آموزش و یادگیری زبان عربی چقدر طول می کشد؟ آیا برای یادگیری این زبان باید زمان زیادی را صرف کنیم؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را بیابید.

یادگیری زبانی مانند زبان عربی بسیار شگفت انگیز است و هر مرحله آن می تواند لذت بخش باشد. اگر چه هر کدام از ما دوست داریم ساعت هایی را به یادگیری زبان جدید اختصاص دهیم اما در حقیقت زندگی روزمره و حرفه ای ما زمان کمی را برای انجام این کار باقی می گذارد. یادگیری زبان عربی مانند هر زبان دیگری نیاز به صرف وقت و زمان دارد و شما باید وقت هایی را برای آموزش این زبان اختصاص دهید. البته باید بدانید که مدت زمان آموزش زبان عربی نیز به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و برای هر فرد متفاوت می باشد. در این مقاله قصد داریم که شما را با عواملی که بر روی یادگیری زبان عربی تاثیر گذار هستند آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

عوامل تاثیر گذار بر روی یادگیری زبان عربی

اولین سوالی که در ذهن هر علاقمند به زبان عربی نقش خواهد بست، این است که یادگیری زبان عربی چقدر طول می کشد؟ متاسفانه پاسخی دقیقی برای این سوال وجود ندارد. یادگیری زبان دارای یک فرایند پیچیده است که چندین عامل مختلف بستگی دارد و برای هر فرد متفاوت است. از جمله عواملی که بر مدت زمان آموزش زبان عربی تاثیر گذار هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تجارت یادگیری زبان های قبلی

اگر با یک زبان خارجی غیر از زبان مادری صحبت می کنید و یا به صورت دو زبانه بزرگ شده اید، آموزش زبان عربی برای شما آسان تر خواهد بود و مدت زمان کمتری طول خواهد کشید تا به این زبان تسلط پیدا کنید. بر طبق بررسی ها و پژوهش های انجام شده در حوزه یادگیری زبان، دو زبان بودن یادگیری زبان سوم را آسان تر می کند. دلیل این امر آن است که این افراد به طور طبیعی عادت دارند که در معرض زبان های مختلف قرار بگیرند. تسلط و مهارت در یک زبان به پیدا کردن تسلط در زبان های دیگر کمک خواهد کرد.

اما اگر دو زبانه نیستید نگران نباشید. از اولین اقداماتی که باید برای آموزش زبان عربی انجام دهید این است که در مورد این زبان و جنبه های منحصر به فرد زبان عربی اطلاعاتی را کسب کنید. اگر قبلا یادگیری گرامر زبان خارجی، حفظ کردن واژگان، گوش دادن به صداهای مختلف و نگاه کردن به حروف مختلف را تجربه کرده باشید، ذهن شما می داند در هنگام روبرو شدن با یک زبان جدید چه چیزهای را تجربه خواهد کرد، در نتیجه این امر مدت یادگیری زبان را آسان تر و راحت تر خواهد کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که قرار گرفتن در معرض زبان های مختلف می تواند یادگیری زبان را سریع تر کند.

تشابه زبانی

اگر زبان عربی به زبانی که شما با آن صحبت می کنید نزدیک تر باشد یادگیری این زبان برای شما راحت تر خواهد بود و به سرعت می توانید به این زبان تسلط پیدا کنید. زیرا وجود کلمات مشابه در زبان باعث می شود که شما زمان کمتری را به یادگیری و مطالعه واژگان زبان عربی اختصاص دهید. همچنین ممکن است واژگانی مشابهی در هر دو زبان وجود داشته باشد که دارای تلفظ یکسان اما معنای متفاوت باشند، این امر نیز باعث خواهد شد که به راحتی این کلمات را به خاطر بسپارید.

روش های یادگیر و آموزش

روش های یادگیری نیز نقش مهمی را در سرعت آموزش زبان عربی ایفا می کنند. اگر یادگیری زبان شما تنها محدود به کلاس درس باشد، احتمالا آموزش و یادگیری شما کمی بیشتر طول خواهد کشید. اما اگر در خارج کلاس درس نیز در معرض یادگیری زبان باشید، می توانید مدت زمان یادگیری خود را کاهش دهید. خواندن، گوش دادن به موسیقی، رادیو، کتاب های الکترونیکی و اخبار به زبان عربی، تماشای فیلم، سفر به کشورهای عربی، صحبت کردن به زبان عربی همگی می توانند به سرعت بخشیدن روند آموزش زبان عربی کمک کنند.

مدت زمان مطالعه و یادگیری

اینکه مدت زمان آموزش زبان عربی چقدر طول می کشد، به این بستگی دارد که روزانه، هفتگی و یا ماهانه چقدر زمان را به یادگیری و آموزش این زبان اختصاص می دهید. بررسی های نشان می دهند که زبان آموزانی که مایل هستند یک ساعت را در طول روز به آموزش زبان عربی اختصاص دهند، خواه این زمان به یادگیری دستور زبان، یادگیری لغات، تماشای فیلم یا خواندن باشد، به طور قابل توجهی سریع تر از کسانی که فقط در یک جلسه کلاس هفتگی شرکت می کنند، به زبان عربی تسلط پیدا می کنند.

نگرش و علاقه زبان آموز

نگرش و علاقه زبان آموزی نیز در سرعت آموزش زبان عربی نقش مهمی را دارد. اگر با یک دید مثبت به یادگیری زبان بپردازید و آن را فرصتی جالب و جذاب برای گسترده کردن افق خود بدانید، برای آموزش زبان عربی مشتاق تر خواهید بود. هنگامی که به یادگیری یک زبان علاقمند باشید کل مسیر یادگیری برای شما جذاب خواهد بود و از آن لذت خواهید برد. در نتیجه سریع تر به زبان عربی تسلط پیدا خواهید کرد.

انگیزه زبان آموز

با انگیزه ماندن برای یادگیری یک زبان جدید بسیار مهم می باشد. مطالعات زیادی وجود دارد که نشان دهنده اهمیت انگیزه در یادگیری زبان است. با انگیزه ماندن دلیل شماره یک بسیاری از افراد در موفقیت و عدم موفقیت زبان است. همیشه به خود یادآوری کنید که به چه دلیل می خواهید به آموزش زبان عربی بپردازید، یادگیری این زبان چه تاثیری بر روی زندگی شما خواهد داشت، این دسته از سوالات باعث می شود که هر بار هدف خود را از یادگیری این زبان به خود یادآوری کنید و همچنان برای آموزش زبان عربی مشتاق تر و با انگیزه تر باقی بمانید.

آموزشگاه زبان سروش دانش

آموزشگاه زبان سروش دانش از بهترین آموزشگاه های زبان در تهران به شمار می آید. این آموزشگاه به دلیل اهمیت بالای زبان عربی، برنامه آموزشی بسیار هدفمندی را برای آموزشی این زبان تدارک دیده است. تمامی دوره ها و کلاس های سروش دانش به صورت خصوصی برگزار می شود زیرا بر این باور است که کلاس های تدریس خصوصی می تواند زبان آموز را به صورت کاملا تضمینی به هدف خود برساند. از این رو کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی تحت نظر بهترین اساتید آموزشی، با توجه به برنامه زمان بندی زبان آموز و هزینه های آموزشی متناسب با سطح آموزشی زبان آموز برگزار می کند. برای شرکت در این کلاس ها کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را جهت ثبت نام دریافت کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)