هزینه تدریس خصوصی زبان هلندی چقدر است؟ زبان هلندی دارای چه تاریخچه ای می باشد؟ مزایا و کاربردهای یادگیری زبان هلندی چیست؟ این زبان چه ویژگی هایی دارد؟ پاسخ این سوالات را در متن زیر خواهیم یافت.
زبان هلندی یکی از زبان های رایج دنیا می باشد که ریشه آن در اصل به خانواده زبان های هند و اروپایی برمی گردد و از زیر شاخه های زبان های فرانکی سفلی و زبان های ژرمنی غربی و ژرمنی است. این زبان به عنوان زبان رسمی در کشورهای هلند، بلژیک (فلامز)، آرویا، سنت مارین و سورینام شناخته می شود و همچنین به عنوان زبان دوم در چندین کشور دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد گویش وران این زبان در تمام دنیا حدود ۴۰ میلیون نفر می باشند که بیشتر از ۲۵ میلیون نفر از آنها این زبان را به عنوان زبان مادری و بقیه آن را به عنوان زبان دوم خود استفاده می کنند. زبان هلندی که در کشور هلند مورد استفاده قرار می گیرد با عنوان Dutch و زبان هلندی که در کشور بلژیک استفاده می شود با عنوان Flemish یا فلاندری شناخته می شود که تفاوت های جزئی باهم دارند.

تاریخچه زبان هلندی

همانگونه که در بالا نیز عنوان شد زبان هلندی زیر شاخه زبان های ژرمنی و از خانواده زبان های هند و اروپایی می باشد بنابراین می توان انتظار قدمت و تاریخچه کهنی از آن داشت. قدمت این زبان به سال ۱۰۷ میلادی بر می گردد اما اسناد و آثار مکتوب بسیار محدودی از این زبان در زمان در دسترس است. زبان هلندی در طول تاریخ به سه دوره هلندی باستان، هلندی میانه و هلندی مدرن تقسیم می شود. هلندی باستان که قدمت آن به سال های ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ میلادی بر می گردد به صورت قابل توجهی تحت تاثیر زبان های آلمانی و انگلیسی کهن بوده است و مشترکات زیادی با آنها داشته است.
دوره میانه زبان هلندی از سال های ۱۱۰۰ تا ۱۷۰۰ میلادی به طول انجامیده است که باز هم دستور زبان آن تحت تاثیر زبان هایی مانند فرانسه، انگلیسی و آلمانی بوده است و شاکله اصلی آن از این ۳ زبان بوده است. اما دوره مدرن زبان هلندی بعد از سال ۱۷۰۰ میلادی شروع شده و تا به امروز همچنان مورد استفاده قرار گرفته است هرچند که باز هم واژگان بسیاری از زبان هایی مانند انگلیسی را قرض گرفته و استفاده می کند. البته به دلیل مهاجرت ها و مشکلات دیگر واژه های بسیار زیادی نیز از زبان هلندی وارد زبان های آمریکایی و انگلیسی شده اند و آنها را تحت تاثیر خود قرار داده اند.

هزینه تدریس خصوصی زبان هلندی

ویژگی های زبان هلندی

با توجه به آنکه زبان هلندی ریشه مشترکی با زبان انگلیسی دارد از لحاظ ساختاری و قواعد صرفی نیز شباهت های زیادی با این زبان دارد و کسی که با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد می تواند به هلندی نیز تسلط پیدا کند. همچنین لغات فرانسوی بسیار زیادی در دستور و ساختار این زبان وجود دارد. تعداد حروف الفبای زبان هلندی ۲۷ عدد می باشد و دارای ویژگی های خاصی مانند موارد زیر است :
• در زبان هلندی تمامی لغت ها و اسم ها بر اساس جنسیت طبقه بندی می شوند و یک اسم می تواند مذکر، مونث و یا خنثی باشد
• زبان هلندی یکی از زبان های ساده برای یادگیری می باشد که یکی از دلایل آن این است که دارای ۵ زمان گرامری می باشد
• لغات بسیار زیادی در زبان هلندی با سایر زبان های اروپایی مانند آلمان، انگلیس و فرانسه وجود دارد
• فعل ها در این زبان دارای دو وجه هستند
• بر خلاف زبان فارسی در زبان هلندی همیشه صفت ها قبل از اسم هایی می آیند که آنها را توصیف می کنند.
• در این زبان برخلاف بسیاری از زبان های مطرح دنیا حرف تعریف وجود ندارد
• ترتیب قرار گرفتن واژه ها در زبان هلندی همانند زبان روسی می باشد و اهمیتی ندارد در کجای جمله قرار می گیرد و با هر ترتیبی که استفاده شوند معنی کامل جمله را می رسانند
• زبان هلندی را می توان تقریبا یک زبان هجا محور دانسته به این معنی که بیشتر از ۹۵ درصد از لغات این زبان به همان شکلی که نوشته می شوند خوانده می شوند
• ترتیب واژه ای در زبان هلندی به صورت V2 می باشد به این معنی که در عبارات اصلی فعل در مکان دوم قرار می گیرد

مزایا و کاربردهای یادگیری زبان هلندی

امروزه یادگیری زبان های دوم ، سوم و حتی چندم به هدف و دغدغه اصلی بسیاری از افراد تبدیل شده است چرا که یادگیری هر زبان جدیدی می تواند دریچه ای تازه به دنیا به روی افراد بگشاید؛ خصوصا افرادی که قصد خروج از کشور به هر دلیلی را داشته باشند. با توجه به توانایی ذهن بشر، هر انسانی می تواند بیش از چندین زبان دنیا را یاد بگیرد و افرادی بوده اند که حتی تا مرز ۵۰ تا ۶۰ زبان دنیا را فرا گرفته اند. یادگیری زبان های جدید قطعا کاربردها و مزایای بسیار زیادی دارد و زبان هلندی نیز از این قاعده مستثنی نیست. یادگیری این زبان می تواند کاربردهایی مانند موارد زیر داشته باشد:

تاثیر یادگیری زبان هلندی در کسب درآمد

شما حتی اگر نخواهید که به کشور دیگری سفر کنید می توانید با تسلط داشتن بر زبان هلندی یک منبع درآمد و شغل مطمئن و آینده دار برای خودتان داشته باشید چرا که زبان هلندی در میان ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است و با استقبال خوبی در چند سال اخیر مواجه شده است بنابراین تدریس این زبان می تواند منبع درآمد خوبی باشد.

تاثیر یادگیری زبان هلندی برای شغل و تجارت

امروزه دنیا به گونه ای پیش می رود که افراد در قید و بند جغرافیا برای زندگی، شغل، تجارت و گردش نمی مانند و هر جایی که بتواند منفعت بیشتری برای آنها داشته باشد به راحتی می توانند بروند. کشور هلند با توجه به امکانات، زیرساخت ها و جغرافیای خوبی که دارد می تواند مقصد مناسبی برای تجار و سرمایه داران باشد و حتی افرادی که می خواهد مشغول به کار شوند. بنابراین آشنایی با زبان رسمی این کشور می تواند کمک زیادی به این افراد بکند تا روند موفقیت و پیشرفت بهتری داشته باشند.

تاثیر یادگیری زبان هلندی برای تحصیل و مهاجرت

همانطور که گفته شد کشور هلند یکی از مقاصد محبوب برای ایرانیان برای اهداف گوناگون می باشد. این کشور با داشتن دانشگاه های معتبر می تواند برای ادامه تحصیلات تکمیلی گزینه مناسبی برای دانشجویان باشد همچنین این کشور از جمله کشورهایی است که مهاجر پذیری بالایی دارد و کسانی که بخواهند اقامت آن را اخذ کنند با آشنایی داشتن با زبان رسمی هلندی می توانند مسیر آسان تری را طی کنند و دانشجویان نیز سریع تر به موفقیت برسند.

تاثیر یادگیری زبان هلندی برای آشنایی با زبان های دیگر

همانطور که گفته شد زبان هلندی دارای ریشه مشترکی با تعدادی از زبان های مهم دنیا می باشد و از لغات و واژه های بسیاری از این زبان ها استفاده کرده است بنابراین زمانی که به زبان هلندی آشنایی داشته باشید می توانید به راحتی و در مدت زمان کمی این زبان ها را نیز فرا بگیرید.

تاثیر یادگیری زبان هلندی برای گردشگری و تفریح

کشور هلند یکی از زیباترین کشورهای دنیا از نظر جاذبه های طبیعی می باشد و قطعا مقصد مناسبی برای توریست ها و گردشگران می باشد و کسانی که به این کشور سفر می کنند در صورتی که با زبان رسمی آنان آشنایی داشته باشند می توانند بیشتر از دیدن جاذبه ها لذت ببرند.

نرخ تدریس خصوصی زبان هلندی

تدریس خصوصی زبان های خارجه امروزه به عنوان بهترین و کامل ترین شیوه آموزش زبان شناخته می شود که مزایایی همچون سرعت بخشیدن به روند آموزش، استفاده از شیوه ها و متدهای آموزشی نوین، امکان تدریس در منزل، در اختیار داشتن کامل مدرس و کسب نتایج بهتری را به همراه دارد هر چند که نسبت به روش های دیگری هزینه های بالاتری دارد اما نمی توان به صورت قطعی نرخ تدریس خصوصی زبان هلندی را تعیین کرد چرا که به شرایطی مانند میزان آشنایی زبان آموز با زبان هلندی، میزان سابقه و توانایی ها مدرس، شیوه ها و متدهای آموزشی، تعداد ساعات آموزشی و زمان و مکان آموزش بستگی دارد اما با تماس گرفتن با کارشناسان و مشاورین آموزشگاه سروش دانش می توان با توجه به شرایط گفته شده هزینه ها را برآورد کرد.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش

با توجه به آنکه تدریس خصوصی امروزه با استقبال خوبی رو به رو شده است، آموزشگاه های بسیار زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند و خدمات خود را به زبان آموزان ارائه می کنند. آموزشگاه زبان سروش دانش با داشتن سابقه ای دو دهه ای و بهره گرفتن از جدیدترین و مدرن ترین شیوه های آموزشی و اساتید با تجربه و با سابقه آقا و خانم همواره سعی داشته است که رضایت و اعتماد زبان آموزان خود را به خوبی جلب نماید و آنها را در انتخاب بهترین آموزشگاه تدریس زبان ها خارجه یاری نماید.
از جمله خدمات ویژه این آموزشگاه می توان به اخذ آزمون های رایگان تعیین سطح، امکان تدریس خصوصی در منزل با اساتید آقا و خانم، قسط بندی کردن شهریه ها برای کم کردن فشار از روی زبان آموز و استفاده از ابزارها و متدهای آموزشی روز دنیا اشاره کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)