برای یادگیری زبان سوئدی چه روش هایی را می توان بکار برد ؟ آیا یادگیری زبان سوئدی برای ایرانیان و فارسی زبان ها سخت است؟

زبان سوئدی (Swedish) یکی از زبان هایی است که ریشه آن هندواروپایی می باشد و در کشور سوئد و فنلاند، دانمارک، فنلاند، آلمان، استرالیا، بلژیک، فرانسه و در تعدادی از کشورهای دیگر نیز استفاده می شود و تعداد گویش وران این زبان بیشتر از ۱۵ میلیون نفر می باشند. اگرچه زبان های زیادی در کشور سوئد مورد استفاده قرار می گیرند اما زبان رسمی این کوشر سوئدی است. این زبان با زبان کشورهای اسکاندیناویی مانند نروژ، دانمارک، ایسلند و جزایر فارو از یک ریشه می باشند هرچند که با تعدادی از این زبان ها تفاوت های زیادی دارد. در اصل این زبان را می توان زیر شاخه زبان ژرمنی شمالی دانست .

مزایا و کاربردهای یادگیری زبان سوئدی

یادگیری یک زبان جدید همیشه می تواند مزایایی بیشتر آز انچه که ما تصور می کنیم برای ما داشته باشد و امروزه دانستن زبان های بیشتر بسیار ضروری شده است به گونه ای که همه افراد حداقل یک زبان دوم برای خودشان انتخاب کرده اند و با آن آشنایی پیدا کرده اند. زبان سوئدی هم به عنوان یک زبان دوم می تواند کاربردهایی داشته باشد که مهم ترین آنها به شکل زیر است:

هموار کردن یادگیری زبان های دیگر

همانگونه که گفته شد زبان سوئدی با زبان کشورهای منطقه اسکاندیناوی دارای یک ریشه مشابه می باشد. بنابراین با دانستن زبان سوئدی شما راه خودتان را برای یادگیری زبان هایی همچون نروژی، دانمارکی و ایسلندی هموار کرده اید و با کمی تلاش قادر خواهید تمامی این زبان ها را یاد بگیرید.

یادگیری زبان سوئدی با هدف تحصیل، تجارت و یا مهاجرت

همانگونه که می دانیم کشورهایی همچون سوئد، نروژ و دانمارک همیشه از نظر رفاه اجتماعی، کار و تحصیلات از جمله بهترین کشورهای جهان به حساب می آیند و همین امر هم باعث شده است که بسیاری از دانشجویان، تاجران و یا حتی افراد عادی تمایل داشته باشند با اهداف گوناگون به این کشورها بروند. پس دانستن و آشنایی با زبان رسمی آنها می تواند یک امتیاز ویژه و مهم برای آنها و کسب موفقیتشان باشد.

مزیت یادگیری زبان سوئدی برای آشنایی با فرهنگ کشورهای اسکاندیناوییادگیری زبان سوئدی

در کنار تمام امتیازات مثبتی که کشورهای اسکاندیناوی دارند طبیعت و مکان های دیدنی شگفت انگیزی را نیز می توان در این مناطق شاهد بود و کسانی که با هدف گردشگری و آشنایی با تاریخ زیبای این مناطق قصد دیدن این کشورها را دارند با دانستن زبان رسمی این کشورها می توانند لذت بیشتری از سفرهای خود ببرند .

زبان سوئدی یک زبان آسان و زیبا است

این زبان تقریبا نزدیکی زیادی به زبان انگلیسی دارد، به همین دلیل می تواند آن را به خوبی و در زمان کمی یاد گرفت، همچنین زمانی که به سوئدی حرف زدن افراد این کشور گوش کنید همانند گوش دادن به آواز است و زبانی نرم و آهنگین می باشد که بسیار دلچسپ است.

تاریخچه زبان سوئدی

زبان سوئدی در اصل شکل رشد یافته ای از زبان دانمارکی می باشد که پیش از قرون وسطا در تمام مناظق اسکاندیناوی از آن استفاده می شده است. زبان سوئدی که زیر شاخه زبان های اسکاندیناوی است در سال های ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ میلادی به عنوان یک زبان مستقل رشد و گسترش پیدا کرد و با نام سوئدی کهن ثبت شده است. از این دوران فقط تعداد کمی آثار که کتیبه های رونی بودند و بر روی سنگ ها نوشته شده بودند به جا مانده است.

در قرن ۱۴ میلادی زبان نوشتاری سوئدی توانست اتحادی سراسری را در کل کشور سوئد به وجود بیاورد. البته حرف و واژه های زیادی از زبان های لاتین و یونانی وارد زبان سوئدی شد بود و در قرن های ۱۷ و ۱۸ هم واژه های جدیدی از زبان فرانسه وارد آن شد که زبان سوئدی مدرن را کامل کردند و تا امروز همچنان ثابت می باشد. زبان سوئدی دارای ریتم و آهنگ خاصی است که کمتر زبانی را در دنیا می توان مشابه آن پیدا کرد.

مزایای تدریس خصوصی زبان سوئدی

تدریس خصوصی یکی از بهترین روش های آموزش و یادگیری زبان خصوصی می باشد که می تواند مزایای بسیاری نسبت به سایر روش های آموزشی داشته باشد که از مهم ترین آنها می توان به بازدهی سریع، یادگیری اصولی و دقیق، آموزش مداوم و مستمر و سریع تر می باشد. یکی از بهترین آموزشگاه های زبان در تهران آموزشگاه زبان سروش دانش می باشد که با داشتن سابقه بسیار درخشان و همچنین استفاده از جدیدترین متدها و روش های به روز آموزشی نی تواند به صورت تضمینی زبان سوئدی را به زبان آموزان آموزش دهد.

از بهترین ویژگی های این آموزشگاه بهره بردن از بهترین اساتید مجرب زن و مرد، امکان تدریس در منزل، اخذ آزمون های تعیین سطح رایگان، قسط بندی شهریه ها و همچنین پشتیبانی و تدریس زبان های زنده دنیا می باشد که آن را از سایر آموزشگاه های دیگر متمایز کرده است.

میزان سختی و مدت زمان یادگیری زبان سوئدی

زبان سوئدی را می توان یکی از زبان هایی دانست که یادگیری آن برای فارسی زبانان به نسبت زبان هایی مانند آلمانی، روسی، فرانسوی و اسپانیایی بسیار آسان تر است و دلیل آنهم وجود لغات هم ریشه بسیاری با زبان انگلیسی در آن می باشد. البته در زبان سوئدی لغات بسیاری هم پیدا می شود که ریشه فارسی دارند. همچنین در این زبان نیازی به صرف فعل برای اول شخص، دوم شخص و یا سوم شخص نیست. این زبان حالتی آهنگین دارد و به خاطر همین یادگیری آن راحت تر می باشد.

مدت زمان یادگیری زبان سوئدی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که مهم ترین آنها میزان آشنایی قبلی با این زبان و یا زبان انگلیسی، میزان نزدیکی زبان به زبان مادری، روش ها و منابع مورد استفاده برای آموزش زبان و میزان وقت و تمرینی که زبان آموز به آن اختصاص می دهد هستند.

۴.۲/۵ - (۶ امتیاز)