می کند، نگرش زبان آموز است. اگر با نگرش مثبت به یادگیری این زبان نزدیک شوید و آن را فرصتی جالب و جذاب برای گسترش افق خود بدانید، سریع تر به زبان روسی تسلط پیدا خواهید کرد.

۶- انگیزه زبان آموز

یا انگیزه بودن برای یادگیری یک زبان جدید مهم است. مطالعات زیادی وجود دارند که نشان دهنده اهمیت انگیزه در یادگیری زبان می باشد. با انگیزه ماندن دلیل شماره یک بسیاری از افراد در موفقیت یا عدم موفقیت در آموزش و یادگیری یک زبان است.
باید همیشه به خود یادآوری کنید که به چه دلیلی می خواهید زبان روسی را یاد بگیرید؟ با یادگیری زبان روسی چه تغییر در زندگی شما حاصل خواهد شد؟ این سوالات باعث خواهد شد که همیشه با انگیزه بمانید، به همین دلیل مدت زمان یادگیری این زبان کاهش پیدا خواهد کرد.

آموزشگاه زبان سروش دانش

همانطور که اشاره شد، تدریس خصوصی زبان روسی از بهترین روش های یادگیری این زبان به شمار می آید. اگر به دنبال تدریس خصوصی زبان روسی در تهران به صورت ۱۰۰ درصد تضمنی هستید ما به شما آموزشگاه زبان سروش دانش را معرفی می کنیم. این آموزشگاه یکی از با سابقه ترین آموزشگاه های تدریس خصوصی زبان در تهران می باشد که به استفاده از اساتید برجسته و حرفه ای داخلی و خارجی کلاس های تدریس خصوصی زبان روسی را با بالاترین کیفیت برگزار می کند. برای شرکت در این کلاس ها و استفاده از خدمات ارائه شده توسط آموزشگاه زبان سروش دانش، می توانید با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید و در مورد نحوه ثبت نام اطلاعات و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)