آموزش و یادگیری زبان هندی چقدر طول می کشید؟ آیا یادگیری این زبان سخت است؟ این مقاله را بخوانید تا بتوانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

امروزه بسیاری از ایرانیان کشور هند را برای ادامه تحصیل، کار و یا مهاجرت انتخاب می کنند به همین دلیل آموزش و یادگیری زبان هندی از اهیمت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از زبان آموزان و علاقه مندان به زبان هندی هنگامی که می خواهند به آموزش این زبان بپردازند می خواهند بدانند که چقدر طول خواهد کشید تا به زبان هندی تسلط پیدا کنند. در پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمان یادگیری هر شخص با شخص دیگری متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر قصد دارید به یادگیری زبان هندی بپردازید و می خواهید بدانید مدت زمان یادگیری این زبان به چه عواملی بستگی دارد، به شما پیشنهاد می کنیم به خواندن این مقاله ادامه دهید تا با این عوامل آشنا شوید.

چه عواملی بر روی مدت زمان یادگیری زبان هندی تاثیر گذار هستند؟

همانطور که اشاره شد عوامل مختلفی بر مدت زمان یادگیری یک زبان تاثیر گذار هستند که برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. در ادامه شما را با برخی از عواملی اصلی که بر روی مدت زمان آموزش زبان هندی تاثیر گذار هستند آشنا خواهیم ساخت.

تجارب یادگیری از زبان های قبلی

اگر شما به صورت دو زبانه بزرگ شده باشید یا قبلا تجربه آموزش  یک زبان دیگری غیر از زبان مادری را داشته باشید، یادگیری زبان سوم برای شما آسان تر خواهد بود. زیرا مغز شما می تواند که در هنگام رو به رو شدن با یک زبان جدید قرار است که چه چیزهایی را تجربه کند. از طرفی دیگر نیز تسلط و مهارت در یک زبان در آموزش زبان جدید و تسلط پیدا کردن در آن نقش به سزایی را دارد.

اگر قصد دارید به آموزش زبان هندی بپردازید، اولین قدمی که باید بردارید این است که در مورد ساختار زبان هندی اطلاعاتی را کسب کنید و در معرض این زبان قرار بگیرید. زیرا این کار سرعت آموزش شما را افزایش می دهد. همچنین شما می توانید از روش هایی که قبلا برای آموزش یک زبان مانند حفظ کردن واژگان، گوش دادن و خواندن صداها و کلمات، نوشتن، مطالعه گرامر و سایر موارد دیگر استفاده کنید. چون مغز شما قبلا این کار را برای آموزش یک زبان دیگر انجام داده است در نتیجه در مدت زمان کمتری می توانید به زبان هندی تسلط پیدا کنید.

تشابه زبانی

هر چه که زبان هندی به زبان مادری شما نزدیک تر باشد، سریع تر می توانید این زبان را یاد بگیرید. زیرا وجود کلمات مشابه در هر دو زبان باعث می شود که شما زمان کمتری را به آموزش حروف الفبا، تلفظ، یادگیری دستور زبان و واژگان اختصاص دهید. به عنوان یک قاعده کلی، زبان هایی که ریشه های مشابهی دارند به زمان کمتری برای یادگیری نیاز دارند. زبان هندی ریشه سانسکریت دارد که از شاخه زبان های هندی و اروپایی است و گروه های مختلف زبانی مانند اسلاویایی، ایرانی، آلمانی، بالتیک و غیره را شامل می شود.

اگر چه زبان هندی ریشه کاملا متفاوتی دارد، اما برخی از کلمات انگلیسی با هندی مشابه است. از جمله این کلمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Loot – लूट

Shampoo- शैम्पू

Thug- ठग

Chutney- चटनी

Jungle- जंगल

Khaki- खाकी

وجود کلمات مشابه می توانند آموزش برخی از واژگان زبان هندی را آسان تر کنند. هر چه بیشتر با زبان هندی آشنا شوید نکات جالب تری را در مورد این زبان کشف خواهید کرد که یادگیری آن را راحت تر خواهد کرد.

روش های یادگیری و آموزش

روش های یادگیری نقش بسیار مهمی را در سرعت آموزش زبان هندی دارند. اگر آموزش ها و یادگیری های شما تنها محدود به کلاس درس باشد قطعا مدت زمان یادگیری شما طول خواهد کشید. اما اگر در خارج از کلاس درس نیز همچنان به آموزش و مطالعه زبان هندی بپردازید می توانید در مدت زمان کوتاهی به این زبان تسلط پیدا کنید. خواندن، گوش دادن به رادیو و کتاب های الکترونیکی، صحبت کردن به زبان هندی، تماشای فیلم های هندی، سفر به هندوستان می توانند به سرعت روند یادگیری شما کمک کنند. همچنین شما می توانید با استفاده از فناوری های امروز نیز سرعت آموزش خود را بالا ببرید. برای مثال، می توانید برخی از برنامه های تلفنی خود را به زبان هندی تغییر دهید، در یوتیوب به آهنگ های هندی گوش دهید یا فیلم های هندی را نگاه کنید.

مدت زمان یادگیری و مطالعه

به طور طبیعی در طول روز چقدر زمان را به آموزش زبان هندی اختصاص می دهید؟ پژوهش های و مطالعات انجام شده نشان می دهند که زبان آموزانی که در طول روز حداقل یک ساعت را به آموزش زبان هندی اختصاص می دهند، به طور قابل توجهی نسبت به سایر زبان آموزانی که یادگیری آن ها تنها محدود به کلاس درس می باشد، به این زبان تسلط پیدا می کنند.

نگرش زبان آموز

نگرش زبان آموزش نیز در مدت زمان آموزش زبان هندی بسیار تاثیر گذار است. اگر زبان آموز با نگرش مثبت به یادگیری این زبان بپردازد و آن را فرصتی جذاب و جالب برای گسترش افق دید خود بداند، سریع تر می تواند به زبان هندی تسلط پیدا کند. زیرا برای یادگیری این زبان انگیزه بالایی را خواهد داشت و کل روند آموزش برای او لذت بخش خواهد بود.

هدف و انگیزه زبان آموز

بسیار مهم است که بدانید به چه دلیلی می خواهید به زبان هندی تسلط پیدا کنید؟ قبل از شروع آموزش و یادگیری از خود بپرسید چرا می خواهید زبان هندی را یاد بگیرید؟ کار؟ مهارت؟ تحصیل در کشور هندوستان؟ زیرا وقتی شما هدف مشخصی داشته باشید با انگیزه بالاتری به آموزش خواهید پرداخت و هیچ گاه از مراحل یادگیری دلسرد و ناامید نخواهید شد. یا هر بار که در چنین موقعیتی قرار بگیرید کافی است که به خود یادآوری کنید که هدفی شما از یادگیری این زبان چیست آنگاه با قدرتی و انگیزه بالاتری به آموزش خود ادامه خواهید داد. به علاوه این کار به شما کمک خواهد کرد که سرعت آموزش خود را بالا ببرید و از هر لحظه یادگیری خود لذت ببرید.

آموزشگاه زبان سروش دانش

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش از بهترین آموزشگاه های زبان در سطح شهر تهران به شمار می آید. این آموزشگاه با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان تمامی کلاس های آموزش زبان هندی را به صورت خصوصی و با بهره گیری از اساتید فوق حرفه ای و با تجربه داخلی و خارجی برگزار می کند. اگر قصد دارید زبان هندی را به صورت اصولی و کاملا تضمینی یاد بگیرید همین حالا فرصت را از دست ندهید و در کلاس های تدریس خصوصی زبان هندی سروش دانش شرکت کنید.

۱.۵/۵ - (۶ امتیاز)