چگونه می توانیم برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت روزانه برنامه ریزی کنیم؟ با خواندن این مقاله با نحوه برنامه ریزی روزانه برای زبان انگلیسی را آشنا شوید.

یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، زیرا این زبان، زبان رسمی بسیاری از کشورهای خارجی است. اگر قصد دارید به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بپردازید، قطعا به یک برنامه ریزی دقیق و روزانه نیاز خواهید داشت. زیرا داشتن یک برنامه مشخص باعث نظم و افزایش سرعت یادگیری می شود. در یک برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی باید ابتدا زمانی را که می توانید در آن به آموزش زبان انگلیسی بپردازید را مشخص کنید.

می دانید که برای آموزش زبان انگلیسی راه های مختلفی وجود دارد، اما همه این روش ها زمانی می توانند برای شما مفید باشند که شما یک برنامه دقیق برای خود داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

در یک برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی باید به موضوعاتی چون یادگیری واژگان جدید، قوانینی گرامر و چهار مهارت اصلی زبان و سایر موارد دیگر توجه داشته باشید و برای آموزش و یادگیری هر کدام از این موضوعات زمان خاصی را اختصاص دهید. اگر شما در طول روز ۴۵ دقیقه را به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی اختصاص دهید می توانید این زبان را به راحتی یاد بگیرید. دقت داشته باشید که باید زمان خود را به صورتی برنامه ریزی کنید تا بتوانید به آموزش و یادگیری موارد زیر بپردازید.

آموزش واژگان جدید

با استفاده از یادگیری واژگان جدید شما می توانید مهارت خواندن و درک مطلب زبان انگلیسی خود را بالا ببرید. در یک برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی شما باید زمانی را حتما به یادگیری واژگان جدید اختصاص دهید. شما می توانید از منابع مختلف مانند خواندن کتاب رمان، تماشای یک فیلم و … به یادگیری واژگان جدید بپردازید. برای مثال اگر قصد دارید در طول روز ۴۵ دقیقه را به آموزش و یادگیری لغات جدید اختصاص دهید، باید ۷ دقیقه از زمان خود را به آموزش این مهارت بپردازید.

تمرین واژگان جدید

برای تمرین واژگان جدید شما می توانید واژه های جدیدی را که یاد گرفته اید بر روی یک کاغذ بنویسید. در هنگام نوشتن واژه های جدید مترادف آن ها را نیز یادداشت کرده و در طول روز نیز سعی کنید این لغات را به کار ببرید.

آموزش و یادگیری عبارات جدید

سعی کنید لغات و واژه های جدید را که یاد گرفته اید در قالب یک جمله یا عبارات به کار ببرید. زیرا این کار نه تنها باعث می شود که کلمات جدید را یاد بگیرید بلکه می توانید در مکالمات روزمره خود از آن ها نیز استفاده کنید. در زمان بندی ۴۵ دقیقه ای هر روز باید ۵ دقیقه را به این تمرین اختصاص دهید.

تمرین عبارات جدید

برای تمرین عبارات جدیدی که یاد گرفته اید، هر روز آن ها را تکرار کنید. سعی کنید که یاد بگیرید که چگونه می توانید آن را در مکالمات روزمره خود به کار ببرید.

آموزش و یادگیری گرامر زبان انگلیسی

هر روز زمانی را به آموزش و یادگیری گرامر زبان انگلیسی اختصاص دهید. برای یادگیری و آموزش گرامر می توانید از کتاب ها یا سایر منابع آموزشی دیگر استفاده کنید.

مروری بر یادگیری و آموزش های روزانه

سعی کنید در طول روز زمانی را به مرور و بررسی مواردی که یاد گرفته اید اختصاص دهید. زیرا مغز انسان آخرین چیزهایی را که یاد گرفته است را به خوبی به یاد می آورد.

در هنگام برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در هنگام برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی باید نکاتی را در نظر گرفت که در ادامه شما را بیشتر با این نکات آشنا می سازیم.

نکته اول: کوچک شروع کنید

انجام دادن یک کار کوچک به نحو احسنت در شما این انگیزه را ایجاد خواهد کرد تا کارهای بزرگتری را انجام دهید. در ابتدا یادگیری ممکن است که کند پیش روید اما همیشه این نکته را در نظر بگیرید که هر چقدر که شما پایبند باشید انگیزه شما برای یادگیری بالاتر خواهد رفت.

نکته دوم: کار را انجام دهید که به آن مشغول هستید

فعالیت هایی روزانه خود را با زبان انگلیسی انجام دهید. برای مثال اگر عادت دارید در طول روز یک کتاب بخوانید، به جای زبان مادری کتابی به زبان انگلیسی را انتخاب و آن را مطالعه کنید. یا اگر اخبار گوش می دهید سعی کنید اخبار زبان اصلی را گوش دهید. این کار باعث می شود شما به زبان انگلیسی عادت و در مکالمات روزمره خود آن را به کار ببرید.

نکته سوم: بنویسید

اهداف و تعهدات خود را در مورد یادگیری زبان انگلیسی بر روی یک کاغذ بنویسید. هنگامی که اهداف خود را در مورد آموزش زبان انگلیسی می نویسید باعث خواهد شد که به آموزش های خود پایبند باشید و هیچ گاه از آن دست نکشید.

نکته چهارم: از زمان های مرده به خوبی استفاده کنید

سعی کنید از زمان های مرده خود برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. شما می توانید از این زمان ها برای یادگیری کلمات یا لغات جدید و گوش دادن پادکست های زبان خارجی استفاده کنید.

مزایای برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

داشتن یک برنامه منظم و دقیق به زبان آموز کمک خواهد کرد تا در آموزش و یادگیری زبان انگلیسی دچار سردرگمی و نامنظمی نشود. برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در ادامه شما را با برخی از آن ها آشنا خواهیم ساخت.

افزایش توانایی و کارآمدی

با داشتن یک برنامه مشخص و دقیق شما می دانید که باید برای یادگیری زبان انگلیسی چه کاری را انجام دهید و نیازی به فکر کردن ندارد. در نتیجه بعد از پایان هر مرحله از فعالیت خود، توانایی و کارآمدی شما بالاتر خواهد رفت و شوق بیشتری را برای انجام کارهای خود خواهید داشت.

صرفه جویی و مدیریت زمان

داشتن یک برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید زمان خود را مدیریت کنید و آن را بیهوده هدر ندهید. زیرا در هر زمانی می دانید چه کاری را باید انجام دهید و به یادگیری چه بخشی مشغول شوید.

انسجام در یادگیری

دارا بودن یک برنامه مشخص برای آموزش زبان انگلیسی باعث خواهد شد که فعالیت های خود را همیشه تکرار کنید و تحت هر شرایطی آن را انجام دهید.

بالا بردن هوش و یادگیری

هنگامی که شما در دراز مدت یک فعالیت را به صورت پیوسته و مداوم انجام می دهید، منجر به بالا رفتن مهارت شما در آن کار می شود. در حقیقت هوش و یادگیری شما به مرور افزایش می یابد.

انجام به موقع کارهای مهم

هنگامی که برای یادگیری زبان خود از یک برنامه منظم و منسجم را مشخص می کنید، در حقیقت این امکان را برای خود فراهم می کنید که فعالیت های مهم یادگیری و آموزش خود را بدون هیچ کم و کاستی انجام دهید. همچنین با انجام هر مرحله از یادگیری شما برای مرحله دیگر پر انرژی تر خواهید بود و آموزش های خود را در زمان مشخص و معین انجام خواهید داد.

اولویت بندی فعالیت ها

از دیگر مزایای برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی این است که شما می توانید فعالیت های خود را اولویت بندی کنید. در نتیجه شما می دانید در هر زمان کدام کار را انجام دهید و بیشترین تمرکز خود را بر روی کدام بخش از آموزش متمرکز کنید.

افزایش اعتماد به نفس

برنامه ریزی روزانه و انجام فعالیت ها در طول روز به صورت مرتب باعث افزایش سرعت یادگیری خواهد شد. در نتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود و حسن رضایت فوق العاده ای را در وی ایجاد می کند.

آموزشگاه زبان سروش دانش

آموزشگاه زبان سروش دانش از بهترین آموزشگاه های زبان در سطح شهر تهران می باشد. این آموزشگاه با بهره گیری از اساتید فوق حرفه ای داخلی و خارجی و بهترین متدهای روز جهان در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی فعالیت دارد. آموزشگاه زبان سروش دانش بر این باور است که بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی تدریس خصوصی است از این رو تمامی دوره های خود را به صورت کلاس های خصوصی برگزار می کند. همچنین کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی با توجه به هدف فرد برگزار می شود و برنامه آموزشی نیز با توجه به هدف زبان آموز معین و مشخص خواهد شد.

اگر قصد دارید که زبان انگلیسی را به صورت اصولی و ۱۰۰ در صد تضمینی یاد بگیرید، همین حالا فرصت را از دست ندهید و در کلاس های تدریس خصوصی زبان سروش دانش شرکت کنید.

Rate this post