آیا آموزش و یادگیری زبان سوئدی سخت است؟ چقدر طول می کشد تا به زبان سوئدی تسلط پیدا کنیم؟ با خواندن این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

از دیگر کشورهای محبوب در بین ایرانیان کشور سوئد می باشد زیرا کسب اقامت در این کشور نسبت به سایر کشورهایی اروپایی دیگر آسان است از این رو سالانه صدها نفر ایرانی به این کشور مهاجرت می کنند. همچنین کشور سوئد دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد که اخذ اپلای از این دانشگاه ها به نسبت دانشگاه های دیگر اروپا راحت تر است به همین دلیل دانشجویان زیادی برای قصد ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند.

از آنجایی که اصلی ترین راه ارتباطی بین انسان ها زبان می باشد افرادی که به قصد سفر، مهاجرت، کار یا ادامه تحصیل کشور سوئد را انتخاب می کنند، اولین قدم این است که به زبان سوئدی تسلط پیدا کنند. معمولا اولین سوالی که ذهن این افراد را به خود مشغول می کند این است که آیا آموزش و یادگیری زبان سوئدی سخت است؟ چقدر طول می کشد تا به زبان سوئدی تسلط پیدا کنند؟ در حقیقت پاسخ روشنی برای این سوالات وجود ندارد، زیرا مدت زمان آموزش زبان سوئدی به عواملی مختلفی بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم بیشتر به پاسخ این سوالات بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مدت زمان آموزش و یادگیری زبان سوئدی

همانطور که مدت زمان آموزش و یادگیری زبان سوئدی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما از اصلی ترین دلایلی که بر روی سرعت یادگیری این زبان تاثیر گذار است می توان به میزان تلاش زبان آموز برای یادگیری این زبان، تمرین و تکرار مداوم و استفاده منابع و روش های مناسب جهت آموزش زبان سوئدی اشاره کرد.

عوامل تاثیر گذار بر روی آموزش زبان سوئدی

یادگیری هر زبان جدیدی در ابتدا سخت خواهد بود به خصوص اگر در مورد آن زبان و ساختارهای دستوری آن اطلاعی نداشته باشید. اما به صورت کلی یادگیری هر زبانی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل عبارتند از:

  • هدف زبان آموز از یادگیری و آموزش زبان سوئدی
  • انگیزه زبان آموز
  • تجربه های یادگیری از زبان قبلی
  • ساختار زبان سوئدی
  • منابع و روش های آموزشی
  • کیفیت و نحوه تدریس اساتید آموزشی

مدت زمان مطالعه برای یادگیری زبان سوئدی

از عوامل اصلی که بر روی سرعت یادگیری زبان سوئدی تاثیر گذار می باشد، مدت زمانی است که به مطالعه و آموزش این زبان اختصاص می دهید. توجه داشته باشید که هر چه مدت زمانی را که به آموزش زبان سوئدی اختصاص می دهید بیشتر باشد، سریع تر می توانید بر روی این زبان تسلط پیدا کنید. بر طبق پژوهش های انجام شده افرادی که در طول روز سه ساعت را به آموزش زبان سوئدی مشغول هستند خواه این آموزش از طریق گوش دادن به کتاب های صوتی به زبان سوئدی، یادگیری دستور زبان سوئدی، یادگیری لغات، تماشای فیلم یا هر چیزی دیگر باشد، به طور قابل توجهی سریع تر به زبان سوئدی تسلط پیدا می کنند.

تکرار و تمرین از جمله عواملی است که در یادگیری سریع هر زبان نقش دارد. همیشه سعی کنید آنچه را که در کلاس های آموزشی یا به صورت خودآموز یاد می گیرید به صورت پیوسته تکرار و تمرین کنید تا در حافظه ناخودآگاه شما ثبت و ضبط شود.

چه عواملی یادگیری زبان سوئدی را دشوار می کند؟

بهتر است بدانید همان گونه که عواملی وجود دارند که در یادگیری سریع زبان سوئدی نقش دارند، فاکتورهایی نیز وجود دارند که آموزش این زبان را دشوار و سخت می کنند. از جمله این عوامل می توان به از دست دادن انگیزه، استفاده از روش های نادرست برای یادگیری و کار با اساتید بی تجربه اشاره کرد.

در حقیقت آموزش و یادگیری هر زبانی بدون کمک از یک فرد متخصص و با تجربه غیر ممکن خواهد بود. وجود یک معلم آموزشی حرفه ای به شما کمک خواهد کرد تا به قواعد دستوری زبان سوئدی به صورت کامل تسلط پیدا کنید و کلمات را به صورت صحیح تلفظ کنید. اما استفاده از یک استاد بی تجربه و ناآگاه به زبان سوئدی نه تنها یادگیری این زبان را دشوارتر می کند بلکه باعث بی انگیزه شدن زبان آموز نیز خواهد شد. به همین دلیل شما باید در هنگام انتخاب اساتید خود برای آموزش زبان سوئدی دقت کنید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به این زبان تسلط پیدا کنید.

روش های آموزشی زبان سوئدی

امروزه روش های مختلفی برای آموزش و یادگیری زبان وجود دارد که هر کدام از این روش ها دارای ویژگی های خاص خود می باشند و می توانند به زبان آموزش در یادگیری زبان سوئدی کمک کنند. اما بر طبق بررسی ها و مطالعات انجام شده در حوزه آموزش زبان سوئدی، بهترین روش برای یادگیری این زبان، تدریس خصوصی است. زیرا در کلاس های تدریس خصوصی زبان سوئدی زبان آموز تمام وقت کلاس را در اختیار دارد و توجه معلم آموزشی تنها بر روی او خواهد بود. به همین دلیل زبان آموز می تواند تمامی مشکلات و سوالات خود را با استاد مطرح کند و آن ها را برطرف نماید. همچنین استاد آموزشی می تواند از بهترین روش یادگیری متناسب با سطح یادگیری زبان آموز استفاده کند تا خیلی سریع به زبان سوئدی تسلط پیدا کند.

آموزشگاه زبان سروش دانش

از بهترین آموزشگاه های تدریس خصوصی زبان در سطح شهر تهران، آموزشگاه زبان سروش دانش می باشد. این آموزشگاه با بیش از ۲۰ سال سابقه و با بهره گیری از اساتید فوق حرفه ای داخلی و خارجی کلاس های تدریس خصوصی زبان سوئدی را با بالاترین کیفیت برگزار می کند. تمامی کلاس های تدریس خصوصی زبان سوئدی سروش دانش دارای یک برنامه دقیق و منسجم با توجه به هدف زبان آموز می باشد. اگر قصد دارید زبان سوئدی را به صورت کاملا تضمینی و در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید، همین حالا این فرصت را از دست ندهید و در کلاس های تدریس خصوصی زبان سروش دانش شرکت کنید. برای شرکت در این کلاس ها و نحوه ثبت نام کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

۳.۶/۵ - (۵ امتیاز)