هزینه تدریس خصوصی زبان سوئدی چقدر است؟ این زبان دارای چه تاریخچه ای است؟ یادگیری زبان سوئدی چه مزایایی دارد؟ ویژگی های شاخص این زبان چیست؟ پاسخ این سوالات را در متن زیر خواهیم یافت.
زبان سوئدی یکی از زبان هایی است که از خانواده زبان های هند و اروپایی می باشد و در کشورهایی مانند فنلاند، استرالیا، بلژیک، فرانسه، سوئد، دانمارک، اسپانیا، کانادا، آمریکا، آلمان و کشورهای دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد گویش وران این زبان در مقایسه با زبان های مطرحی همچون اسپانیایی و انگلیسی بسیار ناچیز است و در کل دنیا شاید ۱۵ تا ۲۰ میلیون نفر از آن استفاده کنند. هرچند که زبان های دیگری در کشور سوئد مورد استفاده قرار می گیرند اما زبان سوئدی به عنوان زبان رسمی کشور برگزیده شده است. ریشه زبان سوئدی با زبان های کشورهای اسکاندیناوی مانند نروژ، دانمارک، ایسلند و جزایر فارو مشابه می باشد هر چند که تعدادی از این زبان ها دارای تفاوت های بسیاری نسبت به هم می باشند. زبان سوئدی در اصل از زیر شاخه های زبان ژرمنی شمالی است.

تاریخچه زبان سوئدی

زبان سوئدی همانند سایر زبان های زنده دنیا دارای تاریخچه و ریشه ای مشخص می باشد. این زبان در اصل زبان دانمارکی است که رشد و توسعه پیدا کرده است. این زبان قبل از قرون وسطا در تمام مناطق اسکاندیناوی مورد استفاده قرار می گرفت. زبان سوئدی که زیر شاخه زبان های اسکاندیناوی و از خانواده زبان های ژرمنی شرقی است و ریشه آن به خانواده زبان های هند و اروپایی بر می گردد در سال های ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ میلادی و در مدت زمان ۶ قرن به صورت یک زبان مستقل رشد کرد و گسترش پیدا کرد و با نام سوئدی کهن شناخته شد. تنها اسناد و نوشته هایی که مربوط به این دوران از زبان سوئدی باشد تعداد بسیار محدودی از کتیبه های رونی و سنگ نوشته ها هستند.
• دوره مدرن زبان سوئدی را می توان از قرن ۱۴ میلادی به بعد دانست جایی که زبان نوشتاری سوئدی توانست که باعث اتحاد سراسر در کشور سوئد شود هرچند که تاثیر بسیار زیادی از زبان های لاتین و یونانی گرفته است و در قرن ها ۱۷ و ۱۸ نیز از زبان فرانسه واژه های زیادی را قرض گرفت اما امروزه آن را به عنوان یک زبان مدرن و کامل می شناسند. این زبان دارای ریتم و آهنگ مشخصی است که در تمام دنیا به ندرت می توان مشابه آن را پیدا کرد.

هزینه تدریس خصوصی زبان سوئدی

ویژگی های زبان سوئدی

زبان سوئدی از جمله زبان هایی است که از نظر نوشتاری شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارد اما در تلفظ کلمات متفاوت است. الفبای این زبان دارای ۲۹ حرف است که تقریبا با حروف زبان انگلیسی شباهت دارند.
• کسانی که به زبان سوئدی تسلط دارند می توانند ۹۰ درصد انگلیسی را به خوبی متوجه شوند.
• واژه های زیادی در زبان سوئدی وجود دارند که ریشه در زبان فارسی دارند.
• زبان سوئدی در کشور فنلاند نیز به عنوان زبان رسمی شناخته شده است.
• در زبان سوئدی فرم افعال در زمان های مختلف تغییر می کنند.
• اسم ها در این زبان به دو گروه مختلف تقسیم می شوند که مطابقه با این دو گروه نیز صفت های مختلف صرف می شوند
• در زبان سوئدی از حروف اضافه فراوانی استفاده می شود و ترتیب قرار گیری کلمات در جمله دارای قاعده مشخصی است.
• به زبان سوئدی که در فنلاند گویش می شود، زبان سوئدی فنلاندی گفته می شود و تلفظ آن با زبان سوئدی که در کشور سوئد استفاده می شود دارای تفاوت های کمی می باشد چرا که تلفظ زبان سوئدی تقریباً با قاعده می باشد

کاربردها و مزایای یادگیری زبان سوئدی

یادگیری هر زبان جدیدی می تواند مزایایی بیشتر از حد انتظار ما برای ما داشته باشد و ما را با دنیایی جدید آشنا کند. امروزه و در عصر جدید یادگیری زبان های دوم، سوم و حتی چندم می تواند هدف و دغدغه بسیاری از افراد جامعه باشد چرا که بر خلاف گذشته امروزه ارتباط بین کشورهای مختلف بسیار راحت تر شده است. زبان سوئدی نیز از آن دسته زبان هایی است که طرفداران زیادی در کشور ما دارد. از جمله مزایای یادگیری زبان سوئدی می توان موارد زیر را عنوان کرد:

تاثیر یادگیری زبان سوئدی در یادگیری دیگر زبان ها

همانطور که گفته شد زبان سوئدی قرابت بسیار زیادی با سایر زبان های مناطق اسکاندیناوی دارد و در صورتی که بر این زبان تسلط داشته باشید در اصل پنجره ای برای یادگیری چندین زبان دیگر به روی شما باز خواهد شد. زبان هایی مانند نروژی، دانمارکی، ایسلندی و فنلاندی را می توان در صورت تسلط داشت بر زبان سوئدی به راحتی یاد گرفت.

تاثیر یادگیری زبان سوئدی به منظور تحصیل و مهاجرت

کشور سوئد به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا برای ایرانیان شناخته می شود که قصد مهاجرت به آنجا را داشته اند چرا که یکی از بهترین کشورهای دنیا به حساب می آید. همچنین این کشور دارای دانشگاه های بسیار معتبری است که دانشجویان زیادی خواهان ادامه تحصیل در آنجا هستند به همین دلیل آشنایی با زبان رسمی این کشور می تواند به مهاجران و دانشجویان کمک زیادی در موفقیت آنان بکند.

تاثیر یادگیری زبان سوئدی برای گردشگری و آشنایی با فرهنگ های مختلف

کشورهای مناطق اسکاندیناویی از نظر طبیعت و جاذبه های گردشگری همیشه جزء بهترین های جهان بوده اند و از محبوب ترین مقاصد گردشگران و توریست ها هستند. بنابراین افرادی که با هدف گردشگری و آشنایی با فرهنگ های مختلف این کشورها به آنجا سفر می کنند می توانند با آشنایی با زبان سوئدی لذت سفر را چندین برابر بچسند.

تاثیر یادگیری زبان سوئدی برای شغل و تجارت

امروزه به دلیل پیشرفت امکانات، علوم و تکنولوژی، دیگر کسی خود را محدود به منطقه خاصی نمی کند تا به کار و یا فعالیتی مشغول باشد و تجار و سرمایه داران سعی می کنند در جایی مشغول به فعالیت باشند که منفعت بیشتری برای آنان داشته باشد. به همین دلیل کسانی که هدف تجارت در این کشورهای اسکاندیناوی را دارند و یا می خواهند شاغل باشند در صورت آشنایی با زبان رسمی آنها می توانند بیشتر از پیش موفق شوند. لازم به ذکر است که کشور سوئدی افراد مهاجر و غیر بومی بسیار زیادی دارد که سهم ایرانی ها نیز کم نیست.

تاثیر یادگیری زبان سوئدی در کسب درآمد

با توجه به این که امروزه همه افراد جامعه قصد دارند زبان دومی را آموزش ببینید و زبان سوئدی نیز زا جمله زبان های محبوب ایرانیان می باشد بنابراین اگر کسی بر این زبان تسلط و توانایی تدریس آن را داشته باشد می توان به عنوان یک منبع درآمد از آن بهره ببرد و آینده شغلی خود را تامین کند.

نرخ تدریس خصوصی زبان سوئدی

تدریس خصوصی زبان های خارجه به عنوان بهترین روش آموزشی شناخته می شود که در چند سال اخیر با استقبال بسیار زیادی نیز مواجه شده است چرا که دارای مزایایی همچون بازدهی سریع، نتیجه بهتر، امکان استفاده از مدرس و ابزارهای آموزشی بهتر، آموزش بهتر و اصولی تر و امکان تدریس در منزل می باشد. اما نمی توان به صورت قطعی نرخ تدریس خصوصی زبان سوئدی را تعیین کرد چرا که این امر بسته به شرایطی مانند میزان آشنایی زبان آموز با زبان سوئدی از قبل، میزان توانایی و دانش استاد و مدرس، متدها و شیوه های آموزشی، تعداد ساعات آموزش، زمان و مکان آموزش و نوع آموزشگاه می باشد. بهترین روش برای آگاهی از میزان هزینه های تدریس خصوصی تماس با کارشناسان و مشاورین آموزشگاه سروش دانش می باشد.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش

همانگونه که بیان شد امروزه تدریس خصوصی زبان های خارجه استقبال بی نظیری را به خود می بینید و چون یادگیری زبان ها دوم و سوم دغدغه بسیاری از افراد جامعه می باشد، آموزشگاه های بسیار زیادی در حال فعالیت و ارائه خدمات خود به زبان آموزان می باشند. آموزشگاه تخصصی سروش دانش نیز با داشتن سابقه ای ۲۰ ساله و بهره گیری از بهترین و مجرب ترین اساتید مرد و زن و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روش های آموزش روز دنیا سعی کرده است همواره رضایت و اعتماد زبان آموزان خودش را به نحو احس جلب نماید.
از خدمات ویژه این آموزشگاه می توان به اخذ آزمون های تعیین سطح رایگان، قسط بندی کردن شهریه ها برا کاهش فشار از روی زبان آموز، و تدریس خصوصی در منزل اشاره کرد که باعث شده است محبوبیت بالایی نزد زبان آموزان داشته باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)