هزینه تدریس خصوصی زبان دانمارکی چقدر است؟ زبان دانمارکی دارای چه تاریخچه ای است؟ یادگیری این زبان چه مزایا و کاربردهایی دارد؟ ویژگی های خاص این زبان چه ویژگی هایی هستند؟ پاسخ این سؤالات را در مطلب زیر پیدا می کنیم.
زبان دانمارکی یکی از زبان هایی است که ریشه آن به شرق اسکاندیناوی و زبان آلمان شرقی و آلمانی برمی گردد و در خانواده زبان های هند و اروپایی قرار دارد. این زبان در سراسر جهان در حدود ۶ تا ۷ میلیون نفر گویشور دارد. استفاده از این زبان را می توان در کشورهایی مانند آلمان، جزایر فارو و سرزمین های خودمختار گرینلند نیز مشاهده کرد همچنین این زبان در کشور ایسلند به عنوان زبان دوم در مدارس آموزش داده می شود. این زبان در کشورهای آمریکایی مانند آمریکا، کانادا و آرژانتین نیز دارای انجمن های فعال است. زبان دانمارکی بر اساس هیچ قانونی به عنوان زبان رسمی کشور دانمارک انتخاب نشده است و انتخاب آن صرفا به دلیل عرف جامعه بوده است و به همین ترتیب تبدیل به زبان رسمی ارگان ها دولتی شده است. زبان دانمارکی به سبب ریشه ای که دارد به زبان های کشورهای حوزه اسکاندیناویی شباهت و قرابت خاصی دارد.

هزینه تدریس خصوصی زبان دانمارکی

تاریخچه زبان دانمارکی

همانگونه که گفته شد زبان دانمارکی از زیر شاخه های اسکاندیناوی شرقی و از خانواده زبان های هند و اروپایی می باشد و قرابت و شباهت زیادی به زبان های نروژی، سوئدی و ایسلندی دارد و می تواند انتظار داشت که تقریبا تاریخچه مشابهی نیز داشته باشند. تفکیک این زبان از سایر زبان های مناطق اسکاندیناوی در زمان وایکینگ ها اتفاق افتاده است و دچار تغییراتی اساسی شده است؛ اما پس از آن نیز این زبان خود دچار تغییرات زیادی در ۳ دوره مختلف تاریخی شده است که به دانمارکی کهن، دانمارکی میانه و دانمارکی مدرن معروف اند. آثار، کتیبه ها و اسناد زیادی وجود دارند که با زبان دانمارکی کهن نوشته شده اند و متعلق به دوره های رونی (Runic) هستند که نشان از قدمت بالای آنها می باشد.

  • در دوره میانه این زبان تغییرات در جهت ساده تر شدن آن اتفاق افتاد و به همین ترتیب از نظر صرف کردن افعال و ساختار دستور زبان و بهره گیری از واژگان سایر زبان ها نسبت به دوره کهن بسیار ساده تر شد و به گویش های مختلفی تقسیم شد اما بعد از آن و در سال های ۱۵۰۰ میلادی نوبت به دوره زبان دانمارکی مدرن رسید که در کل کشور همه گیر شد و به صورت زبان رسمی مورد استفاده قرار گرفت و در شروع رنسانس اروپا نیز تغییرات و تحولات بسیاری به خود دید که در نهایت به عنوان زبان رسمی نروژ نیز برگزیده شد.
  • در قرن ۱۷ میلادی زبان دانمارکی با قرض گرفتن بسیاری از واژه های آلمانی دوباره به این زبان بیش از پیش نزدیک شد به گونه ای که به گونه ای که در قرن ۱۸ بسیاری از آثار و کتاب ها با این زبان به تحریر درآمدند و پس از آن نیز به مرور زمان و در طی دو قرن پس از آن این زبان همچنان دچار تغییراتی از نظر ساختار، نوشتار و دامنه واژگان شد و شکل زبان امروزی در آمده است.

ویژگی های زبان دانمارکی

• زبان دانمارکی از الفبای لاتین استفاده می کند به گونه ای که الفبای آن دارای ۲۶ حرف است و فقط ۳ حرف æ، ø و å آن با الفبای لاتین تفاوت دارد.
• این زبان دارای ۴۰ مصوت مختلف است که ۱۶ مصوت آن می توانند به عنوان مصوت های کوتاه و بلند دسته بندی شوند.
• میزان سختی یادگیری زبان دانمارکی تقریبا هم تراز با زبان های روسی و آلمانی است و المان های مشابه زیادی دارند
• در این زبان اسامی دارای جنسیت می باشند و هر اسم می تواند مونث، مذکر و یا خنثی باشد
• شکل جمع اسامی در زبان دانمارکی قاعده و قانون مشخصی ندارد
• این زبان یک زبان حالت محور است و همین امر می تواند یادگیری آن را مقداری سخت کند
• در زبان دانمارکی علاوه بر افعال، صفات هم صرف می شوند
• تعدا واژه های مشترک زبان دانمارکی با زبان فارسی بسیار کم است در حالی که واژه های مشترک بسیار زیادی با زبان آلمانی دارد

کاربردها و مزایای یادگیری زبان دانمارکی

امروزه در جهانی زندگی می کنیم که فواصل جغرافیایی به واسطه پیشرفت علوم، صنایع و تکنولوژی نمی تواند مانعی برای ارتباط بیشتر کشورهای مختلف جهان در نقاط گوناگون باشند و به همین دلیل یادگیری زبان های دوم، سوم و حتی چندم برای افراد مختلف جامعه می تواند به عنوان یک هدف و دغدغه تلقی شود. زبان دانمارکی هم از این قاعده مستثنی نیست و افراد زیادی هستند که تمایل دارند به عنوان زبان دوم یا سوم خود آن را بیاموزند که قطعا مزایای زیادی به همراه دارد که از مهم ترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

تاثیر یادگیری زبان دانمارکی در فرصت های شغلی و تجارت

امروزه افراد زیادی هستند که قصد دارند در کشورهای مستعد و مناسبی در زمینه های مختلفی سرمایه گذاری کنند و یا مشغول به کار و فعالیت شوند. کشور دانمارک هم به واسطه پتانسیل بالایی که دارد یکی از مقاصد مناسب برای شغل و یا سرمایه گذاری می باشد بنابراین آشنایی با زبان رسمی این کشور می تواند کمک بسیار زیادی به موفقیت و پیشرفت افراد بکند.

تاثیر یادگیری زبان دانمارکی در کسب درآمد

حتی اگر شما قصد خروج از کشور را نداشته باشید می توانید با تسلط داشتن بر زبان دانمارکی با استفاده از تدریس منبع درآمد و آینده داری برای خودتان داشته باشید چرا که یادگیری زبان های خارجی دغدغه اصلی افراد جامعه امروزی می باشد و قطعا افراد زیادی نیز خواهان یادگیری زبان دانمارکی هستند.

تاثیر یادگیری زبان دانمارکی در تحصیل و یا مهاجرت

تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت امروزه بسیار رایج شده است و دیگر کسی در قید و بند موقعیت جغرافیایی خاصی نیست و هر کجا که بتواند زندگی آرام تری داشته باشند و موفقیت بهتر و بیشتری کسب کنند می تواند مقصد آنها برای زندگی و یا ادامه تحصیل باشد. کشور دانمارک نیز در چند سال اخیر مورد توجه زیاد ایرانیان برای مهاجرت و تحصیل بوده است چرا که جزء کشورهای آرام و مرفه دنیا به حساب می آید و دانشگاه های معتبری نیز دارد؛ بنابراین آشنایی با زبان رسمی این کشور می تواند در روند موفقیت افراد موثر باشد.

تاثیر یادگیری زبان دانمارکی در یادگیری زبان های دیگر

همانطور که گفته شد زبان دانمارکی دارای یک ریشه و خانواده مشترک با زبان های مطرحی مانند هلندی، نروژی، ایسلندی و آلمانی می باشد بنابراین یادگیری این زبان می تواند دریچه ای برای یادگیری زبان های دیگری به روی افراد باز کند.

تاثیر یادگیری زبان دانمارکی برای گردشگر

کشورهای حوزه اسکاندیناوی جزء زیباترین کشورهای دنیا به حساب می آیند که دارای طبیعت بسیار جذابی هستند و جاذبه های گردشگری فراوانی دارند از اینرو سالانه گردشگران خارجی زیادی را میزبانی می کنند و اگر به زبان رسمی این کشورها مسلط باشید قطعا لذت بیشتری از سفر خودتان خواهید برد.

تاثیر یادگیری زبان دانمارکی در هوشیاری ذهن

نه فقط زبان دانمارکی بلکه یادگیری هر کدام از زبان های خارجی دیگری میتواند چالش های جدید برای ذهن شما ایجاد کند و شما را وادار کند که بیشتر از ذهن خودتان استفاده کنید و این به معنی باهوش تر شدن شما است.

نرخ تدریس خصوصی زبان دانمارکی

همانطور که گفته شد امروزه یادگیری زبان خارجه دوم دغدغه بسیاری از افراد جامعه است از این رو بهترین روش آموزشی زبان های خارجی روش تدریس خصوصی است که علی رغم هزینه های بالایی که دارد، دارای مزایای بسیار زیادی مانند تسریع در امر یادگیری، استفاده از امکانات و اساتید بهتر، امکان تدریس در منزل، در اختیار داشتن کامل شرایط توسط زبان آموز و در نهایت کسب نتایج بهتر اشاره کرد اما برای تعین نرخ تدریس خصوصی زبان دانمارکی نمی توان به صورت قطعی مبلغی بیان کرد چرا که به شرایط و فاکتورهایی مانند میزان آشنایی زبان آموز با زبان دانمارکی، میزان سابقه، دانش و تسلط مدرس، تعداد ساعات آموزشی، ابزارهای و شیوه های آموزشی و زمان و مکان آموزش بستگی دارد و بهترین روش برای اطلاع از میزان هزینه ها تماس با کارشناسان و مشاورین آموزشگاه سروش دانش است.

آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش

تدریس خصوصی به عنوان بهترین و مفیدترین روش یادگیری زبان های خارجه شناخته می شود و به همین دلیل آموزشگاه های بسیار زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و خدمات خود را به زبان آموزان ارائه می کنند. آموزشگاه سروش دانش یکی از با سابقه ترین آموزشگاه ها می باشد که بیشتر از ۲ دهه سابقه فعالیت دارد و از اساتید مجرب و ماهری بهره می برد و با فراهم کردن بهترین شرایط برای زبان آموزان و با استفاده از جدیدترین و بهترین متدهای آموزشی روز دنیا به صورت تضمین شده آموزش های لازم را به متقاضیان می دهد. از مزایا و خدمات ویژه آموزشگاه سروش دانش می توان اخذ آزمون های تعین سطح رایگان، قسط بندی شهریه ها، تضمین موفقیت و امکان تدریس در منزل را نام برد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)